Poznaniak so43

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
wojt3k
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2020, 21:42

Poznaniak so43

Post autor: wojt3k »

Witam wiem że są to osoby które znają te sprzety na wylot mam takie zapytanie!!! Wiem że są krótki długie redliczki(o same odlewy czubki) do siewnika i taki zapytanie jest różnica czy rząd przedni czy tylni gdzie jakie mają być??
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

Re: Poznaniak so43

Post autor: luqasz17 »

Jest już temat dot. Siewnika poznaniak i tutaj moje pytanie czy ktoś z szanownych kolegów wie czy to jest polska konstrukcja czy robione na licencji ? Od którego roku mogli produkować takie siewniki? Ile było modyfikacji oraz czy siewnik polonez to to samo?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Poznaniak so43

Post autor: Bolszewik »

Luqasz17 - dobrze by było gdybyś wskazał ów temat.
Zauważ że kolega jest nowy na forum (to jego pierwszy post) i grzeczniej by było wskazać temat gdzie problem jest rozwiązana / opisany ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Poznaniak so43

Post autor: bergman31 »

luqasz17 siewnik S043 Poznaniak to nowsza wersja siewnika SZZ-2,5s Poznaniak, produkowanego od 1961 roku przez RoFaMa Rogoźno. O tym siewniku jest wzmianka na RETROTRAKTOR, w dziale Artykuły/Doniesienia dawnej prasy/Wystawa na dożynkach centralnych.

Siewnik SZZ-2,5s (S043) Poznaniak konstrukcyjnie zbliżony jest do polskich siewników konnych i ciągnikowych przyczepianych z kołeczkowym systemem wysiewu.
miro
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:30

Re: Poznaniak so43

Post autor: miro »

Do moich maszyn rolniczych dolaczył siewnik S043 na łancuszkach , Kutno. Jak stal obok stodoły w krzakach pod plandekami to wygladał zacnie ale jak go przywiozłem na podworko i umyłem to jakiś taki nowy się zrobił i bez rdzy. Rolki siewne na klin. Na tabliczce znamionowej nie ma roku produkcji, nr fabryczny 9338. Do kiedy one były produkowane bo chyba za mlodego kupilem . pozdrawiam
Załączniki
s043.jpg
Ostatnio zmieniony 27 maja 2023, 19:25 przez miro, łącznie zmieniany 1 raz.
szubinska
Posty: 509
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

Re: Poznaniak so43

Post autor: szubinska »

pokaż go
miro
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:30

Re: Poznaniak so43

Post autor: miro »

Zdjecie z ciapkiem dolaczylem. Wyregulowalem juz denki nastawne, wszystko się kręci bez oporow. Brakuje tych ciezarkow na redlice, czy one sa konieczne?
arturwietnamczyk
Posty: 79
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: Poznaniak so43

Post autor: arturwietnamczyk »

Zależy od tego jak spulchnisz glebę, jeżeli bedziesz miał bryły to bez odważników lejki mają większą tendencję do podskakiwania, znowu kolega cały czas sieje bez odważników i idzie, tylko czasami lekkimi bronami po siewie przeleci bo zboże na wierzchu czasem leży na uwrociach.
ODPOWIEDZ