Wilkowice 2013

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2013

Post autor: Ursus »

Cielak napisał/a:
witajcie :) ja tu jestem nowy i mam takie pytanie dlaczego nie chcecie aby wpuszczac samów na plac w czasie wystawy?
Można wpuszczać SAMy, ale które powstały na bazie podzespołów z lat dalszych niż 70te. Bo to Festiwal STARYCH ciągników, to dlaczego obok ciągnika np. z 1921 roku ma stać samoróbka z Poloneza/Malucha/Żuka i silnik Golf II 1,6 z lat 90tych?

Druga sprawa jest taka, że często te SAMoróbki to mają tyle wspólnego z rolnictwem co lokomotywa, która jedzie torami przez pola... One też czasem po polach jeżdżą, ale są bardziej do zabawy (jako quady, buggy, czy jak to nazwać...). A to już nie jest festiwal pomysłowości , tylko ciągników i maszyn rolniczych.

Osobna kwestia to zdyscyplinowanie właścicieli tych samoróbek, które czasem zrobione są w taki sposób, że zagrażają w każdy możliwy sposób osobom z otoczenia - kiepski hamulce lub ich brak (nie sprawne), duże prędkości, nieosłonięte części itd.

Dlatego jak ktoś przyjedzie samoróbką na bazie Ursusa C-45, Lanza, Zetora 25, Fordsona z lat 30 - zapraszamy, to też część historii. Ale jak ktoś złożył coś z tego co pozostało po samochodach z ostatnich lat - to niestety - może przyjść, pooglądać, ale wjazdu na plac takim czymś nie ma.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Wilkowice 2013

Post autor: Mars »

No i słusznie ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Wilkowice 2013

Post autor: bossmann »

Dobrze powiedziane.
ODPOWIEDZ