Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Mati1

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Mati1 »

Dobrze, podam jednak kolejne propozycje:
-dział o przyczepach rolniczych,
-dział o maszynach uprawowych.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Roman1313 »

kliknie sobie kolega na forum i zobaczy co tam jest bo chyba nie zglądał
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Wiesiek »

Jeśli mogę zabrać głos jako dość częsty i staly bywalec na RT to moje zdanie jest takie:
Żadnych zmian i tematów nie związanych z tematyką strony. Jesli ktoś zainteresowany czym innym, to z pewnością znajdzie inne forum.
Ja osobiście pewne tematy i zagadnienia usunąłbym najchetniej i w ten sposób oczyścił i odrestaurował "Retrotraktor".
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Roman1313 »

Zaproponuj zmiany bo tak to coś masz na myśli ale nie wiemy co?
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: SEBRIGHT »

Bolszewik napisał:
VETO
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
Od nowych ciągników, samoróbek itp są inne fora.

A odnośnie ew. zmian, jestem za wykorzystaniem tego co już jest, a praktycznie nie funkcjonuje tzn:
- odkurzenie galerii - jak tam ostatnio zaglądałem, to ostatnie zdjęcia/wpisy miały ładnych parę lat,
- uruchomienie 'licznika' najpopularniejszych tematów na stronie głównej - o ile dobrze zauważyłem ten co jest nie działa
- powrót do serii artykułów 'traktor/maszyna miesiąca' - to chyba najtrudniejsze be trzeba by zorganizować ekipę osób która by regularnie pisała.

Tyle z mojej strony :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Galeria wkrótce będzie miała odnośnik do facebooka - wiem, że nie każdy aktywnie korzysta, ale przeglądać będzie można :) A tam na bieżąco jest po prostu łatwiej wrzucać i w dodatku nie trzeba tego robić podwójnie :)

Tak jak piszesz - najtrudniejszy jest ostatni punkt. Materiałów mam sporo, chęci również, ale żeby ktoś trochę czasu pożyczył to chętnie bym takie artykuły przygotował :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Przemo »

Nie ma takiej opcji, jak już pisali wcześniej jest masa forów na temat współczesnego rolnictwa i maszyn,zrobi się bałagan i tyle :D
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Marcin125p »

Nowoczesne maszyny i ciągniki odpadają. Kilka lat wstecz był temat w "Zarządzie" i ustaliliśmy jakie sprzęty mogą wjechać na RT.

Co do artykułów ciągnik/maszyna to może by co jakiś czas wstawić artykuł np. co kwartał.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
dartagnan
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:36

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: dartagnan »

Na forum są informacje nie posegregowane przez co zrobił sie straszny burdel, dużo tematów jest powtarzających sie i z większości o pierdowate zapytania, te z artykułów powinny być tzw. przyklejone do odpowiednich działów posegregowane, puste nie uzupełniane działy jak "album' do wywalenia i temu podobne, to co jest wrzucane na fejsa, zrobić tak buy było wyświetlane na środku w ramce wówczas nie trzeba klikać w link do page-a retro tylko będzie od razu widoczne.
Te liczniki od wyświetleń co postawały przywrócić by naliczały, te tematy gdzie jest najwięcej postów dać również do przyklejonych do odpowiednich działów. Jak nie podioła ten system zarzadzana treścią przenieśc sie na nowszy lepszy.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Obecnie przeniesienie na nowszy i lepszy system całych materiałów to kilka tyś złotych - tak dla zobrazowania kosztów :)

Prace trwają, udało się znaleźć kogoś kto w rozsądnych pieniądzach zgodził się poprawić "to i owo" od strony technicznej.

Porządki na forum - do dzieła Moderatorzy :)



Naprawione zostało wyświetlanie tabelek przy najechaniu na nick, lada dzień powinien zostać naprawiony licznik w tematach najciekawszych.

Ponadto jest problem że czasem emaile nie są wysyłane przez system strony. Nad tym też pracujemy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Tomek_J »

http://retrotraktor.pl/silosokombajn-ks-26/

Pożądana poprawka w artykule - komuś pomylił się botanik Dmitrij Sosnowski z pionierem kosmonautyki Konstantinem Ciołkowskim ;) Barszcz Ciołkowskiego może i gdzieś na Marsie rośnie, ale póki co nikt tego jeszcze nie potwierdził...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Dzięki za czujność i poprawkę :) Już naniesione ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Tomek_J »

Prośba: zamieszczając rozmaite materiały pomocnicze róbmy to "od A do Z".

Na stronie RT został zamieszczony schemat instalacji elektrycznej pochodzący z Katalogu części zamiennych jednoosiowego ciągnika Dzik-2. Ktoś miał katalog, zeskanował i udostępnił schemat i chwała mu za to. Ale ten schemat zapewne miał też opisy oznaczeń numerycznych użytych dla poszczególnych elementów, nieprawdaż ?...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Ja zamieściłem ten schemat ;) Może faktycznie warto dodać te cyferki, chociaż mi nigdy do niczego na tak prostym schemacie legenda nie była potrzebna - dlatego nie pomyślałem o tym.
W wolnej chwili dopiszę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Alchemik »

Jeśli taki temat był i go poprostu nie widziałem. Może warto stworzyć temat w którym byłyby zamieszczone dawne loga firm które możemy znaleźć na odlewach czy częściach. Co jakiś czas widzę tematy z zapytaniem "co to jest/ z czego to jest?" Najlepiej prosta grafika zajmujaca mało miejsca i leżąca na serwerze forum, aby po czasie nie przepadły. Większości firm już nie ma i chyba wpisuje sie to w tematykę retro.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Bolszewik »

Dobry pomysł z wydzieleniem tematów: Przyczepy i Wozy.
Trzeba tylko poprzenosić troszkę tematów.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Postaram się też ogarnąć to w wolnej chwili, aby moderatorów wspomóc :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Bolszewik »

Właśnie chciałem poprzenosić i nie mogę znaleźć funkcji ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Zrobię zaraz krótki poradnik wideo i Ci podeśle link na priv :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Bolszewik »

Już zrobiłem
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ