Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
agRush2k
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2018, 23:02
Lokalizacja: Staszowski, Świętokrzyskie

Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: agRush2k »

Witam, w tym temacie będę pokazywał prace nad modelowaniem prototypowego ciągnika Ursus U510.
W trakcie modelowania opieram się na zdjęciach dostępnych w internecie (jest ich tam bez liku), a także na rysunku Ursusa U710 w trzech rzutach z książki Z. Szydelskiego "Zarys historii polskich ciągników rolniczych", w którym są bardzo szczątkowe dane dotyczące wymiarów (a dokładniej podane są, choć nie do końca wyraźnie je widać, rozmiary opon).
Staram się to robić w jak najbardziej realnej skali. Modeluję w blenderze (dla zainteresowanych).
Jak skończę ten model, na warsztat biorę pozostałe ciągniki prototypowe Ursusa, te gotowe pójdą pod programowanie do gier z serii Farming Simulator.

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Edit (2018/01/07): Poprawiłem linki do obrazków (wyświetla się teraz sam obraz, a nie jak wcześniej strona z podglądem obrazu).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12219
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: Ursus »

Dla mnie to czarna magia, ale fajnie, że są osoby, które bawią się w takie rzeczy. To kolejna z dróg do zachowania od zapomnienia tak ciekawych projektów jakimi była seria U.

Mam tylko prośbę - używam jakiegoś innego hostingu zdjęć, może fotosik? Bo tu jest tyle reklam, że się patrzeć nie da a system antywirusowy szaleje :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: maly-agro »

Stworzyłem kiedyś hmm może nie model a bryłę przypominającą Ursusa U310 w programie AC3d, ale on nie dawał w pełni rozwinąć swojego pomysłu, miał ograniczone opcje i "kwadratości", które drażniły oko, było to pare lat temu.
Życzę powodzenia w modelowaniu :)
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: claas »

Już wysłałem plany swojego U-510 dwóm osobom, które chciały zrobić moda na ursusa u-510. Żadna do tej pory go nie ukończyła.
Może chcesz? ;) Tylko błagam, mniej w sobie na tyle tego samozaparcia, aby go skończyć
agRush2k
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2018, 23:02
Lokalizacja: Staszowski, Świętokrzyskie

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: agRush2k »

^Ursus - linki do obrazków poprawiłem (wiem że dalej ten sam hosting ale po kliknięciu na miniaturę pojawia się sam obraz więc mam nadzieję że wariacje z antywirusem ustaną :D )
~maly-agro - a no przyda się :)
~claas - nie ma sprawy, przyjmę każdy materiał pomocny w modelowaniu tego okazu ;)

Dzisiaj ślamazarnie się pracowało, udało mi się mniej więcej zrobić ramę kabiny (wymaga dopracowania)....
http://imgur.com/B21o19J
nikos
Posty: 10
Rejestracja: 08 lip 2012, 13:11

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: nikos »

claas napisał/a:
Już wysłałem plany swojego U-510 dwóm osobom, które chciały zrobić moda na ursusa u-510. Żadna do tej pory go nie ukończyła.
Min. to byłem ja :P Ja się zakleszczyłem na silniku, za mało zdjęc ;).Ty widze że na razie lecisz ładnie i też jestem ciekaw czy uda ci się skończyc.Powodzenia.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: SEBRIGHT »

Modelarzem nie jestem i jakoś mnie do tego nie ciągnie, ale przeglądam to co ludzie wrzucają na ten dział i jedna rzeczy rzuciła mi się w oczy - w przypadku modeli 'rzeczywistych' tzn z papieru, plastiku czy innych materiałów zazwyczaj zaczyna się od korpusu, później idą koła, na koniec blacharka i ew kabina, tutaj widzę dzieje się na odwrót, bo na razie powstała maska ze szkieletem kabiny :)
No, ale każdy ma swoje sposoby :) Powodzenia w projekcie :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: claas »

Właśnie zaczynanie od korpusów jest jak najbardziej zasadne, gdyż to one stanowią całą podstawę i to według nich można dopasowywać inne elementy jak maska, czy kabina.
W większości przypadków, kiedy ktoś zaczynał model od maski to na tym kończył, bo nie miał pomysłów na dalszą pracę.

plany wysłałem Tobie na mail. W razie czego mogę podesłać również zdjęcia swojego modelu w skali 1:25 - link w podpisie
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: liqwidator »

claas napisał/a:
Już wysłałem plany swojego U-510 dwóm osobom, które chciały zrobić moda na ursusa u-510. Żadna do tej pory go nie ukończyła.

robi się robi tylko czasu brak i weny na niego :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ja mam tylko tyle zrobione
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: claas »

Panowie działajcie, bo nawet z robotą nie zdążycie na premierę farminga 21 :D. Ciekawe co byście powiedzieli na wspólny modpack? :D
agRush2k
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2018, 23:02
Lokalizacja: Staszowski, Świętokrzyskie

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: agRush2k »

~claas ja to robię na mod contest za prawie półtora roku :D

----------------------

Mały progres jak widać, błotniki tylne jeszcze dopracuję.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze raz dzięki ~claas za plany, bardzo ułatwiają modelowanie :D
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: claas »

Tylko polecam zrobić koła szerzej, bo mi w modelu za wąsko wyszły ;)
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: liqwidator »

i to jest właśnie fajne w modelu zrobionym na komputerze jak ci skala nie pyknie to nie trzeba robić od nowa całego elementu :D
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: maly-agro »

I już widzę błąd, błotniki do poprawy, przyjrzyj się dokładnie jak wyglądają w prawdziwym U510, razi w oczy.
agRush2k
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2018, 23:02
Lokalizacja: Staszowski, Świętokrzyskie

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: agRush2k »

~maly-agro w trakcie robienia screenshotów błotniki nie były jeszcze skończone.

Było trochę "dziubdzianiny", do kabiny doszły drzwi, błotniki dopracowane. A silnik? Modeluję go od wczoraj (ehh jak ja nie lubię modelować silników ^^ *blushing*)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: claas »

Wow, jestem pod wrażeniem :p
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: liqwidator »

no silnik przyprawia problemów ja jak robiłem model do 30 to go chyba 2 miesiące modelowałem :D
agRush2k
Posty: 14
Rejestracja: 06 sty 2018, 23:02
Lokalizacja: Staszowski, Świętokrzyskie

RE: Ursus U510 (z cyklu "Prototypy ZM Ursus w trójwymiarze")

Post autor: agRush2k »

Kolejne postępy w modelowaniu ursusa U 510 (może i małe ale to zawsze coś :))

Obrazek

Obrazek

----------------------------
2018-02-02 21:15

Witam ponownie, ostatnio nie miałem zbytnio weny twórczej, ale mimo to projekt nie umarł śmiercią naturalną :D Oto i tablica rozdzielcza z którą walczę od wczoraj (i tak ten element nie został jeszcze skończony)
Obrazek
ODPOWIEDZ