Zlot ciągników na Mazowszu

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Witam
Ostatnio u mnie w rodzinie padł pomysł, aby zorganizować w u mnie w Parafii podczas odpustu Zlot Starych Ciągników i Maszyn (oraz innej zabytkowej motoryzacji) :) Zlot miał by się odbyć w Parafi Św. Piotra i Pawła w Woli Rasztowskiej (30km od Warszawy), niestety data to 29.06, czyli w Środę. Chciał bym się dowiedzieć, czy może by ktoś chciał przyjechać że swoim jakimś pojazdem bądź pojazdami? Jeśli by się udało się uzbierać kilka ciągników z RetroTraktora (a ich właścicielom nie pasowała by ta data) to mógł bym porozmawiać z Proboszczem, o przesunięcie imprezy na najbliższą Niedzielę po 29.06, bądź na jeszcze inną datę ;) Zainteresowanych proszę o informacje, czy wam data pasuje i czy byście przyjechali na 100%? No i oczywiście co byście ze sobą (ale to ostatnie, to prosił bym na pw) :) . Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: Ursus c-325 »

Porozmawiaj lepiej z proboszczem czy za paliwo zwróci.
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: marcin102m »

Niezła cięta riposta :)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: marek_79 »

Ursus c-325 napisał/a:
Porozmawiaj lepiej z proboszczem czy za paliwo zwróci.
Dobre *sarcasm*
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: Jacek ze Skansena »

Mi pasuje.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: drandrzej »

zbadaj kwestię finansowe - transport - to glowny koszt ,zbadaj czy jest w okolicy rampa zeby ciągnikiem zjechac z TIR-a - to kolejna sprawa (Ursus C45 / duży LANZ wazy ~3700 kg + kierowca :p)

jak będzie - to spokojnie da sie cos wymyślić
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Najbliższa rampa jeśli się nie mylę, to dopiero jest w mieście Tłuszcz bądź Wołominie (oba miasta ok.15km od mojej wsi). Natomiast muszę pogadać z wójtem czy by nie znalazły się na to jakieś środki itp. Ale myślę, że skoro to pierwszy taki zlot u mnie w okolicy, to i może samo starostwo by do tego rękę przyłożyło. Jak na razie z okolicy uzbierało mi się 5 ciągników, które na 100% będą, ale ciężko je nazwać zabytkowymi. Natomiast w wolnym czasie jeszcze popytam kilku rolników, którzy mają prawdziwe zabytki.
A o co chodzi z tym badaniem kwestii finansowej? Bo nie za bardzo rozumiem :)
Chcę przypomnieć, że to dopiero pierwszy taki zlot w okolicy, więc nie będzie to coś takiego jak w Wilkowicach czy Łazach, ale może w przyszłości się rozrośnie :) Serdecznie zapraszam :)
W niedzielę jeszcze pogadam z Księdzem, a na zebraniu z wójtem i napisze tu wszystko co i jak :)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: drandrzej »

wiesz mówiąc wprost - zloty rzeczą super są .traktory na te zloty trzeba zawieźć . z moich stron mam do Wawy ze 250 km w 1 stronę co daje 500 razem x koszt kilometra TIR-a = załóżmy 2000 zł . jeździmy w różne miejsca - zarabiać na tym nie chcemy , ale transport ktoś pokryć musi . w przypadku ciągników typu Bombaj / Lanz - na plecy czy lawetę tego się nie wsadzi - na to potrzebne są pieniądze - jak widać . chyba że robicie zlot mieszkańców z tym co mają na miejscu a potem jak chwyci i znajdą się środki to będzie fundusz na zapłacenie transportu z daleka . nikt z nas nie zarabia na tych imprezach - tylko nie stać na dokładanie za transport skoro choćby na ten rok spotkań wpisanych w kalendarz jest już 4-5 .
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Otuż dziś udało mi się przeprowadzić konwersacje z wójtem :D I powiedział, że znalazł by troche pieniędzy na taką impreze, więc pewnie da rade z tego pokryć koszt transportu :)
Zlot jest zarówno jak i dla miejscowych, jak i dla kolekcjonerów, czyli krótko mówiąc, kto chce ten może przyjechać. Jeszcze tylko muszę dokładniej omówić kwestię kosztów. Ale myślę, że mimo wszystko znajdzie się toche pieniędzy na transport :) Tak więc Serdecznie Zapraszam :)



Jednak pojawiły się zmiany planów, i chciałbym się zapytać, czy pasowała by wam ostatnia, bądź pierwszą Niedziela czerwca?



A odnośnie rampy, to jakby ułożyć podkłady kolejowe, to by chyba zjechał tym traktorem?
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: SEBRIGHT »

Pewniejsze były by betonowe płyty drogowe - podkłady obawiam się że były by lekko niestabilne, co mogło by rodzić problemy, zwłaszcza przy załadunku po zlocie.

Przy okazji napisz jak to z grubsza ma wyglądać w kwestii planu impraz, tzn czy ciągnik będą stały cały dzień na placu pod kościołem i dziękujmy za uwagę, czy planujecie jakieś dodatkowe atrakcje:?
Plus kwestia wyżywienia/noclegów:?

Jak znajdziesz chwilę poczytaj temat z pierwszego zlotu w Łazach - tam było poruszane sporo kwestii i problemów jakie mogą wyniknąć przy okazji organizacji zlotu, zwłaszcza pierwszego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w organizacji całęgo przedsięwzięcia *tup*
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: Traktorek98 »

A nie lepiej byłoby wykopać taki zjazd żeby naczepą lub ciężarówką tam wjeżdżać. Z wykopanej ziemi zrobić lekki nasyp. Tymi podkładami wyłożyć ziemię żeby się nic nie zapadało. Wydaje mi się najlepszym pomysłem.

Co do atrakcji
Fajnie żeby były jakieś pokazy albo chociaż przejazd po mieście wyznaczoną trasą.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: Jacek ze Skansena »

Mi pasuje 26.06.2016. Taka data byłaby fajna. No zawsze cieplej
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Dziś postaram się pogadać z wójtem, odnośnie kwesti organizacyjnej i finansowej. Rampa w okolicy jest, a nawet dwie, ale najbliższa 8km. Faktycznie, taki zjazdik można by było wykopać i nakłaść tam podkładów i przysypać je ziemią.
Co do atrakcji, to moyślałem, żeby zrobić wyścigi (np. ustawić kilka belek słomy i wygrywa ten który najszybciej objedzie wyznaczoną trasę), przeciąganie liny między ciągnikami, albo traktor kontra ludzie :P , przewóz miski z wodą na masce (bo teren jest tam równy), parada ciągników z przed Kościoła, na teren imprezy (jednak impreza rozpocznie się na placu Kościelnym, a później będzie przejazd na teren dawnego SKR-u, ok. 500m od Kościoła). Można jeszcze wycieczki traktorami zrobić :)



I właśnie najprawdopodobniej będzie to 26.06 na przywitanie wakacji :)
A i jak nazwać ten zlocik? Chodziło mi coś w tym stylu jak jest ta Traktoriada, coś podobnego :)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: marek_79 »

wisera napisał/a:
Dziś postaram się pogadać z wójtem, odnośnie kwesti organizacyjnej i finansowej. Rampa w okolicy jest, a nawet dwie, ale najbliższa 8km. Faktycznie, taki zjazdik można by było wykopać i nakłaść tam podkładów i przysypać je ziemią.
Co do atrakcji, to moyślałem, żeby zrobić wyścigi (np. ustawić kilka belek słomy i wygrywa ten który najszybciej objedzie wyznaczoną trasę), przeciąganie liny między ciągnikami, albo traktor kontra ludzie :P , przewóz miski z wodą na masce (bo teren jest tam równy), parada ciągników z przed Kościoła, na teren imprezy (jednak impreza rozpocznie się na placu Kościelnym, a później będzie przejazd na teren dawnego SKR-u, ok. 500m od Kościoła). Można jeszcze wycieczki traktorami zrobić :)



I właśnie najprawdopodobniej będzie to 26.06 na przywitanie wakacji :)
A i jak nazwać ten zlocik? Chodziło mi coś w tym stylu jak jest ta Traktoriada, coś podobnego :)
Pamiętaj o OC organizatora, firmy ubezpieczeniowe nie chcą tego typu imprez ubezpieczać. W przypadku zawodów, drobny wypadek zaznaczam nie z Twojej winy może się skończyć bardzo poważnym konsekwencjami prawnymi. Kwestia bezpieczeństwa to temat numer jeden, przejazdy drogowe muszą być zgłoszone do Starostwa Powiatowego, pośrednio będziesz musiał mieć uzgodnienia Policji i zarządców dróg. Dalej regulaminy, regulaminy służb porządkowych. Sposób zabezpieczenia przejazdów i "rajdów". Obowiązkowo Straż Pożarna i zabezpieczenie medyczne. Osobnym tematem jest rozdzielenie placów manewrowych od widzów oraz służby porządkowe, które to zabezpieczą. Dalej regulaminy i sposoby zabezpieczenia placów. W ciemno mogę Ci napisać, że około 5-10 tyś. to super skromne zabezpieczenie imprezy. Obecnie za darmo nic nie zrobisz. Pamiętaj, że w razie wypadków odpowiadasz karnie, zaznaczam nie z Twojej winy.... W świetle prawa jesteś organizatorem i nie daj Boże, będziesz miał kilkaset osób - próg koło 500 to masz imprezę masową *pray*. Czytaj kolejne, kilka tysięcy do wydania.
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Toż dlatego, gmina się dokłada :) Straż pożarna będzie jedna nawet jako zabytek :) A odnośnie tych placów manewrowych, policji, i doktorów to wiem ;) Teraz w najbliższym czasie reba będzie załatwiać już te sprawy :)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: marek_79 »

Wymagania Policji... to osobny temat:D Dziś mogę powiedzieć, z całą stanowczością dla mnie jako organizatora Taniej, Szybciej, Wygodniej byłoby pojechać na kołach na dowolny zlot starych ciągników w Europie.

Wyżej kibli nie zapisałem...
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Hahaha:D Kibelki spokojnie są, i będą ;)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: marek_79 »

Podpowiem Ci dalej, w papierach jedynym organizatorem ma być Gmina albo Starosta... w żadnym wypadku Ty. Twoja rola w tym projekcie, to świadczenie wolontariatu.
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: wisera »

Z tego co wójt mi powiedział, to kase na to przedsięwzięcie może dać tylko jakiejś organizacji, i potraktuje to jako promocja gminy.
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

RE: Zlot ciągników na Mazowszu

Post autor: krzychu21 »

Pamiętam jak u mnie w okolicy była organizowana agro wystawa. Zapowiadali wielu wystawców, jednak ze starych ciągników był tylko Lanz Bulldog, Ursus C-45 i Zetor 25 a z nowych maszyn było kilka ciągników New Holland, siewnik Poettinger i trochę sprzętu z wyposażenia obory. W tym roku mówią, że ma być lepiej. Mają się pojawić m.in. ciągniki McCormick.
ODPOWIEDZ