Ford N

Wszystko co dotyczy amerykańskich ciągników - John Deere, Farmall, ...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

Ford N

Post autor: olowaty »

http://link.marktplaats.nl/174499893
Czy ktoś spotkał się z takim ciągnikiem? Czy fabrycznie wychodził on kołami na oponach? Cena jest dość atrakcyjna i tylko 1000 km stąd. Jaką cenę można za to zapłacić w stanie jak na zdjęciach?
drandzrej Dziękuję za zauważenie mojego przeoczenia.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ford N

Post autor: drandrzej »

coś mi to raczej ciągnik mało przypomina ;)
popraw link , może niechby potem Paweł usunął mój post
Awatar użytkownika
mazik25
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2009, 22:12

RE: Ford N

Post autor: mazik25 »

mam pytanie jest na sprzedaż ciągnik ford n9 albo n8 ile za takiego można dać ile jest wart 100% oryginał odmalowany dużo części nowych i jest po remoncie od 10 lat stoi w garażu czekam na szybką odpowiedz silnik na naftę według właściciela lata produkcji 30
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Ford N

Post autor: vauxhall »

witam.wbrew pozorom nie sa to zbyt drogie ciagniki,przynajmniej w niemczech czy holandii,tam prymat cenowy dzierzy lanz.jesli mowa o restaurowanym ciagniku to bedzie drozszy o wklad pracy restauratora(typowe restaurowanie pojazdu w holandii to minimum nakladu finansowego-przewaznie farba polozona bezposr.na bloto lub rdze..)
taniej taki ciagnik kupisz w danii.ceny jakie widzialem na model 2n,9n.
w stanie do odnowienia to ok 10 000-17 000 koron.
taki ciagnik z zaadoptowanym silnikiem od perkinsa,zielony ,pojawia sie w wilkowicach
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ford N

Post autor: Jacek ze Skansena »

Mazik ile gść za niego chce? To najlepiej od tego zacząć.
Awatar użytkownika
mazik25
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2009, 22:12

RE: Ford N

Post autor: mazik25 »

on jest całkowicie odnowiony gładki lakier robił go blacharz i lakiernik i silnik ma nowe tłoki zawory w głowicy gniazda ponieważ właściciel był mechanikiem i regenerował głowice itp a cena za ciągnik 4 tys warto czy nie
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Ford N

Post autor: krzmaz7 »

Patrząc na to, co napisał ~vauxhall, to chyba trafia się niezła okazja (Korona Duńska to na dzień dzisiejszy ok. 0,57 zł).
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Ford N

Post autor: Dobrodziej103 »

Za 4 tyś bierz. To niezła okazja.
Awatar użytkownika
mazik25
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2009, 22:12

RE: Ford N

Post autor: mazik25 »

jutro jadę go obejrzeć, wieczorem dam znać dokładnie jaki model rok itp może coś uda się stargować



Obrazek
zdjęcia fordaObrazekObrazekObrazek

jak myślicie ile za niego można dać i jaki to model
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ford N

Post autor: Jacek ze Skansena »

Mazik jak nie chcesz go kupić to jak ci pisałem odstąp go komuś innemu. Wydaje mi się, że albo chcesz go sprzedać lub nie masz lat i nie bardzo wiesz co się z tym robi. Normalny Kolekcjoner by to kupił już dawno a ty się wciąż pytasz. A może po prostu ktoś to sobie składa i nie chce sprzedać. Cena jest przystępna choć kolory indywidualne chyba. Nie przeszkadza to jednak w zakupie.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Ford N

Post autor: Dobrodziej103 »

Słuchaj jeśli nie chcesz go kupić to na PW odstąp mi informacje o nim, daj telefon i lokalizację. Silnik jest ciekawy bo dolnozaworowy jednak jeszcze potrzeba w niego włożyć dużo pracy.
Awatar użytkownika
mazik25
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2009, 22:12

RE: Ford N

Post autor: mazik25 »

chodzi o to ze właścicielka już chce za niego 2 tys więcej
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ford N

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wydaje mi się jednak, że to ty chcesz go sprzedać. Myślę, że w tej cenie staje się mniej atrakcyjny. Jeśli ktoś ma dać 6 koła i jeszcze go doprowadzić do oryginalnego koloru i nie wiadomo w jakim stanie jest silnik. Naprawdę daje luz z dyskusją na ten temat. Tak jak pisał Waxschall w Dani grosze tylko pojeździć. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Ford N

Post autor: Dobrodziej103 »

To po prostu na razie przeczekaj.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ford N

Post autor: rafal »

6 tysięcy zł to już dużo. Do tego musisz policzyć minimum 2 tysiące na lekką renowację plus koszt transportu i masz już 10 tyś. zł Ten traktor na zachodzie to była masówka, więc zachowało się ich jeszcze wiele z tąd ceny tam są dość przystępne.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Ford N

Post autor: vauxhall »

Witam.jesli temat aktualny.
na skrzyni biegow z prawej strony ciagnika ,ponizej kolumny kierowniczej,na polowie wysokosci bloku skrzynii biegow powinien byc odlew liter i cyfr.prosze sprawdzic czy jest tam w sygnaturze 9n czy tez 2n powinien byc tez nabity numer prosze go podac.
Nastepne pytanie-ma 3 biegi do przodu plus wsteczny?
czy z przodu silnika ponad walem korbowym jest bakelitowa obudowa rozdzielacza zaplonu i cewki wysokonapieciowej w kolorze brazowym(wychodza z tego 4 kable wysokiego napiecia).
9n prawdopodobnie byl produkowany od 1937 roku.
egzemplarz ten (poza tylnymi felgami wygada na 9n)
ciagniki te byly produkowane w usa w zakladach forda na lincencji fergusona.
w literaturze wystepuja jako Ford ( 2n,..9n) System Ferguson
w polsce jest naprawde rzadki.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ford N

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nie wiadomo czy on wogóle został zakupiony. Ciekawy egzemplarz i może jeszcze gość poczytał nasze forum i Mazik go nie kupi bo cenę wywali na amen.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ford N

Post autor: rafal »

Sprawa ucichła B)

Ford wypuścił w latach 1939-47 ponad 300 tysięcy tych traktorków 9N/2N. Tak, jak pisze Vauxhal: 3 biegowy- to będzie z tego wypustu.
Natomiast późniejsze po rozwiązaniu umowy z Fergusonem mają min. 4 biegową skrzynię.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Ford N

Post autor: vauxhall »

Witam
W wyniku zamiany Fergusona 35 przywiezionego z Danii stalem sie wlascicielem Ford Ferguson z zaadoptowanym ze wzgledow ekonomicznych silnikiem Perkins plus oryginalny silnik dolnozaworowy wraz z osprzetem umozliwiajacym powrot do oryginalu.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ford N

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wauxhall myślę, że doprowadzisz go do pierwotnej formy? Fe 35 też jest fajny ale wiadomo, że co starsze to wartościowsze. Gratuluje
ODPOWIEDZ