Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Wszystko co dotyczy amerykańskich ciągników - John Deere, Farmall, ...
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

Witam mam pytanie do znawców tych traktorków mianowicie czy warto takie coś kupić?:) chodzi mi o części i awaryjność i ogólnie o sprawowanie. Obrabiał by niecały 1ha?

http://olx.pl/oferta/traktor-ciagnik-mc ... 7n4Zz.html


Proszę o szczere porady.

Linki zamieszczamy w znacznikach .
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: Wicher »

Póki by się nie zepsuł to by obrabiał.... Dostępność i cena części to kluczowe rzeczy w traktorze do pracy.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

A co zepsuty jest?:)
A tak na poważnie to nikt nie doradzi czy warto takie coś zakupić czy szukać czegoś innego?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: Wicher »

Hmmm, zepsuty nie zepsuty- na naszej regionalnej Tablicy był identyczny ciągnik z pękniętą głowicą, jego posiadacz zgłosił się do nas na forum z pytaniem o nią, poklikałem i "zylinderkopf" do tego traktorka kosztuje 600 euro... Póki się nie zepsuje to jest dobrze, gorzej jak padnie. Jakbyś miał sobie dwa razy do roku przywieźć drewna to można, ale do normalnej pracy na roli to kiepsko będzie.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

To co mi polecacie tak do 6000zł ? Nie chcę pakować się w koszty. Potrzebuje czegoś by nie bało się pracy w górzystym terenie najlepiej z blokadą i by uciągnął pług, jakieś drzewo z lasu.
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: warsztat777 »

Za takie pieniądze to marne szanse na twoje potrzeby.Miałem okazje robić w takim sprzęgło bo padlo łożysko wyciskowe. Musiałem dobierać z osobówki. Tak jak pisze Wicher dobre jak chodzi. Są samoróbki na 4 napęd nawet niektóre niezłe. pozdro*tup*
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

A ktoś mi kiedyś polecił Zetorka 25 tylko że był z silnikiem C330. Co myślicie o Zetorze bo o C330 za takie pieniądze to mogę chyba pomarzyć? :) chyba że jakaś zajechana? :) Myślałem o samoróbce ale najpierw szukam czegoś na oryginalnych częściach
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: jarekstryszawa »

T25 brałeś pod uwagę?
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

Tak brałem ale jakoś nie mam przekonania do takiego traktorka :) chyba ze macie odmienne zdanie na jego temat?
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: jarekstryszawa »

Do czysto utylitarnych zastosowań bez weterańskiego zadęcia po mojemu lepszy.
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

A jak z serwisem i częściami do T25? U mnie w okolicy to mało kto ma Władka a już nie wspomnę o tym by ktoś w razie czego mi go naprawił :( A co myślicie o Zetorku 25? Cena podobna a dużo więcej części i myślę że ktoś by w nim podłubał jak coś?:P<br><br><br><br>Widzę brak doradców albo nikt nie ma Zetorka :P W wolnej chwili znalazłem jeszcze takie cudo :)
http://olx.pl/oferta/ciagnik-sam-zmoder ... 7dFOL.html myślicie że dałby rade w polu? Trochę mniejszy jest ale może nie ustępuje mocą większym?
Oraz takie cudeńko znalazłem ale nie wiem czy nadaje się do jakiejkolwiek pracy w ziemi?
http://olx.pl/oferta/kosiarka-traktorek ... 7mSa3.html
Co o tym myślicie?
Zapomniałem o jeszcze jednym traktorku myślę że godnym uwagi? ;)
http://olx.pl/oferta/sprzedam-traktor-f ... 7lOQJ.html
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: grzegorz 1969 »

Słabo jesteś zorientowany, bo do t25 na pewno jest łatwiej z częściami i są tańsze jak do zetora.
Ziom79
Posty: 18
Rejestracja: 15 paź 2013, 19:10

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: Ziom79 »

Kolego szczerze polecam Ci T25. To twarda maszyna nie do zajechania, części tanie i ogólnie dostępne. Jeśli chodzi o naprawę zrobisz to sam bez specjalnych narzędzi. Nawet remont skrzyni biegów można zrobić bez rozpoławiania ciągnika. Posiadam władimirca od 30 lat i jestem z niego bardzo zadowolony.
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

Tylko że w tej kasie to nie znajdę porządnego T25. A co myślicie o tych co podałem? A może ktoś wie o sprzedaży jakiegoś traktorka w małopolsce ?
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: DK94 »

Koledzy trzymajcie się tematu, czyli opinii o tym Amerykańskim traktorku, jeżeli chcecie rozmawiać o tym jaki traktor byłby dla kolegi naczelnik najlepszy proponuję się przenieść do tematu http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... owstart=20 i tam kontynuować dyskusję.
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

Dzięki DK94 :) to jak z tym Korniszonem? warto go brać czy szukać czegoś innego? Potrzebuje do pługa w Małopolskie by coś uciągnął a przy tym się nie zatarł :) ziemia pewnie ciężka więc trochę mocy się przyda. Myślę też o tym Fordzie czy warto się w to pakować? I byłbym zapomniał czy w Fordzie Super Dexta jest blokada? nie ukrywam że przydała by się do prac?Widzę że nikt się nie wypowiada na temat tego cudaczka na kołach więc jestem zmuszony zamknąć temat i podziękować za jakieś tam rady. Odezwę się niedługo z nowym nabytkiem :P pozdrawiam
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: ihc 64 »

Kolego naczelnik posiadam ciągnik D432 , czyli bliźniaczy do D439 ( 32 KM i 39 KM ) .Najważniejszy jak w każdym ciągniku jest stan wyjściowy . Mój pracował głównie w transporcie więc był naprawdę w dobrym stanie .Części kupisz w serwisach CASE , ceny różne .Po 45 latach pracy ciągnik przeszedł remont góry silnika . Komplet naprawczy na jeden gar był ok. 700 zł(razy cztery) , wiec zdecydowałem się na dorobienie tulei i pierścieni , wyszło dużo taniej .Plus oczywiście uszczelki , planowanie głowicy , nowe wtryski itp .Ciągnik chodzi świetnie , ale używam go sporadycznie do transportu i do lasu . Ma 4 biegi szosowe i terenowe , blokadę i możliwość założenia bliźniaków . Plusy ; precyzyjny układ kierowniczy , gałka na kierownicy i możliwość prowadzenia jedną ręką , piękny ciężarówkowy silnik , jeden akumulator którego nie dotykam ok 10 lat.Minusy; ceny oryginalnych części , brak zamienników . Generalnie po tym remoncie cormik ma u mnie dożywocie *annoy*
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: Grigs »

Dołączę się, miałem kiedyś massey ferguson-a 130, lekki, zwinny z 4 biegami szosowymi i terenowymi, mało paliło, 4 baniaki, pompa rotacyjna, nie pamiętam ile momentu miało? ale z pługami 3 skibowy nie robiło łachy. org. muszelkowe błotniki zostały zastąpione z mf 235 i założona została kabina "sokółka", kierownicą kręciło się jedną ręką gałką(miał trochę lekki przód), sprzęgło dwustopniowe, wszystko było ładnie pięknie przez na pewno poza 8 lat, póki wał nie pękł:o, później się to ogarnęło ale to już nie było to(wtedy nikt nawet jeszcze nie miał dobrego kompa a już nie mówić o necie), więc został sprzedany, aż łezka się wokół kręciła*tup*, teraz jak bym miał okazje kupić w dobrym stanie taki to brałbym bez wahania:p pozdrawiam
naczelnik
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2014, 22:05

RE: Mc CORMICK D439 INTERNATIONAL

Post autor: naczelnik »

ZAMYKAM

Raczej ja zamykam. :)
ODPOWIEDZ