t 25 drgawki (wibracje)

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
korbus1994
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2010, 18:26

t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: korbus1994 »

Witam! posiadam Władka który ma ''parkinsona'' jeżeli go uruchomię i dodam gazu to się wszystko trzęsie kierownicy na całym gazie nie można utrzymać proszę o pomoc. Jak go kupiłem to już tak było.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Wiesiek »

Ktoś się bawił wałkiem wyrównawczym w silniku. Musisz to zrobić, bo inaczej zniszczysz traktor.
korbus1994
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2010, 18:26

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: korbus1994 »

co to jest wałek wyrównawczy
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Szczepan-1990 »

Raczej wałek wyrównoważający. 2 wałki stalowe kręcące się w przeciwną stronę od wału korbowego mające na celu zapewnienie optymalną kulturę pracy silnika-chodzi głównie o drgania.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Ursus »

To w Władku jest taki wałek?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
korbus1994
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2010, 18:26

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: korbus1994 »

jak ten wałek wyregulować i co trzeba rozkręcić a i jeszcze mam pytanie czy jest możliwość żeby wał rozrządu był krzywy tak twierdził mechanik
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: lucja »

Witam, ja zauważyłem, że jak jadę na 6 biegu to trzęsie. Co to może być.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 782
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: pop »

korbus1994 napisał/a:
jak ten wałek wyregulować i co trzeba rozkręcić a i jeszcze mam pytanie czy jest możliwość żeby wał rozrządu był krzywy tak twierdził mechanik
Wałek znajduje się z prawej strony silnika i jest napędzany kołami zębatymi wraz z rozrządem i pompą.Na kołach są naniesione znaki(chyba literki juz nie pamiętam).Wszystko może być ,walek rozrządu z biciem też,choć uważam,że to nie dawałoby odczuwalnych wibracji.
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Painkiller »

Rozebrać musisz pół silnika żeby się tam dostać.Wątpie aby wałek rozrządu był krzywy,choć nie wykluczam.Więc i tak czeka ciebie bądź mechanika ustawianie rozrządu od nowa.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: papiszon »

Szczepan-1990 napisał/a:
Raczej wałek wyrównoważający. 2 wałki stalowe kręcące się w przeciwną stronę od wału korbowego mające na celu zapewnienie optymalną kulturę pracy silnika-chodzi głównie o drgania.
Trzeba doprecyzować. Nie dwa, a jeden wałek wyrównoważający drgania silnika z dwiema przeciwagami po jego końcach. Władimirec ma taką kolejność wtrysku, że bez tego wałka silnik drga. Napędzany jest tak samo jak wał rozrządu i ustawia się na znaki. Źle ustawiony nic nie da, a może jeszcze gorzej zaszkodzić. Być może ktoś o tym nie wiedząc złożył to byle jak i taki tego skutek. Nie trzeba (chyba) rozbierać pół silnika, jak napisał @Painkiller, bo wystarczy zdjąć przednią pokrywę silnika i sprawdzić, ewentualnie ustawić dobrze znaki na kolach rozrządu. Wałka nie trzeba wyjmować, o ile jeszcze pamiętam.*annoy*
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Painkiller »

Tak przekonasz się,trzeba trochę innych rzeczy zdemontować np:alternator,wentylator,koło pasowe,pompę wtryskową,filtr oleju itp,nie wspominając o misie olejowej.


ja nie pisałem że trzeba wałek wyjmować,okażę się w praniu
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: papiszon »

No zgoda. Wiadomo, że osprzęt trzeba zdemontować, ale nie strasz chłopaka na zapas.*yes* Choć nie twierdzę też, że tylko to może być przyczyną. Bo może się okazać jeszcze coś innego. To jest tylko nasz/mój domysł. Nie robiłem tego od stuleci, więc nie wszystko pamiętam, ale nie jest to takie straszne, jak ktoś cokolwiek zna się na mechanice.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: Wiesiek »

Papiszon -a jaką może mieć jeszcze inną kolejność wtrysku? Kiedyś , też ktoś pisał o Zetorze 25, że jego charakterystyczny klekot spowodowany jest taką, a nie inną kolejnością zapłonu.
W przypadku tych drgań jakie opisuje kolega, zaczął bym jednak od sprawdzenia prawidłowego zamontowania tego wałka



Czekajcie , bo dopiero teraz zatrybiłem - ten post z drgawkami był pisany ponad dwa lata temu. Ty -korbus 1994- tego jeszcze nie zrobiłeś??? Widocznie te drgania nie są takie dokuczliwe jak piszesz, więc może to być co innego...
Awatar użytkownika
pop
Posty: 782
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: pop »

Ale jaja,gość już dawno traktor sprzedał,a my się mądrzymy.Dobrze,że chociaż Wiesiek zatrybił.:D
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: kombi »

przecież to LUCJA w archeologa się zabawił

ale odkop -to mi się podoba *saycheese*
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: lucja »

Witam, tak to ja odkopałem, ale tylko dla tego, że już raz dostałem upomnienie od administratora żeby nie zakładać postów na ten sam temat bo się zrobi bałagan.
korbus1994
Posty: 48
Rejestracja: 14 cze 2010, 18:26

RE: t 25 drgawki (wibracje)

Post autor: korbus1994 »

też się zdziwiłem jak to zauważyłem na początku myślałem, że ktoś założył drugi taki sam remat jak ja kiedyś zapomniałem o tym temacie oczywiście wina wałków była ale już zrobione
ODPOWIEDZ