Wilkowice 2011

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

Wilkowice 2011

Post autor: Marcin125p »

Wkrótce (akurat za 2 miesiące od dziś *comfort* ) odbędzie się jubileuszowy - X Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych we Wilkowicach. W tym temacie wszystko na temat Zlotu: kto będzie, jakie bierze maszyny (modele również mile widziane :) ) oraz inne informacje.
Ja poruszę jedną sprawę, z którą w ubiegłym roku był kłopot. Mianowicie: robimy stoisko?.

PS. Już w lokalnej gazecie był artykuł pt: " Ciągniki zagrają wspomnieniowo". Jutro zamieszczę skan :p
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Ursus »

Ja może zacznę od tematu stoiska. Trzeba by się skrzyknąć kto co może zorganizować z tym związanego. Wcześniej zajmowaliśmy się tym ja i Rafał, z wielką pomocą m.in. Jacka i Karola. Oczywiście eksponaty przywoziło kilka osób dodatkowo, ale miałem na myśli sam obiekt - namiot, stół, szyld itd.

Tak się składa, że akurat Rafał przerzucił się całym impetem na skalę 1:1, ja z taką skalą też mam nadzieję niebawem debiutować, więc pole do popisu pozostawiamy innym. Szkoda, że w tamtym roku nie było naszego stoiska, w sumie w ogóle zniknęliśmy na rok z Wilkowic, bo plan z plakatami i banerami też nam nie wypalił. Za późno trochę się za to zabrałem + kłopoty z pocztą polską, przesyłka zaginęła.

W tym roku będziemy mieli do dyspozycji 1 szt. potykacza oblejonego plakatami z obu stron + ulotki w kolorze. Poniżej wrzucam projekty plakatu i ulotek, jakby ktoś nie widział.

W przygotowaniu stoiska mogę pomóc, coś przywieźć ewentualnie do wystroju itd. Trzeba jednak, aby ktoś wziął namiot (taki pawilon ogrodowy), w miarę solidny, jakiś stół do ekspozycji, ewentualnie krzesła. No i musi być ktoś kto na tym stoisku będzie siedział, organizował wszystko i pilnował eksponatów. Mogą to być 2-3 osoby na zmianę, ale stoisko nie może być ani na chwilę bez "ochrony" :)



A w sprawie tego czy będę... właśnie wróciłem z przygotowywania Zetora do malowania korpusu, coraz bliżej finiszu, ale masa drobnej roboty, ciągle czekam na maskę środkową, jeszcze mi Marian nie wysłał ... ciągle coś, ciągle coś...
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Wilkowice 2011

Post autor: damber »

Czyli jest szansa Paweł, że na X festiwalu będzie premiera Twojego ZETOR-ka :?:)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wilkowice 2011

Post autor: rafal »

Stoisko jak najbardziej wciąż jest najlepszą formą prezentacji zarówno modeli jak i miejscem kontaktowym podczas fesiwalu.
Mogę przywieść okragły stolik składany, w miarę stabilny do postawienia 2-3 modeli lub ulotek reklamowych, plus 2-3 krzesełka plastikowe. Jeśli będzie pogoda to namiot jest nam nie potrzebny, ale sami wiecie, że w 2008 roku deszcz strasznie dał nam sie we znaki.
Spróbuję jeszcze porozmawiać z Karolem, który co roku ma oryginalne pomysły na wystrój stoiska.

Potrzeba nam też kogoś, kto chciałby pełnić dyżury na stoisku.
Ja oczywiście również będę, ale sami wiecie, że staram się też być wszędzie jednocześnie ;-) ...i czasem jestem nieosiągalny.

Na pewno stoisko ustawimy obok traktorów ( mam nadzieję obok Zetorka Pawła).
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Jacek ze Skansena »

Paweł Zetorka nie przywiezie. Nie stety nie
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Wilkowice 2011

Post autor: klusek-rolnik »

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to może w tym roku odwiedze Wilkowice. Jeśli będzie możliwość zabieram ze sobą moje małe klamory żeby je pokazać. Co do stoiska. No samochód rodziców nie pozwala na zapakowanie jakiegokolwiek stołu czy krzeseł to po raz, a po dwa nic takiego lekkiego i małogabarytowego nie mam żeby to osobówką przytargać. Jeśli cokolwiek zrobić się uda to moge z kimś na stoisku którąś godzinke posiedzieć, pogadać itd. Niczego na 100% nie obiecuje bo sam nie wiem jak to wszystko będzie no ale postaram się żeby przyjechać.

Drugim aspektem z mojej strony jest to że gdybym chciał przyjechać na dwa dni nie mam tam jak przenocować ani nic. Wiem że jest możliwość rozbicia namiotu czy coś ale podczas mojej pierwszej wyprawy żadnego pola namiotowego nie dojrzałem a i zapytać kogokolwiek było trudno bo każdy gdzieś ganiał.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Jacek ze Skansena »

Klusek pole namiotowe przyjdzie do Ciebie. Jak tylko się rozejrzysz. O to się nie martw. Przyjeżdżaj i już.
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wilkowice 2011

Post autor: drax »

Jeżeli czas pozwoli to przyjadę w któryś dzień, ale niestety tylko na kilka godzin, jeżeli nie byłoby stanowiska, to myślę, że powinnyśmy chociaż zrobić jakieś chwilowe spotkanie w jednym miejscu, a dla tych co mają retrotraktorowe koszulki to chociaż powinno być nas widać ^^.
Będzie szansa przejechać się jakimś Saganem ? :)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Marcin125p »

RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Ursus »

Jacek ze Skansena napisał/a:
Paweł Zetorka nie przywiezie. Nie stety nie
Kto wie, kto wie ;) Jacek mnie podpuszcza ;D
Jacek ze Skansena napisał/a:
Klusek pole namiotowe przyjdzie do Ciebie. Jak tylko się rozejrzysz. O to się nie martw. Przyjeżdżaj i już.
Tak jak Jacek pisał, pole namiotowe jest dookoła, znajdzie się miejsce, o to się nie ma co martwić.
drax napisał/a:
Jeżeli czas pozwoli to przyjadę w któryś dzień, ale niestety tylko na kilka godzin, jeżeli nie byłoby stanowiska, to myślę, że powinnyśmy chociaż zrobić jakieś chwilowe spotkanie w jednym miejscu, a dla tych co mają retrotraktorowe koszulki to chociaż powinno być nas widać ^^.
Będzie szansa przejechać się jakimś Saganem ? :)
Za spotkaniem jestem jak najbardziej, koszulki oczywiście zabieramy :)

Odnośnie przejażdżki to myślę, że da się załatwić, chociażby na błotniku.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2011

Post autor: SEBRIGHT »

Ja oczywiście planuję się pojawić. Przyjazd w piątek wieczorem, odjazd w niedzielę koło południa albo wponiedziałek rano. Zależy na co czas pozwoli... Co do eksponatów to planuję zabrać Dezametkę Obrazek
i ew. pilarkę
Obrazek. Obie maszynki z 1988 roku.
Mam nadzieję, że jak będzie stoisko to znajdzie się dla nich miajsce gdzieś w okolicy... Dyżur na soisku mogę objąć na kilka godzin w sobotę i/lub w niedzielę (oczywiście nie podczas parady)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
S 60 bombaj
Posty: 91
Rejestracja: 21 lis 2009, 20:48

RE: Wilkowice 2011

Post autor: S 60 bombaj »

Witam powiedzcie mi w jakim województwie znajdują się Wilkowice,i kiedy to będzie?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Jacek ze Skansena »

No właśnie może ktoś by napisał gdzie to jest!
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Wilkowice 2011

Post autor: olowaty »

Koledzy! A do kalendarza imprez to nikt nie zagląda?
Cytuję:
Wilkowice, gmina Lipno koło Leszna, woj. wielkopolskie
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Marcin125p »

olowaty napisał/a:
Koledzy! A do kalendarza imprez to nikt nie zagląda?
Cytuję:
Wilkowice, gmina Lipno koło Leszna, woj. wielkopolskie
I to już wkrótce po raz 10 :D.
Kto jeszcze się zjawi i z czym?. Ja planuję wpaść w niedzielę.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Wilkowice 2011

Post autor: patryk98 »

witam ,ja w tym roku planowałem z zetorkiem ale raczej nie da rady-finanse-z pustymi rekami też nie mam zamiaru się pokazywać ,myślałem o zabraniu kopaczki konnej,warta pokazania bo jak do tej pory drugiej takiej nie widziałem ani na RT ,ani na żadnych innych stronach,po za tym żonka zabiera jak w poprzednim roku obrazy na szkle malowane,do zobaczenia na zlocie
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Jacek ze Skansena »

Może byś odsprzedał kopaczkę przy okazji?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2011

Post autor: Ursus »

Wrzuciłem garść informacji o festiwalu:
https://retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=371
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2011

Post autor: SEBRIGHT »

Od dzisiaj równo miesiąc został :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ODPOWIEDZ