Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

W dniach 9-10.09.2006r w Strzelcach Dolnych(Powiat bydgoski) odbywała się poraz szósty impreza pt. "Świeto Śliwki". Od dwóch lat kolekcjonerzy z Klubu "Traktor i Maszyna" z Lipna zapraszani są na to święto wraz ze swoimi zabytkami. W tym roku zaproszono dwa ciągniki: Ursusa C-45 z 1949r i Lanz Bulldog PS 45 z roku 1938. Wraz z pojazdami dotarli na Święto Śliwki kolekcjonerzy , którzy przedstawiali historię maszyn i propagowali taką formę ratowania starego sprzętu rolniczego i ciągników. Ciągniki przywieziono ze Skansenu w Łochowicach: Kolekcjonerzy biorący udział w pokazachto: Marian Jasorowski, Marek i Agata Grzywacz, Daniel i Henryk Warzybok.
I ja tam byłem i udział w tym brałem. Dziękuje za zaangażowanie i zapraszam wszystkich na Wielkie Smarzenie Śliwek w roku 2007.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Świetnie, że na coraz większej ilości różnego rodzaju imprez można zobaczyć stare maszyny i ciągniki rolnicze - tutaj zasługa przede wszystkim Członków Klubu "Traktor i Maszyna". W mojej okolicy niestety nie ma żadnej takiej imprezy :( Całe szczęście, że nie mam aż tak daleko do Wilkowic i raz w roku mogę sobie pozwolić na to, aby cały dzień spędzić z "moimi" ukochanymi maszynami :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Te imprezy lokalne są bardzo potrzebne. Pobudzają wyobrażnię młodych i przypominają starszym o ich młodości. Oczywiście zachęcają przy okazji do przyjechania na Ogólnopolski Festiwal do Wilkowic.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: rafal »

To jest racja, ja w przyszłym roku myslę o takiej małej imprezie z okazji dozynek powiatowych w rolniczym regionie Świdwina. Może uda się zaprosić z 4 - 6 starych ciagników.
Tym bardziej , że w moim regionie jek na razie było krucho z takimi prezentacjami.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Marcin125p »

Właśnie są potrzebne. Pamiętam jak w 2001 roku odwiedziłem Agro Show w Więckowicach i Polagrę a tam były perełki - w Więckowicach szary Ursus C-45 z 1954 roku. Jak go odpalili to od razu zjawiło sie przy nim chyba z 50 osób:bigeek:, by posłuchać (i popatrzeć;)) jego melodii:smilewinkgrin: . Na Polagrze było stoisko Muzeum ze Szreniawy a tam : lokomobila z drugiej połowy XIX wieku, Lanz PS 12 z 1926 roku, który napędzał młocarnię (zapomniałem nazwy:no: ) z 1885 roku oraz Ursusa C-328 z pierwszych lat produkcji ( chyba z 1963 roku) . A od 2005 roku Wilkowice jedyna wystawa w Polsce poświęcona w całośći ( prawie;)) zabytkowym ciągnikom i maszynom rolniczym.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Pamiętam czasy jak marzyłem o takiej imprezie jak Festiwal w Wilkowicach - i wtedy nie wiedziałem, że taka impreza istnieje. Dopiero o II Festiwalu wyczytałem. No i od III jestem tam co rok :) Mam nadzieję, że takich imprez będzie coraz więcej. Bo w moim zasięgu jak narazie tylko (a może "aż") Wilkowice są :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Zgadzam sie z rafałem. Potrzeba jest prezentować sprzęt na imprezach lokalnych. Trzeba zaangażować jak największą ilosc kolekcjonerów i nie tylko. Święto Śliwki zaczęło sie tak niewinnie. W roku 2005 zjechało tam kilka traktorków i było zaiteresowanie niesamowite. W tym roku także. Myśle, że jabyśmy nie przyjechali tam za rok to ludzie sie zawiodą.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: rafal »

Marcin, pamietam Agro show 2001 i nawet mam nagranego na VHSie tego Ursusa. to był mój pierwszy kontakt z prezentacją starego sprzetu podczas imprezy rolniczej. pamiętam te emocje... :)

Właśnie ,Jacek , Świeto Sliwki jest dla mnie wzorem takiej regionalnej imprezy i przykładem , że też można zrobić coś takiego we własnym terenie.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Po świetach wybieram sie do Minikowa. Spróbuję ustalić czy sa zainteresowani naszym przyjazdem w przyszłym roku. Dowiedziałem sie, że były tam zmiany kadrowe i niewiem jakie jest nastawienie.
Dla tych, którzy nie wiedzą: Minikowo w tym roku organizował AGRO-TECH i miało 50 cio lecie działalnosci ODR-u
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Zrobiliby błąd jakby nie chcieli w przyszłym roku tak potrzebnej (nie tylko tam) imprezy :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Rozmawiałem dzisiaj rano z jedną osobą, która ma kontakt z Minikowem. Jestem umówiony na po świętach i działam. Chciałbym coś konkretnego przywieść na Walne.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wczoraj dostałem propozycje przyjazdu w strony Rafała na urodziny Szkoły. myślę, że niektórzy z Was też tam sie znajdą jesli to wypali. Dobrzeby było na Północy trochę przypomnieć o naszej Historii.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Ale to napewno o północnej części Polski Rafał Ci wspominał ?? A nie przypadkiem o 85-leciu Szkoły ?? - jeśli tak to chyba bardziej moje niż Rafała rejony ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Deleted_User »

hmmm tylko nie na polnocy :upset: propozycja jest z mojej strony i zaproszenie jest do WLKP, z tego co wiem to to zachod jest. A 85-lecie to bedzie wielka impreza, zjazd absolwentow ze wszystkich lat. Super bylo by pokazac im stare traktory. Zainteresowanych blizszymi szczegolami odsylam do mnie :D GG: 9842590 lub adres mailowy: agnieszka19_87@o2.pl
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

No właśnie dlatego coś mi się wydawało nie tak ;) Dobrze, że coś tu bardziej w moich stronach się będzie działo :smilewinkgrin:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Oo! Nie wiem dlaczego myślałem ,że to tam. Mi jest obojętne gdzie ale może dlatego, że to Rafał nadał temat. Przepraszam i nie wycofuję się. Ale mnie dopadli.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Spokojnie każdy może się pomylić - ale mam nadzieję, że jak coś to byś przyjechał :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: rafal »

U mnie Jacek jak wypalą dożynki powiatu we wrześniu z dofinansowaniem na paliwo to masz zaproszenie w ręku. Wtedy koniecznie musisz zabrać przynajmniej wiśniowego pupila i C-325 oraz jak się zmieszczą to i inne zabawki.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Ursus »

Szkoda, że to tak daleko :( Też bym sobie pojechał :|
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych

Post autor: Jacek ze Skansena »

Znajesz mnie. ja nie widzę problemu. Jadę do przyjaciół napewno. Gorzej z innymi. Do rafała obiecałem i napewno przyjadę choćby Traktorem.
ODPOWIEDZ