Ciągnik Fordson

Wszystko co dotyczy amerykańskich ciągników - John Deere, Farmall, ...
rusektor
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2015, 11:46

Ciągnik Fordson

Post autor: rusektor »

Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ciągnik Fordson

Post autor: Ursus »

Mam instrukcję obsługi (po polsku!) i katalog części do tego ciągnika :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2013, 10:12

RE: Ciągnik Fordson

Post autor: Przemek »

Cześć,
Po ponad roku poszukiwań, miotania się pomiędzy różnymi markami (Zetor 3011 - wielkie dzięki dla Sławka za wszelkie informacje i spotkanie prawie rok temu, Ursusy, Massey Fergusony itd) zostałem szczęśliwym posiadaczem Fordsona Super Dexta z roku nie wiadomo jakiego. W papierach ma wpisane 1981, bo podobno taka jest praktyka w urzędach w przypadku sprowadzani ciągników z zagranicy że wpisują jakąś datę z ubezpieczenia.
Mam kilka pytań:
- czy te ciągniki miały kierunkowskazy i światła stop wychodząc z fabryki?
- gdzie najtaniej można dostać części (blachy), w internecie jest kilka sklepów ale rozpiętość cen jest okrutna. Granit ma w ofercie sporo i czekam na odpowiedz z ich strony.
- jaki kolor RAL na blachy i jaki RAL na felgi (czy w oryginale był biały?)
- chciałbym również prosić o pomoc jaki olej należy wlać do skrzyni.

Ciągnik niestety nie ma już oryginalnego silnika. Wstawiony jest Perkins 3P z 88 roku. Rozrusznik nie jest oryginalny. Poza tym jest super, ma świetne proporcje i wielkość jak dla mnie i ma to co mają tylko stare ciągniki:)

Mam kilka ha łąk a ciągnik będzie używany jedynie do transportu drewna na opał oraz sporadycznie do kosiarki. Nie jestem zawodowym rolnikiem wiec ciągnik będzie pracował sporadycznie kilka razy w roku.

Pozdrowienia
Przemek
ODPOWIEDZ