Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Ok :) Super :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Tomek_J »

Przepraszam za upierdliwość, ale...

http://retrotraktor.pl/brona-wirnikowa-u-238/

Tekst traktuje o bronie wahadłowej, tymczasem w tytule jest "wirnikowa". Przecież w niej nic nie wiruje...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

O widzisz, teksty na stronę były przepisywane przeze mnie ręcznie, tekst kopiuj wklej, ale tytuły przepisywałem - może mój błąd. Poprawiam :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Tomek_J »

Propozycja: na stronie głównej RT jest fajna opcja - kalendarz wydarzeń. Do przemyślenia zmiany:
1) Umieszczenie przy kalendarzu nazwy miesiąca, którego dotyczy (tak, domyślam się, że bieżącego, ale...) oraz opcji zmiany miesiąca (takiej samej, jak po wejściu w "Zobacz wszystko" lub przynajmniej przycisków przewijających o miesiąc w przód/tył)
2) Po kliknięciu na kropkę oznaczającą wydarzenie w danym dniu pojawia się jego nazwa/nazwy. Użytecznym byłoby, gdyby po kliknięciu w tą nazwę następowało przejście do tekstu z zaproszeniem lub relacji z wydarzenia (stosownie do okoliczności).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Pomysły dobre, wpiszę sobie na listę. :) Muszę niebawem wysłać ten spis do informatyka z prośbą o wycenę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Tomek_J »

To ja jeszcze wyjaśnię, czemu zainteresowałem się teraz kalendarzem: otóż miesiąc temu będąc w Lubecku w pewnej sprawie przez zupełny przypadek zobaczyłem, że odbywa się tam Konkurs Orki Starymi Traktorami. Chwilkę popatrzyłem, ale miałem mało czasu, musiałem wracać do domu. Gdybym wiedział, chętnie bym się inaczej zorganizował tak, by zobaczyć więcej. To nie pierwszy raz, kiedy tego typu wydarzenie przechodzi mi koło nosa. Więc generalnie do przemyślenia byłoby, czy nie wypracować jakiegoś mechanizmu powiadamiania, czy promowania wydarzeń. Chodzi zarówno to, by stosowne anonse były lepiej widoczne na stronie głónwej RT, jak i ewentualnie wysyłanie maili z powiadomieniami (tylko dla chcących je otrzymywać, żeby nie było zarzutu spamowania).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pomysły, uwagi i opinnie dot. strony

Post autor: Ursus »

Generalnie da się zrobić praktycznie wszystko. Problemem jest jednak koszt takich modyfikacji. Opracowanie takich wtyczek to często koszt od kilkuset zł do kilku tysięcy. Inna sprawa to fakt, że nasza strona opiera się na systemie WordPress - który jest automatycznie aktualizowany na bieżąco - a im więcej wtyczek tym trudniej utrzymać całość w pełnej kompatybilności. Czasem zdarza się, że trzon systemu wskoczy wersję wyżej i jakieś wtyczki nagle przestaną działać, potrzebne są kolejne modyfikacje. Więc oczywiście jestem za rozbudową - ale w miarę rozsądną.

Wydarzenia są promowanie w postaci newsów na stronie głównej, kalendarz wydaje mi się, że jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o informacje jakie wyłapię w necie - więc zalecam też przeglądanie po prostu raz na jakiś czas.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ