Przebudowa forum i strony www

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Marcin125p »

Mi też się ten projekt podoba.
Tylko co z zalogowaniem?. Będzie tak jak w starszej wersji na stronie głównej, czy bezpośrednio (tak jak teraz) na forum?
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Majo pisze: 07 lut 2019, 12:08 O! Teraz to wygląda dużo lepiej. Jedynie na górnym menu to tło "Strona główna" chyba byłoby lepsze albo przez wszystkie odnośniki, czyli "Artykuły", "Kontakt" itd. albo bez tego tła.
Tzn ja to odebrałem w ten sposób, że tam w formie tej belki będzie jakby "podświetlona" zakładka na której się aktualnie znajdujemy. Jeśli będzie to Galeria to na Galerii się podświetli.
Albo po najechaniu kursorem.

Ale dopytam grafika co miał na myśli - jeśli miało by być tak jak jest cały czas- to po prostu poproszę o usunięcie tej belki i zostanie bez tła :)

Poza tym jest chyba ok? :) Mi się podoba i sądzę, że czas puszczać projekt do finalnego przygotowania i rozpoczynać kodowanie strony
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Marcin125p pisze: 07 lut 2019, 12:41 Tylko co z zalogowaniem?. Będzie tak jak w starszej wersji na stronie głównej, czy bezpośrednio (tak jak teraz) na forum?
Logowanie się będzie dostępne na forum, gdyż na portalu w chwili obecnej nie przewidujemy żadnej funkcjonalności wymagającej logowania. Znacznie to upraszcza strukturę portalu, a obecność shoutboxa w mojej ocenie i w dyskusji na forum - nie była konieczna. Czasem wrzucane tam wiadomości były raz na kilka tygodni. Wobec czego zrezygnowaliśmy z niego. W razie czego taką opcję możemy uruchomić później na forum - bo też taka możliwość istnieje.

Natomiast na portalu - mimo, że logowania nie będzie - będą się wyświetlały tytuły ostatnio aktywnych tematów na forum. Po przejściu na forum będzie trzeba (jeśli ktoś chce, bo forum do przeglądania nie wymaga zalogowania) się zalogować.
Stali bywalcy mogą skorzystać z opcji "Zapamiętaj mnie" na forum - wobec czego odwiedzając z tego samego urządzenia forum będą cały czas zalogowani :)

Są jeszcze jakieś uwagi czy wątpliwości?

Chciałbym, aby portal wystartował przed sezonem - bo sporo imprez się szykuje i będzie wreszcie gdzie umieszczać relacje ;) Dodam tylko, że artykuły prawdopodobnie będą przenoszone na nowy portal ręcznie - ma to związek z odmienną stylistyką nowego portalu - po prostu z automatu przeniesione treści i tak wymagałyby uporządkowania. A tak będą kolejno ręcznie przenoszone na nową platformę - przez co wiele tekstów ponownie "wypłynie". Zapewne większość starych artykułów jest przez Was zapomniana, a tak gdy będą się one na portalu wyświetlały jako nowo dodane, będziecie mogli do nich wracać i sobie powspominać - czy to stare imprezy sprzed kilkunastu lat, czy też artykuły historyczne lub poradnikowe - których na portalu nie brakuje.
Łącznie do przeniesienia jest blisko 700 tekstów - kilka do kilkunastu procent będzie pominięta - jakieś zapowiedzi zlotów czy imprez z punktu widzenia dzisiejszego jest dziś nieistotna. Ważniejsze są relacje z tych wydarzeń i one oczywiście będą przenoszone i zachowane :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Majo »

Ursus pisze: 07 lut 2019, 12:48 Tzn ja to odebrałem w ten sposób, że tam w formie tej belki będzie jakby "podświetlona" zakładka na której się aktualnie znajdujemy. Jeśli będzie to Galeria to na Galerii się podświetli.
Albo po najechaniu kursorem.

Ale dopytam grafika co miał na myśli - jeśli miało by być tak jak jest cały czas- to po prostu poproszę o usunięcie tej belki i zostanie bez tła :)

Poza tym jest chyba ok? :) Mi się podoba i sądzę, że czas puszczać projekt do finalnego przygotowania i rozpoczynać kodowanie strony
Chyba, że tak. Na zdjęciu nie widać niestety aktywności okienek ;)

Ale myślę, że lepsze by było podświetlenie wszystkich odnośników na stałe na jednej desce. Bez tego będzie tam trochę pusto...
goraht
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2018, 22:12
Lokalizacja: Morzęcin Wielki

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: goraht »

A może jednak takie tła, zamiast tych drewnianych deseczek? Może tylko przydałyby się bardziej zardzewiałe.

Obrazek

W sumie to nic nie mam do desek jako takich, ale jakoś ta tekstura przypomina mi tanią okleinę, a nie kawałek drewna :P

Mi też druga wersja się podoba bardziej niż pierwsza.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: SEBRIGHT »

Jak dla mnie druga wersja jest w porządku i do realizacji :)
W razie czego po fakcie też będzie można pewne drobne zmiany wprowadzić :?:
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Tak, zaakceptowałem już tamtą wersję i obecnie tworzone są wizualizacje pozostałych podstron. Jeśli będą gotowe to rozpocznie się kodowanie strony. Obecnie taki bezpieczny termin uruchomienia portalu oscyluje w okolicach drugiej połowy marca :) Zobaczymy jak to wyjdzie.

Tabliczki kiedyś będzie można zmienić jak uznamy, że będzie coś do poprawki - a takie szczegóły to w sumie jak z kalendarzami - można by dyskutować tygodniami i zawsze jednemu się będzie podobać, innym nie :) Więc nie chciałem już zmieniać takich detali.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Kilka dodatkowych widoków :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: widelec77 »

O widze bardzo duze postepy :shock: .Zapowiada sie bardzo ciekawie.Rzadko wchodze ostatnio bo ciezko sie cokolwiek tu przegladalo od pazdziernika bodajze,ale teraz wszystko idzie w dobrym kierunku.Na otwarcie bedzie jakas impreza :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Tak, działamy cały czas :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

widelec77 pisze: 12 lut 2019, 20:21 Na otwarcie bedzie jakas impreza :D
Kiedyś marzyło mi się, żeby na 10-lecie zrobić jakiś zlot itd. Nie udało się - ciężko takie przedsięwzięcie zrobić bez dodatkowych środków finansowych niestety.
Ale może teraz przy okazji jakiegoś większego zlotu uda się zrobić spotkanie użytkowników w realnym świecie :) Może jakaś szeroko zakrojona akcja promocyjna portalu - zobaczymy :)
Czas pokaże :)

Dziś do wykonawcy poszła zaliczka na drugi etap - kodowanie strony - dokładnie 553,50 zł.

Teraz, gdy dostanę wszystkie pliki w edytowalnym formacie psd jeśli chodzi o grafikę, do zapłaty pozostanie ok. 1300 zł za usługę graficzną. Wrzucę później tutaj skan faktury.

Natomiast teraz będziemy z niecierpliwością oczekiwać funkcjonalnego portalu - po instalacji na serwerze rozpocznie się mozolna, aczkolwiek nieunikniona robota - ręczne przenoszenie wszystkich tekstów :) Łącznie zajmie to pewnie kilkanaście tygodniu zanim uda mi się to wszystko przekopiować i poprawić, ale w efekcie - tak jak już chyba wyżej pisałem - wiele tekstów zostanie odświeżona, poprawiona. No i przede wszystkim odświeżą się w świadomości nas wszystkich, że takowe istnieją :) Bo każdy z nich choć na chwilę wyląduje na stronie głównej jako ostatnio dodany :)

Chciałbym to wszystko zrobić zanim na dobre ruszy sezon - szczególnie jeśli chodzi o dawne relacje z imprez i zlotów, gdyż nie będą się one wówczas mieszały z aktualnymi. Zobaczymy jak to wyjdzie :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: widelec77 »

Nie dochodzą do mnie żadne powiadomienia o nowych wiadomościach nadal i niewiem co juz teraz sprawdzić .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Tak, walczymy z tym od jakiegoś czasu - wszystko jest skonfigurowane tak samo cały czas, ale jest problem jakiś - nie wiem jeszcze po czyjej stronie. Z tego co udało mi się dowiedzieć - to może być wina nieco odmiennych ustawień jakichś między klientem poczty a hostingiem. :(
Może też być, że za dużo powiadomień generowało forum sumarycznie i poblokowało nasz adres jako spam.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Roman1313 »

Troche jeszcze jest do zrobienia.
Myslę że te artykuły to spokojnie można w ciagu roku zapodawać albo i dłużej tyko opatrzyć tytułem "z archiwum".
czy idzie przełączyć kolejnośc watków na forum by były od najnowszych?
Jaka jest pojemność skrzynki? i czy będzie przypominajka że pojemność jest juz full pełna?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Roman1313 pisze: 23 lut 2019, 8:52 Troche jeszcze jest do zrobienia.
Myslę że te artykuły to spokojnie można w ciagu roku zapodawać albo i dłużej tyko opatrzyć tytułem "z archiwum".
czy idzie przełączyć kolejnośc watków na forum by były od najnowszych?
Jaka jest pojemność skrzynki? i czy będzie przypominajka że pojemność jest juz full pełna?
Tak, będę sukcesywnie przenosić. Na razie czekam na to, aż portal wystartuje w nowej odsłonie ;)
Kolejność wątków od najnowszych - w jakim sensie?
Jak wejdziesz w skrzynkę to masz informacje np.
Zapełnienie folderu: 41%. Liczba wiadomości w folderze: 82 z 200 wiadomości możliwych do przechowywania.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Wygląda na to, że emaile powinny znów działać - sprawdzajcie jednak na wszelki wypadek folder SPAM :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Słuchajcie, mamy już klikalną stronę - działa na kompie, jak i na telefonach. Proszę Was - przeglądajcie, klikajcie i piszcie co Wam się nie widzi albo jak jakieś błędy zauważycie. Zarówno na telefonie jak i komputerze - ja na telefonie w ogóle nie korzystam, więc tym którzy korzystają dużo będzie łatwiej coś wyłapać.
No i piszcie w punktach swoje uwagi. Proponuję je numerować - będzie łatwiej ogarnąć i mi odnieść się do nich. Na wstępie już zgłoszone poprawki:

http://projekt.retrotraktor.studiodev.stronazen.pl/


1. logo w stopce na prawidłowe, bo zostało z wizualizacji
2. na dole w stopce RetroTRAKTOR 2019 zamiast retroTRAKTOR 😉
3. w tytule witryny - co w przegladarce na pasku się wyświetla - tak samo ma być RetroTRAKTOR.pl 🙂
4, w galerii bardzo słabo widoczne są strzałki do przerzucania fotek - w oknie pop up
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: SEBRIGHT »

5 - Klikając po lewej stronie na O klubie > Aktualności oraz na > Władze Klubu strona w ogóle nie reaguje na kliknięcia
6 - Zdublowane menu na samym dole strony
Tyle zauważyłem korzystając z komputera...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

SEBRIGHT pisze: 05 mar 2019, 11:38 5 - Klikając po lewej stronie na O klubie > Aktualności oraz na > Władze Klubu strona w ogóle nie reaguje na kliknięcia
6 - Zdublowane menu na samym dole strony
Tyle zauważyłem korzystając z komputera...
5. Nie reaguje, bo jeszcze nie jest nic dodane :) Jak będzie podpięta gotowa podstrona z wypisanymi członkami zarządu - to wówczas będzie działało :)
6. Menu jest zdublowane bo będzie trzeba zdecydować jakie opcje dodać tam - na razie jest zdublowane jedno i to samo :)

Ale piszcie śmiało każdą wątpliwość :) Lepiej przewałkować coś wiele razy i wyjaśnić niż pominąć ważny szczegół :) Chętnie odpowiem na każde zapytanie, a jak nie będę potrafił od ręki odpisać, to dowiem się po zapytaniu twórcy. Zresztą zaproszę go do przeglądania tego wątku (o ile już tego nie robi w sumie) i będzie mógł zobaczyć co dla nas jest ważne i istotne :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przebudowa forum i strony www

Post autor: Ursus »

Przy okazji przypominam, że w dalszym ciągu możecie się dorzucić :)
https://zrzutka.pl/p9jdmv
Dotychczasowym darczyńcom serdecznie dziękuję :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ