Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczyc

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ten z lewej to na pewno STEYR niebieski spod Poznania



Po prawej jest nie do rozpoznania.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: piotr31 »

Ten w bryzgach wody po prawej to STEYR tylko on tak szarżował
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2569
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: SEBRIGHT »

Po zdjęciach widać że impreza była przednia :)

W przyszłym roku trzeba będzie tak rozplanować urlop i budżet żeby się pojawić *tup*
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: drandrzej »

swarzędz , STEYR , dał czadu , dobrze że ma na masce filtr grzybkowy bo jakby wody do kolektora ssącego zaciągnął ...


i przy okazji

MAREK DZIĘKI WIELKIE !!!

jako organizator też dałeś czadu , bo dzięki Tobie mieliśmy wszyscy kuupę frajdy !

Zlot był przefajny - zorganizowany , bezpieczny i mam nadzieję że nie ostatni !

a skoro unimog o wlasnych siłach wyjechał po naszym małym grzebactwie - to rozumiem że po plazy na następnym zlocie pohasa ... *rofl*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Ursus »

damber napisał/a:
A czy kolega Zbigniew ze swoim C 328 dojechał do celu? Ciekawi mnie jak mu się 28'ka sprawowała na odcinku 450 km.
Z tego co mi Zbyszek relacjonował to problemów żadnych. :) Lekko pocił się uszczelniacz od półosi, ale to jest pikuś - tym bardziej jeśli to oryginalny element.
bossmann napisał/a:
C 325 tylko jedna byla?
Tak, ze Skansenu Łochowice :)



Tak, Markowi należą się podziękowania :) Naprawdę Marek odwaliłeś kawał dobrej roboty, wiem ile kosztuje pracy organizacja wystawy o skromnym programie - a u Ciebie to był mega wyczyn, pozałatwiać to wszystko, te pozwolenia itd :)

Zlot trzeba zaliczyć do czołówki najlepszych w jakich miałem okazję brać udział :) Bo o ile atmosferę tworzą wszyscy uczestnicy - którym też dziękuję :) - to Marek zapewnił doskonałe warunki do dobrej zabawy :)

Poinformuję prędko, że nasze Retrotraktorowe statuetki powędrowały do:
- braci Osman - którzy tam lokalnie i prężnie działają, w dodatku dbają także o strój odpowiedni - brawa również dla małżonki jednego z braci :)
- Marcina Pierzchawki - za Lanz Bulldoga znanego Wam m.in. z Wilkowic czy MotorShow :)
- Zbyszka Tyczki - niezłomnego traktorzysty, który pokonał trasę spod Trzebnicy do Łaz - blisko 450 km.


Niebawem postaramy się zrobić relacje - aktualnie zgrywam blisko 10 gb zdjęć...



Tak bardziej prywatnie ;)

Nam się tak spodobało nad morzem, że aż nie chciało nam się wracać... nasz pojazd też polubił Łazy do tego stopnia, że zaprotestował po raz pierwszy już w Szczecinku... swój protest zaakcentował pękniętą rurką doprowadzającą olej pod ciśnieniem do turbiny. Efekt: wypompowany olej,

Udało się jednak zepchnąć go pod garaż, gdzie pewien gość sobie coś tam grzebał. I dzięki wielkiej uprzejmości tego gościa udało się nam naprawić tą rurkę, i po zalaniu oleju pojechać dalej. Serdecznie dziękujemy! Awaria ponad 350 km od domu nie była dla nas dobrym początkiem drogi powrotnej...

I tak podróż miło mijała aż do Gostynia, gdzie na widok patrolu policji, a raczej ostrzeżeń innych kierowców - Golf zgasł... No i po szukaniu przyczyny, udało się ustalić, że brak napięcia na elektrozawór pompy wtryskowej - a tym samym pompa nie podawała paliwa na wtryski. Starszy pan użyczył stary kabel od jakiegoś radia, który szybko zaadaptowałem celem utworzenia awaryjnego zasilania zaworu prosto z akumulatora - dzięki temu bezpiecznie i bez dalszych przygód dojechaliśmy do domu ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Jacek ze Skansena »

No nieźle. Właśnie się dowiedziałem ze źródeł zbliżonych do Sołectwa Łazy, że to nie koniec na ten rok Zlotu"łazowskiego" jeśli tak mogę się wysłowić. Jeszcze nie koniec. Co mnie bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: piotr31 »

Marku proponuję postawić znak zakaz parkowania od ronda do końca tego placu na przeciwko zlotu .Wiadomo letnik to taki stwór że autem do smażalni by wjechał a o pieszych to nie wspomnę .



Pozazdrościłem kolegom nagród więc sam się obdaruję ,wyciosam podstawy i mam .Jeszcze tylko ustalę za co je będę sobie przyznawał *flower* Obrazek
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: bossmann »

I bardzo dobrze. Pisze sie na jeden ....
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Mars »

Fajna pamiątka ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: damber »

~Piotr31, to Ty zgarniesz statuetki we wszystkich kategoriach :D
Facebook. old URSUS tractor
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: marek_79 »

Materiał fotograficzny rzuca na kolana, foty są boskie. Na zdjęciach widać, że zabawa była przednia. Fota Kantora jest bardzo dobra. Wczoraj wykonywaliśmy fotę promocyjną na plaży... tak więc była namiastka zlotu. Było 10 traktorków.


A teraz najważniejsze organizujemy ekipę na Wilkowice. Budżet pojawił się dosłownie od tak. Pozostawiliśmy takie wrażenie w Gminie, że dostałem prawie pewne finansowanie wyprawy. Przyjedziemy jako "Nadmorski Zlot", ze stoiskiem promocyjnym i pewnie 10 maszynami. Najważniejsze będziemy mieli trochę morskich fotografii w celach demonstracyjnych.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2569
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: SEBRIGHT »

Paweł W drodze powrotnej ładnie musiało Ci pachnieć smażonym olejem :D

Właśnie na takie 'okazje' lubię wozić ze sobą kawałek kabla, jakiś drut, sznurek (jak to mówią: nie dziaduj, nie drutuj - przywiąż sznurkiem *sarcasm*) plus kilka podstawowych kluczy...

Ale grunt że udało się Wam wrócić do domu :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: piotr31 »

Marek ja też chcę z wami na Wilkowice jestem mały dużo miejsca nie zajmę
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Ursus »

SEBRIGHT napisał/a:
Paweł W drodze powrotnej ładnie musiało Ci pachnieć smażonym olejem :D

Właśnie na takie 'okazje' lubię wozić ze sobą kawałek kabla, jakiś drut, sznurek (jak to mówią: nie dziaduj, nie drutuj - przywiąż sznurkiem *sarcasm*) plus kilka podstawowych kluczy...

Ale grunt że udało się Wam wrócić do domu :)
No trochę tak, ale to tylko jak się zatrzymaliśmy - podczas jazdy nic czuć nie było :) I całe szczęście.

Ogólnie mieliśmy mega farta, że udało nam się trafić na życzliwą osobę w Szczecinku :) Przydały się też doświadczenia Zetorkowe - bo w Golfie dieslu jest jak w Zetorze - albo idzie paliwo, albo nie - i innej opcji nie ma, że nie pali :D



Co do wyjazdu na Wilkowice z Łazów (to odpowiednia odmiana?) to świetna idea i cieszę się, że będziemy mogli spotkać się znów z Wami, bez konieczności oczekiwania pełnego roku na kolejną edycję w Łazach :)

Jak ktoś ma ochotę napisać tak od siebie relację z Nadmorskiego Zlotu Starych Ciągników - to zapraszam :)

Sporo zdjęć wrzuciliśmy już na nasz kanał na facebooku :)

http://www.facebook.com/retrotraktor/
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Wiesiek »

Hehehe!
Fajna kąpiel ale nie jestem pewien jakię bedą skutki tej kąpieli. Wiecie co? miałem okazję oglądać takie stare traktory, które służą miejscowym do transportu łodzi na plaże i z powrotem. Rozpacz bierze co sól potrafiła zrobić.....
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: piotr31 »

co chwila padało to nie ma strachu sól zmyło *flower*
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wiesiu nasze traktorki po powrocie dostały sporo słodkiej wody to się powinny nie bać soli. Nie wiem jak u innych. W sobotę jesteśmy w Golubiu tym samym zestawem.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Wiesiek »

To mnie Jacku pocieszyłeś tą słodką wódą!!
. Szkoda, tego roku do Golubia nie zaglądnę, ale życzę udanej imprezy. Miałeś napisać o spotkaniu w Warszawie....Bylem tak blisko wyjazdu...niestety.o_O
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Jacek ze Skansena »

Napisałem ale jeszcze nie doszło. Kilka słów spłodziłem i posłałęm do Pawła. To troszkę potrwa.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pierwszy Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolni

Post autor: Ursus »

Wszystko jest, fotki obrobione :) Dziś będzie na portalu.



Jeden z filmów

https://www.youtube.com/watch?v=QOtbyxjB0ts



I drugi film :)

https://www.youtube.com/watch?v=uQCiqEIZNrY
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ