Dzik 2 części skrzyni

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Szymon »

Z racji iż postanowiłem zrobić remont mojego dzika i skrzynia przechodzi kompletną renowację to poszukuję następujących części: wał atakujący i zębatkę II P(ta na środkowym wałku przesuwana zaraz za dwoma większymi kołami) i prawą zewnętrzną obudowę łożyska od mechanizmu różnicowego(ta która wkładana jest z boku z łożyskiem i zakrywana kapslem). Miał by ktoś te części?dodatkowo szukam jeszcze dźwigni hamulca,złączkę od drążka biegów i lampę ą większą z pierwszych lat produkcji ok 18cm średnicy...Pozdrawiam.;)



aha jeszcze piasta i może półoś ale to zależy jaki bilon za to...:p
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Ursus »

Mam baniak z ramką do takiej lampy - 2 sztuki nawet - ale szkła ktoś wkleił współcześniejsze chyba Hella.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Szymon »

Ursus napisał/a:
Mam baniak z ramką do takiej lampy - 2 sztuki nawet - ale szkła ktoś wkleił współcześniejsze chyba Hella.
A masz jakieś zdjęcia?
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: snakeman1 »

Taniej ci wyjdzie kupic druga skrzynie na czesci.... pod warunkiem ze atak ma ok.
Sam walek, nowy to koszt nie mniej niz 200... jesli wogole jest.(w ciagu roku widzialem 2x)
Awatar użytkownika
Maciej_76
Posty: 158
Rejestracja: 29 lip 2013, 21:23

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Maciej_76 »

Mam do sprzedania części do dzika lub ursusa 308
1 sztuka gaźnik Jikov stan bardzo dobry cena 100 PLN - testowany na żywym organiźmie
1 sztuka stan dobry - 50 PLN
1 sztuka głowicy stan bardzo dobry - 50 PLN
no i sporo jeszcze drobnych różnych części oryginalnych i dorabianych
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Szymon »

snakeman1 napisał/a:
Taniej ci wyjdzie kupic druga skrzynie na czesci.... pod warunkiem ze atak ma ok.
Sam walek, nowy to koszt nie mniej niz 200... jesli wogole jest.(w ciagu roku widzialem 2x)

Na olx ktoś mi odpisał za wałek ataku 650zł...w sumie mój nie jest zajechany tylko trochę zużyty(ok20% zużycia) ale myślałem że jak mam już skrzynię rozebraną to wymienię i spokój na długie lata ale patrząc po cenach to kopara opada....co do kupna drugiej skrzyni to trochę ruletka bo też nie wiadomo co tam w środku siedzi....
Maciej_76 napisał/a:
Mam do sprzedania części do dzika lub ursusa 308
1 sztuka gaźnik Jikov stan bardzo dobry cena 100 PLN - testowany na żywym organiźmie
1 sztuka stan dobry - 50 PLN
1 sztuka głowicy stan bardzo dobry - 50 PLN
no i sporo jeszcze drobnych różnych części oryginalnych i dorabianych

a miałbyś coś z tych części które wymieniłem?
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: snakeman1 »

na allegro tydzień temu nowy poszedł za ok 200.

dlatego kupuje sie nawet jak nie potrzeba, a dobra cena....popatrz inaczej za 200 nie dorobisz tej części nigdzie.... jak już kiedyś pisałem dorobienie w profesjonalnym zakładzie np koła talerzowego to koszt 1000zł Toruń, 1500 zł Bielsko....

Tania naprawa Dzika to powoli bajka, jeśli nie masz w okolicy tych zabawek pochowanych po szopach...jeśli zęby nie są ułamane i poszczerbione to je zostaw w spokoju, wymień łożyska uszczelniacze nowy olej
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Szymon »

zanosi się że chyba tak zrobię...*annoy*
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Adasiek123 »

Kupno drugiej skrzyni-żadna ruletka.Ile to roboty zajrzeć do środka?Ja też nic bym nie wymieniał,skoro nie ma potrzeby,a za drugą skrzynią możesz się rozejrzeć (na przyszłość).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Ursus »

Mogę fotki zrobić, ale chyba po niedzieli.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Szymon »

Adasiek123 napisał/a:
Kupno drugiej skrzyni-żadna ruletka.Ile to roboty zajrzeć do środka?Ja też nic bym nie wymieniał,skoro nie ma potrzeby,a za drugą skrzynią możesz się rozejrzeć (na przyszłość).
Jak kupowałem dzika w grudniu to części było na olx mnóstwo i w moim zdaniem rozsądnych cenach...a od jakiegoś dobrego miesiąca pustki takie że szok...niby nie problem ale jestem z wielkopolski i w mojej okolicy bardzo rzadko o cokolwiek do dzika....widzę że głównie Opole i Katowice górują w tym rynku....niby można taki kawał jechać na słowo sprzedającego ale już się przekonałem jak szukałem dzika do kuzyna....niby wszystko ok a później wyszło co innego-na szczęście wydało się zanim przejechałem pół mapy..*annoy* ale faktycznie teraz będę kompletował wszystko co mi w ręce wpadnie...*comfort*
Ursus napisał/a:
Mogę fotki zrobić, ale chyba po niedzieli.
ok poczekam...*rofl*
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Dzik 2 części skrzyni

Post autor: Adasiek123 »

Szymon,chyba nie do końca zrozumiałeś?Mowa była głównie o wałku ataku i kole talerzowym,do których nie jest problemem zajrzeć(przez dekielek z góry-ten pod sprzęgłem).Wiadomo,że nie wszystko jesteś w stanie "wyłapać" tak wizualnie,a "na słowo" to można...Nie przesadzaj,również w wielkopolsce można trafić,chociaż racją jest że na południu kraju jest większość Dzików.
ODPOWIEDZ