stara sieczkarnia

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

stara sieczkarnia

Post autor: Fenris »

Witam Was

mam pytanie czy ktoś ma pomysł albo po prostu wie, do czego mogłoby być to dodatkowe miejsce na oś?
zaraz za "zębami podającymi" jest miejsce na oś sieczkarni z kołem zamachowym, ale jeszcze dalej jest 2 miejsce które wypada na ramie urządzenia. :?:


Obrazek

pozdrawiam
Rafał
pozdrawiam
Rafał
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: stara sieczkarnia

Post autor: pop »

Być może do taśmy podajnika.W mojej ta druga oś ma możliwość napinania taśmy.

Słaby jestem jednak z budowy takich maszyn,bo te wałki są od strony noży (chyba) i pasuje na sieczkarnię w której noże zamocowane są na bębnie.
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: stara sieczkarnia

Post autor: wojtek12321 »

pop pisze: 12 gru 2020, 20:38 Być może do taśmy podajnika.
Podajnik to raczej nie, bo wałki podające słomę są całkiem z drugiej/przeciwnej strony maszyny, raczej odbiór sieczki... to by było możliwe...
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: stara sieczkarnia

Post autor: pop »

Konstrukcja podobna do polskich sieczkarni bębnowych z lat 70-tych,tylko że tam sieczka sypała się pod nogi,a tutaj mogło napędzać jeszcze jakiś elewator.
Cinelli
Posty: 111
Rejestracja: 26 sty 2020, 20:53

Re: stara sieczkarnia

Post autor: Cinelli »

Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: stara sieczkarnia

Post autor: Fenris »

Dzięki za propozycje,
czyli po prostu dodatkowe wyjście napędu, już myślałem, że jakaś ukryta funkcja ;)
Ale dobrze, że się wyjaśniło. Człowiek, od którego brałem ją opowiadał, że kierat był na podwórku więc taka funkcja w sieczkarni jak najbardziej przydatna.

Aha jeszcze będę miał pytanie jak doczepiano drewnianą "rynnę" do podawania słomy do urządzenia - ale zrobię fotki jak jest u mnie zrobione wyjście, może ktoś ma podobnie ( czy trzeba frezować deski specjalnie - bo jakoś skomplikowanie to wygląda)

pozdrawiam
pozdrawiam
Rafał
ODPOWIEDZ