C-330 z Kultowych aut PRL

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

"Kultowe " wypuściły trzydziestkę :)

http://www.kultoweauta.pl/nr_specjalny.html

Może też posłużyć jako ciekawa baza do dalszych przeróbek.
Może z czasem zrobią inne ursusy.
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: liqwidator »

fajna sprawa ja swój egzemplarz już zamówiłem
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: damian223311 »

24 stycznia ma być dostępna w kioskach :)
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

Do mnie już dotarły
Nie jest źle, dobra baza wyjściowa do dalszych prac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: Wicher »

Mogli się bardziej postarać... ale wtedy i cena byłaby wyższa.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

Napisałem kiedyś do Deagostini w sprawie wydania innych modeli ursusów i co ciekawe nie spławili mnie.
Wiadomo,że jest to kwestia badania rynku itp. spraw około biznesowych więc nic nie wiadomo.
Zachęcam Was do napisania do redakcji, gdy dostaną więcej sygnałów ze środowiska zbieraczy, może pojawią się i inne modele....
Prawda jest taka,że w szeroko pojętym modelarstwie, kolekcjonerstwie jest duża luka związana z polskimi maszynami rolniczymi. Większość to "chałupnictwo własne" , a nie każdy ma predyspozycje do budowania samemu choć posiadać by chciał.
Cena dla kolekcjonerów chyba nie jest duża, a dla modelarzy dobry materiał do wykazania się.



Wygląda na to, że jest łatwiejszy do modernizacji niż C-325 z UH
Łatwiej go rozłożyć.

Obrazek
Obrazek
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: bossmann »

Szok.super kolekcja! Szkoda ze pod dyktatura wschodu robilismy takie i tak wiele sprzetu a jak jestesmy samodzielni to ..... niebede konczyl.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: chrapek3011 »

Też dziś otrzymałem.
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: Muran001 »

http://ursuski-bizony.cba.pl/nu330.JPG

Na bazie tego ciągnika powstał rysunek na okładce gazetki i model.
Awatar użytkownika
asa
Posty: 78
Rejestracja: 16 paź 2013, 13:31

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: asa »

A jak model trzyma wymiary ?
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: liqwidator »

dziś mi dotarł ale mam mieszane wrażenia z jednej strony fajny ale z 2 juz nie nie wiem dlaczego
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

Skala jest Ok
Przy zmianie kolorów znacznie zyskuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
poldon82
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 21:58

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: poldon82 »

Fajna przyczepa i super kombajn ? Z jakiej firmy to modeliki ? :)

-------------------------------------------

Ciapek również zawitał w mojej gablocie obok Ursusa C325 i MTZ'a ;) Bardzo fajny model ;)
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: Muran001 »

1.Do czego potrzebne aż trzy trzydziestki z KAP-u (skrót od Kultowe Auta PRL-u)?
2. Dołączam się do pytań o firmę modeli
3. W jakiej fabryce była produkowana przyczepa i jaki typ (chodzi o pierwowzór)?
4. Może pomyśl o makiecie gospodarstwa w skali 1:43, w której pracują C-330, MF 590, Claas Senator i przyczepa lub chociaż żniwnej dioramce.
5. Dałbyś radę zrobić jakiekolwiek maszyny rolnicze do C-330 i MF-a 590, np. pług 2-skibowy grudziądzki, bronę, siewnik?
6. Linki z przykładowymi ludkami, np. siedzącą figurkę można przerobić na traktorzystę
http://www.aliexpress.com/item-img/50pc ... 04328.html
albo
http://www.scalefarm.com/s-03907_discon ... re_set.htm
7. Sory, że dużo pytam i dużo proponuję, ale te modele mi się podobają. Jeśli będziesz miał problem, mogę służyć z pomocą, np. przy znalezieniu odpowiednich linków.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: claas »

Dzisiaj poszedłem rozejrzeć po kioskach za modelem. I trochę pochodziłem. Znalazłem Kiosk w którym były 2 egzemplarze, tylko ciekawostka... połamane*no* Może i bym kupił, gdyby tam korpus był połamany, ale w pudełku na dnie leżały elementy kabiny.
na szczęście dostałem informację, że ulice dalej przywieźli cały egzemplarz. Poszedłbym dzisiaj po niego, ale nie miałem czasu. W poniedziałek go wyrwę. Może kupię dwa jak będą.

Ciekawe jest to, że modele ciągników takich z naszego polskiego rejonu pojawiają się w skali 1:43 najczęściej.

P.S.Ale Senatora to Ci zazdroszczę.:p
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

Muran001 napisał/a:
1.Do czego potrzebne aż trzy trzydziestki z KAP-u (skrót od Kultowe Auta PRL-u)?
2. Dołączam się do pytań o firmę modeli
3. W jakiej fabryce była produkowana przyczepa i jaki typ (chodzi o pierwowzór)?
4. Może pomyśl o makiecie gospodarstwa w skali 1:43, w której pracują C-330, MF 590, Claas Senator i przyczepa lub chociaż żniwnej dioramce.
5. Dałbyś radę zrobić jakiekolwiek maszyny rolnicze do C-330 i MF-a 590, np. pług 2-skibowy grudziądzki, bronę, siewnik?
6. Linki z przykładowymi ludkami, np. siedzącą figurkę można przerobić na traktorzystę
http://www.aliexpress.com/item-img/50pc ... 04328.html
albo
http://www.scalefarm.com/s-03907_discon ... re_set.htm
7. Sory, że dużo pytam i dużo proponuję, ale te modele mi się podobają. Jeśli będziesz miał problem, mogę służyć z pomocą, np. przy znalezieniu odpowiednich linków.
1. dokładnie mam ich 4 :)
Jako dziecko marzyłem o takiej zabawce, Miałem tylko jedyny dostępny w tamtym czasie c-385 z Estetyki.
Teraz , jak się pojawiły c-330 mam zamiar zrobić w różnych kolorystykach,
-zielona, początek lat 70tych.
-żółta z niebieskim silnikiem.
-czerwoną z czarnym silnikiem ( taką nową miał sąsiad moich dziadków)
Ogólnie, coś się z nich wymyśli.
2. Firma schuco.de Z różnych lat i wydań
3. Nie ma informacji na temat oryginału.
4. Myślę od 30 lat ... ale jedyne plany skupiają się na zrobieniu bizona zanim mnie starość dopadnie ;)
5.Możliwe, jak zrobię bizona. :)
6 i 7 Dzięki
Do Kolegi Claas. Jeżeli w Twoje okolicy jest mpik, tam zawsze ma ją dużo wydań.
W mniejszych kioskach głównie na zamówienie, ale można bezpośrednio u wydawcy przez stronę Deagostini , koszt z przesyłką 36 zł/szt. W kiosku 34,90 zł

A to na dobranoc
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: claas »

Ja chcę,żeby było tak klasycznie:"Dzień dobry, czy jest model?" Rzadko zdarza mi się kupić model ciągnika w normalnym punkcie handlowym.

A te zdjęcia Claasów humoru mi nie poprawiły. Ponad 1200,- na jednym zdjęciu.*rolleyes* Kolekcja wyśmienita.:)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: chrapek3011 »

Tak samo jest z kolekcjonowaniem modeli jak i z prawdziwym sprzętem.To są koszty.Przecież nikt tego nie będzie produkował i rozdawał za darmo.Tym bardziej tych modeli z najwyższej półki.
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: RRC »

claas napisał/a:
Ja chcę,żeby było tak klasycznie:"Dzień dobry, czy jest model?" Rzadko zdarza mi się kupić model ciągnika w normalnym punkcie handlowym.
To zależy jak bardzo na czymś komuś zależy, mnie na takiej c330 zależało dość mocno ponieważ żadnej innej nigdzie nie dostanę :)
claas napisał/a:
A te zdjęcia Claasów humoru mi nie poprawiły. Ponad 1200,- na jednym zdjęciu.
Czym bardziej jestem starszy, patrzę na to trochę inaczej. Trudno o dokładniejsze modele kombajnów. Można próbować samemu, ale to są dziesiątki, jak nie setki roboczogodzin. Jak jest dom, dzieci i praca od rana do nocy , trudno wygospodarować tyle czasu. 1200 zł pewnie tak, tylko to było kupowane na licytacjach ( głównie ebay) czasem udało się za 15e czasem za 40e , ale nie na raz, nie od razu więc tak nie odczujesz. Blisko mi do 40chy , a gdy biorę do rąk marzenie z dzieciństwa dostaje rumieńców jak mój syn, którego udało mi się zarazić kolekcjonowaniem. Tak więc z takich "1200"zł moje hobby staje się wielowymiarowe. :)
Zachęcam Was raz jeszcze piszcie do Deagostini o wydanie innych modeli. Pomyślcie C-328 C-4011 c-360 C-385 . Vistula, Bizon.... ech *blushing*
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: C-330 z Kultowych aut PRL

Post autor: Muran001 »

Ja Cię kręcę! Skąd dorwałeś taki pług, który jest na zdjęciu z C-325?
Masz jeszcze inne maszyny rolnicze oprócz pługa, przyczepy (oczywiście nie wspominając o kombajnach i ciągnikach)?



Pług też jest z Schuco
nie mam innego osprzętu poza pługami z siku

Schuco robiło jeszcze takie talerzówki
http://www.ebay.de/itm/Schuco-Scheibene ... 4aa073a75b

Przyczepa w oryginale była chyba w zestawie do UNIMOGA





nie wiem jak to się stało,że moja odpowiedź znalazła się w Twoim poście *eek*
ODPOWIEDZ