Ursus C 360

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

Ursus C 360

Post autor: Niunia »

Witam,
przedstawiam moją relację z budowy Ciągnika Ursus C - 360 skala 1:25 z wydawnictwa Answer projektu Pawła Tarczyńskiego.
Na chwilę obecną zmagam się z kosiarką częściowo już pomalowaną a częściowo nie oraz oponami.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus C 360

Post autor: claas »

Z reguły warto dodać zdjęcia w pierwszym poście ;)
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

RE: Ursus C 360

Post autor: Niunia »

claas napisał/a:
Z reguły warto dodać zdjęcia w pierwszym poście ;)
Pewnie, że warto i już są.
Awatar użytkownika
asa
Posty: 78
Rejestracja: 16 paź 2013, 13:31

RE: Ursus C 360

Post autor: asa »

Niunia - jakim narzędziem wycinasz te krążki na koła ? Ze zdjęć wynika ,że tektura ma 2 mm grubości -cyrkiel Olfy wymięka przy 1 mm .
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

RE: Ursus C 360

Post autor: Niunia »

asa napisał/a:
Niunia - jakim narzędziem wycinasz te krążki na koła ? Ze zdjęć wynika ,że tektura ma 2 mm grubości -cyrkiel Olfy wymięka przy 1 mm .
Różną grubość ma tektura ale najgrubsza 2 mm potem 1,5mm i 1mm. Krążki wycinam cyrklem Olfy z jednej i drugiej strony tektury tnę cyrklem ile się da a jak gdzieś jeszcze nie jest przecięte to tnę skalpelem olfy bo i tak będzie całość szlifowana. Małe otwory podobnie robię.A u mnie kolejna aktualizacja tego co już miałam zrobione:p

Po pierwsze postanowiłam zmienić śruby - wcześniej były laserowo wycięte (o wymiarze 1mm) ale szczerze powiedziawszy jakoś mi nie przypadły do gustu więc postanowiłam zrobić sama - nie są idealne, ale są tak małe, że lepiej tego nie wytnę, ale bardziej mi się podobają jak gotowe.

Druga modyfikacja to nazwijmy to "uchwyt " (jak na załączonych zdjęciach) autor zaproponował zrobienie go w formie płaskiej ale przeglądając zdjęcia kosiarki w internecie zobaczyłam, iż nie jest on w formie płaskiej i dlatego postanowiłam to zmienić by było bardziej realne. Pozostaje tylko teraz nałożyć farbę i następnie lakier i gotowe. Wstępny kolor farby "do szlifowania" to kolor czerwony z pactry, a ostateczny kolor będzie jednak humbrola ponieważ jest ładniejszy.

W nocy powstał nowy element "podkowa", który sprawił mi małe trudności, a mianowicie paski oklejające podkowę - zewnętrzny był za krótki (ubytek wypełniłam szpachlą) zaś wewnętrzny trochę za długi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: Ursus C 360

Post autor: Muran001 »

Cześć Niunia! Miło Cię poznać! Cieszę się, że Ty jako kobieta budujesz maszyny rolnicze. W jednym tematów mówiłaś, że zbudowałaś kartonowego Lanz Bulldoga. Superancki! Kosiarka rotacyjna świetnie się zapowiada i życzę powodzenia przy budowie.
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

RE: Ursus C 360

Post autor: Niunia »

Muran001 napisał/a:
Cześć Niunia! Miło Cię poznać! Cieszę się, że Ty jako kobieta budujesz maszyny rolnicze. W jednym tematów mówiłaś, że zbudowałaś kartonowego Lanz Bulldoga. Superancki! Kosiarka rotacyjna świetnie się zapowiada i życzę powodzenia przy budowie.
Witaj również mi miło Ciebie poznać właśnie byłam na Twoim funpage. Jutro może uda mi się w końcu pomalować :D

I zapraszam do siebie
https://www.facebook.com/Niuniowy-%C5%9 ... 968240221/
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: Ursus C 360

Post autor: Muran001 »

Zobaczyłem Twój funpage. Polubiłem jako pierwszy. Wstaw zdjęcia Stara do Twojej strony. Jestem wdzięczny za lajka do mojej strony, lajka do albumu ze żniwami 2018 z moim Bizonem Z056 Suprem i za komentarz.
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

RE: Ursus C 360

Post autor: Niunia »

Muran001 napisał/a:
Zobaczyłem Twój funpage. Polubiłem jako pierwszy. Wstaw zdjęcia Stara do Twojej strony. Jestem wdzięczny za lajka do mojej strony, lajka do albumu ze żniwami 2018 z moim Bizonem Z056 Suprem i za komentarz.
Jeszcze Star w rozsypce jest:DW związku z dniem wolnym od pracy w końcu trochę pomalowałam:D a w przerwie między malowaniem udało mi się dokończyć część tnącą:D

Obrazek

ObrazekWitam ponownie,

już z osłoną roboczą, którą udało mi się wreszcie skończyć pomalować i zalakierować. Jednakże postanowiłam pewne elementy (jeszcze białe) zrobić od nowa, co prawda były już zrobione ale mało estetycznie się prezentowały ze względu na moje zbyt mocne szlifowanie, a skoro kosiarka ma być jak ze sklepu to musi ładnie się prezentować. Ale prawie dobiega końca praca nad nią choć malowanie w moim wykonaniu trwa długooo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wilczyca
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:36

RE: Ursus C 360

Post autor: Wilczyca »

Wow, przywiazanie do detali powala.
Szukasz skutecznej metody na trądzik różowaty? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,14611 ... cream.html
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Ursus C 360

Post autor: Przemo »

Piekna sprawa:D*yes*
Awatar użytkownika
Niunia
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:17

RE: Ursus C 360

Post autor: Niunia »

Dzięki :D teraz trochę przerwy nastąpi*annoy*
ODPOWIEDZ