Ursus c-385 GPM 1:25

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

Ursus c-385 GPM 1:25

Post autor: claas »

Witam
Przedstawiam Wam model, nad którym pracowałem od sierpnia. Model z wydawnictwa GPM w skali 1:25
Przed wstawieniem galerii podrzucę kilka zdjęć z warsztatu nad modelem
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek


W mojej ocenie, mimo klejenia większości konstrukcji na styk, model jest naprawdę zjawiskowy, w szczególności jeśli chodzi o wykonanie tylnego osprzętu, silnika, kabiny i maski oraz bieżnika przednich kół. Wszystko to dzięki wykorzystaniu przy budowie elementów wycinanych laserowo.

Zalety:
dużo części wycinanych laserowo
Dużo szczegółów
dobre spasowanie elementów
w elementach maski można stosować różne napisy i kratki.

Wady:
model bez możliwości zrobienia obracających się kół i bez uwzględnienia szyb w kabinie
czarne elementy podwozia utrudniają dobre pozycjonowanie elementów ze sobą
Kolorystyka części niespójna i niezgodna z rzeczywistością przez co polecam malowanie
brak elementów rozrusznika oraz kilku istotnych, które wycinanka nie uwzględnia.
W przypadku kół kolejne klejone na styk elementy zewnętrzne odsuwają się szkieletu kół.
tylne koło za małe i za obłe to tego ciągnika
I największa wada - montaż przedniej ramy z osią do konstrukcji ciągnika - praktycznie brak jest mocnych punktów zaczepienia ramy o ciągnik, jedynie sensowny punkt dostajemy po montażu kabiny. Ja zastosowałem do montażu dodatkowe elementy. Korygowałem również ramę po montażu maski, aby te były do siebie równoległe.



Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I porównanie z moim Ursusem C-385A. Model GPM jest znacznie mniejszy od modelu, który robiłem według wymiarów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

Re: Ursus c-385 GPM 1:25

Post autor: RRC »

Elegancki.
P.s.
Nadal uważam, że przy Twoich umiejętnościach powinieneś spróbować w twardym materiale. :)
WlkpTV
Posty: 164
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:52
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Ursus c-385 GPM 1:25

Post autor: WlkpTV »

Coś wspaniałego, fajnie wyglądałby z siewnikiem "Polanin" ;)
Ursus C-4011, Jawa 50 Mustang i to wszystko :D
ODPOWIEDZ