Wilkowice 2015

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wilkowice 2015

Post autor: rafal »

Piotrek jaknajbardziej zgadzam się i mogę pomóc przy sędziowaniu tractorpullingu. W tej konkurencji będzie potrzebne jeszcze 1-2 osoby. Przy pilnowaniu porządku kolejności ciągników ( w tamtym roku było to wręcz niezbędne) i ewentualnie ktoś dodatkowy przy przyczepie ( podczepianie itp.)

Wyścigi ślimaków to naprawdę fajny pomysł, tym bardziej , że z roku na rok w Wilkowicach przybywa tych małych, niepozornych traktorków.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Przemo »

Piotrek ja tez stawiam sie do dyspozycji:p nie ukrywam ze nastawiam sie w tym roku na konkurencje pulling wyścigi i korba ale myślę ze damy rade tzn. wyscigi o ile skończę i zabiorę do Wilkowic 4011 a jak nie to bockami nie podchodze *no* więć śmiało mogę pomóc przy organizacji.

Mała dygresja bo obserwuje konkurencje u nas i nie tylko i powiem wam że odpalanie korbą jest troche nie fair,tzn.u czechów czy w niemczech wystarczy podleciec .odpalic wsiąś i ruszyć i ten który ruszy pierwszy "strzeli ze sprzegła" wygrywa i to jest okej, a nie jechać jeszcze 50metrów. do czego zmierzam otóz ciągniki maja rózne przełozenia widzieliście co się dzieje, jeden zetorem 25k jest w połowie drogi a tu go kolega fergusonem albo zetorem 25 na szybkiej skrzyni łyka 5metrów przed metą chodz odpalił 5sekund póżniej, niby jest zabawa ale do wyscigów jest osobna konkurencja a to jest ODPALANIE KORBĄ. Co innego bombaje choś też da się zaobserwować szybsze np.PAMPA Kamila:D słuchajcie piszę o tym żeby przedyskutować wspólnie:p*tup*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Przemo słusznie sugeruje. Można zrobić, że trzeba ruszyć i przejechać np. 2-3 metry - wtedy przełożenia skrzyni nie będą miały znaczenia.

No i uważam, że nie można klasyfikować razem np. Zetora 25 i Fergusona - benzyniaka. Bo benzyna i diesel inaczej zapala.


Co do mojego sędziowania - nie ma problemu. Mogę też pomóc w innych konkurencjach. Jedynie problem mogę mieć w sobotę - nie wiem czy nie będę zmuszony na kilka godzin wyskoczyć do Obornik - wówczas potrzebowałbym w zastępstwie kogoś rezerwowego. Wszystko się okaże na tydzień lub 2 przed Wilkowicami.

Na wyjazd do Leszna mogę się wstępnie pisać, ale nie wiem czy na tą godzinę się uda nam traktory przywieźć do Wilkowic - zatem na chwilę obecną traktuj proszę mnie jako rezerwowego.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę na Waszą aktywność*hilarious*
Może niech zostanie jak poniżej z zasadą, że każdy dobiera sobie zespół sędziów wspomagających, ustawiaczy do wyścigu itd. Normalnie też bym chciał we wszystkim pomagać ale niestety z racji funkcji mogę być w odpowiednich chwilach nieuchwytny.

1. ODPALANIE BOMBAJA (I, II tura i finał) - ^Ursus czyli Paweł
2. ODPALANIE KORBĄ (I, II tura i finał) - ~drAndrzej
3. WYŚCIG bombajów i ślimaków (niedziela) - ~SEBRIGHT
4. WYŚCIGI pozostałych (sobota) - Jacek ze Skansena
5. TRAKTOR PULLING - ^rafal (ja - obsługa przyczepy)

Przemo i Pawle - nie widzę problemów i podzielam Wasze uwagi, co prawda drAndrzej jeszcze nie wyraził zgody na sędziowanie tej konkurencji ale decyzja w tej sprawie należy do sędziego.

Jeszcze raz dzięki chłopaki.;)

Tymi odpowiedziami nakręciliście mnie do działania, jadę do Felka - muszę trochę dopieścić Ursusa, jeżeli mam wystartować wśród ślimaków (na zwycięstwo nie liczę, mam jednego faworyta ale..... )
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Albercik »

Jak będę wiedział konkretniej co do mojego transportu to wypowiem się bardziej ale do pomocy pryz konkurencjach się zgłaszam. Nie do mikrofonu ale do rzeczy bardziej organizacyjnych. Tylko odpalanie korbą sobie zostawię :)
Do odpalania trzeba się zgłaszać wcześniej czy wystarczy na miejscu już w Wilkowicach?
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

W regulaminie Festiwalu należy zwrócić uwagę na punkt 10 i 11 POSTANOWIEŃ OGÓLNYCH czyli:
10. Stare ciągniki i inne pojazdy mechaniczne samodzielnie się poruszające oraz zgłoszone i zaakceptowane przez organizatorów do udziału w Festiwalu będą w dalszej części Regulaminu nazywane pojazdami zabytkowymi.
11. Do Festiwalu zostaną dopuszczone pojazdy i maszyny, które zostały wyprodukowane do 1974 roku.

z naciskiem ZAAKCEPTOWANYCH PRZEZ ORGANIZATORÓW od razu odpowiadam, że pojazdy odbiegające wyglądem w sposób znaczny od oryginału (nie podkreślające waloru zabytkowego), tuningi silników, oraz tzw. samoróbki (chyba, że napędza je zabytkowy silnik ale wtedy muszą być pozbawione maski a w ruchu może być sam silnik jako eksponat bez możliwości poruszania się pojazdem) nie zostaną do Festiwalu dopuszczone a jeżeli wjadą, zostaną usunięte.
W naszym kraju są organizowane imprezy dla tzw. samów ale jeszcze nie w Wilkowicach. Może, ktoś się tym zajmie bo i dla nich w Wilkowicach jest miejsce ale nie podczas imprezy Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych.

Było mi zadane pytanie, czy można zostać do poniedziałku - odpowiadam TAK, toalety, dostęp do wody będą demontowane w poniedziałek, może nie być prądu. Ochrona najprawdopodobniej będzie również w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Wilkowice 2015

Post autor: drandrzej »

jestem , oczywiście działam , i zgodnie z rozmowami w tym roku weryfikacja tego co wjeżdża na plac / zgłasza się na festiwal bo koszmarek z maską malucha prześladuje swoją estetyką od lat - czyli za długo
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2015

Post autor: SEBRIGHT »

Piotr napisał:

1. ODPALANIE BOMBAJA (I, II tura i finał) - ^Ursus czyli Paweł
2. ODPALANIE KORBĄ (I, II tura i finał) - ~drAndrzej
3. WYŚCIG bombajów i ślimaków (niedziela) - ~SEBRIGHT
4. WYŚCIGI pozostałych (sobota) - Maciej "Orzeszek", Jacek ze Skansena
5. TRAKTOR PULLING - ^rafal (ja - obsługa przyczepy)

Zgadzacie się?
Jeśli o mnie chodzi, jasne że tak :)

Jakby trzeba przy traktor pullingu mogę pomóc przypilnować kolejności wjazdów albo co będzie trzeba :)

Przemo i Paweł dobrze piszą - skrócenie trasy przejazdu do 2-3 metrów sprawiło by że wyniki odpalania były by bardziej miarodajne :)

Odnośnie poniedziałku może napiszę jak to wygląda w praktyce, bo kilka razy zdarzało mi się tak zostawać. Prądu zawsze nie ma, na rano w kontenerach sanitarnych też jest odłączony, ale w jednym albo drugim zawsze jest coś ciepłej wody i można się spokojnie umyć, w nocy z ochrony zazwyczaj ktoś się kręci po placu. Ogólnie cisza, spokój i można odespać kilka poprzednich nocek *flower*

Ja w tym roku będę wyjątkowo późno, bo wyjadę z domu w piątek po południu i na miejsce dotrę pewnie nie wcześniej jak o północku, natomiast powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Kilka fotek z Wilkowic ;) Daty mi się pomyliły hehe ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Marcin125p »

Ursus napisał/a:
Kilka fotek z Wilkowic ;) Daty mi się pomyliły hehe ;)
Za miesiąc to będziemy już... wspominać :)
Mam pytane dotyczące cen biletów: Jak wygląda sprawa ceny biletu dla osoby niespełnesprawnej + opiekun?. Czy trzeba przy kasie okazać legitymacje osoby niepełnosprawnej wydaną przed odpowiednie instytucje (PCPR, MOPS/GOPS) czy wystarczy "zielona" legitymacja ZUS-owska?. Piszę o tym (ale nie lubię) gdyż jestem osobą "sprawną inaczej" :)
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Marcin, wstyd mi się przyznać ale nie wiem.
Normalnie bilet kosztuje 4zł a dzieci do lat 7 nie płacą.



UWAGA
Wyjazd piątkowy na stadion może być przyspieszony na godzinę 15:30. Odprawa z nim związana o 15:15. Chodzi o to, że pojedziemy w kolumnach po 5 ciągników. Tylko traktory dopuszczone do ruchu. Planuje się, że każda kolumna będzie miała swojego pilota. Między kolumnami odstęp ok 50 do 100m. Zakaz wyprzedzania. Na samym końcu jedzie autolaweta (tak na wszelki wypadek jakby który nie dojechał*clap*).

Bardzo proszę wpisujcie mi na PW, kto będzie brać w tym udział, chodzi mi o logistykę.*hilarious*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

No to ja raczej odpadam. Raczej nie uda mi się na tą godzinę dowieźć ciągników na miejsce :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2015

Post autor: SEBRIGHT »

Piękna zielona, jeszcze nie zadeptana trawa :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Na stronie Klubu
traktorimaszyna.pl
została opublikowana lista wystawców z dnia 22 lipca 2015r oraz
w Zgłoszeniach do konkurencji zostały podane godziny, wymienieni sędziowie i zasady, które określają sędziowie (decyzja sędziów jest ostateczna i nie ma od niej odwołań!!!!!!!)
Sędzia to bardzo ważna osoba. Nawet prezes Klubu nie ma prawa ingerować w ich decyzje co do oceny i sposobu przeprowadzenia konkurencji. *bye*
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Jacek ze Skansena »

Piotrek mam pytanie. Dzisiaj wysyłam zgłoszenie i nie wiem czy do jutra dojdzie. czy liczy się stempel czy otrzymanie do ręki. Z tego co pamiętam to ważny był stempel ale rożnie może teraz być. Proszę o sprostowanie tego ok?
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Nie ukrywam, że lepiej byłoby dostać do ręki. Jednakże DATA nadania wystarczy. Nie jesteśmy urzędem skarbowym, daty są graniczne dla celów organizacyjnych.
Swoją drogą nie może być, by Ciebie z Ekipą zabrakło.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Przemo »

Piotrek jezeli uda mi sie dotrzec przed 14 do wilkowic to mnie możesz policzyć min 1 traktor, jak będzie jakiś wolny traktorzysta to 2 ciągniki*tup*
Ja chcę być już koło południa ale zycie weryfikuje:D
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wysłałem dzisiaj i powiedzieli, że jutro powinno dotrzeć to może będzie i do ręki. na maila zgłosiłem się do konkurencji: odpalanie korbą Zetor 25 diesla i Dzik 21 do wyścigów benzyniaków tzw jak to ktoś określił Wyścig ślimaków. To może gdzieś odnotować. Dużo osób pyta mnie czy można się dopisać do konkurencji na festiwalu. Może coś na ten temat wiadomo to proszę napisz kilka słów.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Ja wysłałem zgłoszenie na email.


Odnośnie zapisów do konkurencji, wspomniałem w zgłoszeniu, ale widzę, że tak naprawdę to liczą się zapisy tylko w Wilkowicach.

http://traktorimaszyna.pl/index.php?opt ... &Itemid=33
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Zapisy są ważne również przez pocztę, jednakże o wszystkim decydują sędziowie. Dlaczego?
Bo wtedy będzie większy porządek. Np. jeżeli ktoś spóźni się na konkurencje to decyzję podejmuje sędzia konkurencji itd. Listy startujących powinny być uaktualnione w sobotę a już napewno przez sędziego, dlatego podaję nazwiska. W namiocie na odprawie sędziowie będą mieć do dyspozycji "stolik" do weryfikacji i przyjmowania zgłoszeń.

Przemo - damy radę - ja pojadę albo Żukiem (jak da radę) albo mogę Zetorem (jak dam radę*annoy*)
ODPOWIEDZ