ebay

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

ebay

Post autor: GMalec »

witam poszukuje osoby która poprzez ebay zakupiłaby mi pare czesci bo ja niestety nieznam sie na tym i nie umie niemieckiego za stary jestem dobrze zapłace
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: ebay

Post autor: Ursus c-325 »

Kupowałem kiedyś na eBayu :) U Niemca i też szwabskiego nie znam. Po angielsku się dogadałem. Chociaż właściwie rozmowa ze sprzedającym nie jest konieczna (chyba że jakieś warianty przedmiotu są do wyboru). Najważniejsze jest konto na PayPal, żeby płatność zrealizować. Mają złodziejski przelicznik walutowy, ale tego nie obejdziesz. Na konto PayPal przelewasz z konta kwotę w złotówkach, a następnie z PayPala na konto odbiorcy już w wybranej walucie. Cała transakcja trwa kilka minut i pieniądze są na drugim końcu świata :)
Pisz na PW jak chcesz coś wiedzieć. Postaram się pomóc.
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: ebay

Post autor: Santi2006 »

To nie jest takie proste, ponieważ musisz być zarejestrowanym na Niemieckim eBay i w 99% trzeba jechać na miejsce lub wysyłka tylko na terenie Niemiec. Jeżeli ktoś z zagranicy sprzedaje z możliwością wysyłki do innego kraju to ten przedmiot wyświetla się na naszym eBay.pl. Tak bynajmniej było jak kiedyś kupowałem.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: ebay

Post autor: GMalec »

ja jestem w tym zielony
Awatar użytkownika
konrad43
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53

RE: ebay

Post autor: konrad43 »

Napisz albo tu czy na pw o jakie przedmioty chodzi, zorientuje sie co tam.
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: ebay

Post autor: wiechuch »

Nie trzeba być zarejestrowanym na niemieckim Ebay-u wystarczy być zarejestrowanym na polskim i mieć konto na Paypalu. Wysyłać nie chcą poza granice swojego kraju lub jak już się Niemiec zgodzi to wysyłka jest faktycznie bardzo droga. Preferują odbiór osobisty a koszt wyjazdu to też nie mało, chyba że blisko naszej granicy.
ODPOWIEDZ