RE: Amerykance i nie tylko

Wszystko co dotyczy amerykańskich ciągników - John Deere, Farmall, ...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Deleted_User »

widzialam w galerii fotki Twojego ciagnika. To moja ulubiona marka, te ciagniki byly i nadal sa wspaniale, zarowno te sprzed lat, jak i te nowsze... Te nowsze znam lepiej, bo pracowalam sezonowo w serwisie gdzie je naprawialismy. ale te stare tez sa piekne :yes: nie moge sie doczekac az zobacze Twoja maszyne w wilkowicach. Licze na to, ze bede mogla chwilke usiasc za kierownica...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Ursus »

Witaj Karol! Ilość maszyn naprawdę duża, ale ceny też niezłe :D Jeśli chodzi o amerykańskie ciągniki to zawsze podobały mi się Farmale, JD i inne ciągniki z pojedyńczym przednim kołem (ewentualnie na bliźniaku - tak jak u Ciebie w JD). Ale chyba najbardziej z tych ciągników to JD się wyróżnia - chyba przez ten niezmienny kolor :)
Bo wielkie parowe traktory to już inna historia, ale też bardzo ciekawe. Zapewne jest więcej ciekawych ciągników produkowanych kiedyś w USA, ale w Europie nie są wogóle znane.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: rafal »

Ciekawa stronka. Właściwie jest tam wszystko do renowacji. Nawet nowe opony ze strym wzorem bieznika - fantastyczne. Nowe instrukcje i ksiązki remontowe- wszystko to reprinty. Nowe cześci silnika i masę akcesoriów . Pozostaje tylko zamówić potrzebne części i budować , gdyby nie te ceny.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Mirek »

Znalazłem bardzo ciekawe miejsce, w ktorym znajdują się 4 stare fergusony i jeden trochę młodszy. Zostały one przywieźione z Danii. Najstarszy z nich pochodzi prawdopodobnie z przed roku 1950, ale jest w złym stanie. Najmlodszy pochodzi z lat 60. Ciągniki pokazane na zdjęciach są na sprzedaż. W najbliższym czasie na forum prawdopodobnie zarejestruje się ich właściciel i przedstawi pełną ofertę.
ObrazekObrazek
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: oldtimer »

Zajrzałem na tą stronę- fajne ciągniki z lat 20-tych ma do sprzedania... Uhh
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: agrotechnik »

No chciało bysie je mieć:bigrazz:
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Jacek ze Skansena »

Został tylko jeden. Reszta już sprzedana lub nie do sprzedania. Cena 3000zł. Na chodzie. Polecam.
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: oldtimer »

http://www.vanlenthe-restauratie.nl
Ja tą stronę miałem na mysli... A te ciągniczki co na zdjęciach- też fajne
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Mirek »

O a byłeś tam Jacek? Ja tam dawno nie zaglądałem i widzę, że cena spadła bo fergusonów trochę jest w Polsce już. O ile się nie mylę to ten czerwony jeszcze stoi jak dobrze widziałem przejeżdżając.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Amerykance i nie tylko

Post autor: Deleted_User »

Witam.Niedawno kupiłem ciągnik John deere 4040 i mam problem z hydrauliką od samego początku czasami wszystkie funkcje działają to jest
podnoszenie,wspomaganie,przedni napęd,wałek są momenty że działają na około 50%,a też kilka razy zdarzyło mi się że całkowicie zanikła mi hydraulika.Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystkie funkcje wracały.Jak miałeś taki problem odpisz z góry dzięki.
ODPOWIEDZ