Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
e30KoNiK
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2020, 17:41

Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: e30KoNiK »

Witam,
poszukuję mechanika do mojego C-325 ale z silnikiem z 30. Mam wodę w oleju, więc albo uszczelka pod głowicą albo pęknięty blok.
Proszę o kontakt
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Czeslaw »

Przy takich przypadkach sprawdzamy głowicę i blok. Głowicę za opłatą można sprawdzić i upewnić się czy nie jest dziurawa.Ale to nie koniec. Również sprawdzamy blok.Wykręca się wszystkie szpilki,zatyka dokładnie cylindry, bierze się dużą ściernicę płaską (250 lub 300) I szlifuje ręcznie aż znikną nierówności. Tak miałem przy swoim silniku. Wcześniejszy użytkownik mało szpilek nie urwał tak dokręcał. Nic to nie dało. Przecieki i tak były i uszczelka puszczała. Nierówności bloku sięgały nawet pół mm. Szlifowanie ręczne zajęło dwa dni. Teraz nic nie przecieka.
Kościg88
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:32

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Kościg88 »

e30KoNiK pisze: 29 cze 2022, 19:00 Witam,
poszukuję mechanika do mojego C-325 ale z silnikiem z 30. Mam wodę w oleju, więc albo uszczelka pod głowicą albo pęknięty blok.
Proszę o kontakt
Zadzwoń do Lazara z Wisły Wielkiej. Może pomogą.
e30KoNiK
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2020, 17:41

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: e30KoNiK »

Czeslaw pisze: 29 cze 2022, 22:26 Przy takich przypadkach sprawdzamy głowicę i blok. Głowicę za opłatą można sprawdzić i upewnić się czy nie jest dziurawa.Ale to nie koniec. Również sprawdzamy blok.Wykręca się wszystkie szpilki,zatyka dokładnie cylindry, bierze się dużą ściernicę płaską (250 lub 300) I szlifuje ręcznie aż znikną nierówności. Tak miałem przy swoim silniku. Wcześniejszy użytkownik mało szpilek nie urwał tak dokręcał. Nic to nie dało. Przecieki i tak były i uszczelka puszczała. Nierówności bloku sięgały nawet pół mm. Szlifowanie ręczne zajęło dwa dni. Teraz nic nie przecieka.
Jak to wyszło kosztowo ? ps: robił to pan sam, bo ja raczej się tego nie podejmę bo nie mam doświadczenia a nie chciałbym jeszcze bardziej zaszkodzić ciapkowi.
Zadzwoń do Lazara z Wisły Wielkiej. Może pomogą.
Nie orientuje sie pan czy dojeżdżają do klienta, bo taka trasa na holu trochę mnie przeraża.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Majo »

Mógłbym Ci to ogarnąć, ale niestety kompletny brak czasu. Jestem z Rybnika więc mialbyś blisko.
Cinelli
Posty: 111
Rejestracja: 26 sty 2020, 20:53

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Cinelli »

Nie warto bawić się zaraz w szlifowanie przy tak prostym silnku,gdzie głowicę szybko się zwala.Sprawdz liniałem czy ma odchyłów powierzchni bloku, głowicy i pęknięć,zmień uszczelkę i obserwuj sytuację.
Kościg88
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2022, 16:32

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Kościg88 »

Niestety nie wiem. Na ich stronie internetowej brak takiej informacji.
e30KoNiK
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2020, 17:41

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: e30KoNiK »

Majo pisze: 02 lip 2022, 8:20 Mógłbym Ci to ogarnąć, ale niestety kompletny brak czasu. Jestem z Rybnika więc mialbyś blisko.
A jest jakaś szansa na zmianę tej sytuacji ? :)

ps: jeszcze te dwa krążki wypadły, nie wiem jak sie one nazywają, te co mają zabezpieczyć przed zamarazniem
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Mechanik Jastrzębie-Zdrój i okolice

Post autor: Majo »

Oj w najbliższym czasie chyba się nie zanosi...
ODPOWIEDZ