Bizon z prasą?

Wszystko o starych maszynach żniwnych ...
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

Bizon z prasą?

Post autor: maly-agro »

Witajcie. Ostatnio przypomniała mi się rozmowa z pewnym panem, z którym pracowałem w branży rolniczej. Wiele lat pracował w PGR, którego główną "uprawą" były łąki i pastwiska, pola w mniejszym znaczeniu, toteż kombajny w tym gospodarstwie pojawiły się dopiero w latach 80-tych (do tej pory cały czas koszono snopowiązałkami). Przyszło kilka sztuk bizonów i jeden wyjątkowy - Bizon z wbudowaną prasą kostkującą - coś na wzór starych kombajnów. Szybko zaniechano obsługi tej prasy ze wzgledu na awaryjność i nie praktyczność, a sam kombajn został przerobiony na normalny. Ktoś słyszał o takich egzemplarzach?
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Bizon z prasą?

Post autor: krzychu21 »

W pierwszych Informatorach Agromy w wyposażeniu dodatkowym jest dostępna prasa kostkująca niskiego zgniotu. W jednym z numerów czasopisma Maszyny i Ciągniki Rolnicze jest zdjęcie Bizona z prasą jednak była to prasa ciągnięta za kombajnem. Była ona częściowo umieszczona pod kombajnem i słoma wpadała bezpośrednio do tej prasy.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Bizon z prasą?

Post autor: bergman31 »

Podobne zestawy widziałem na Youtube, na filmach z Turcji. Kombajn ciągnie prasę kostkującą, gdzie słoma bezpośrednio wpada od góry na podbieracz.
ODPOWIEDZ