T-25 Władimirec - różne problemy

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawelslupca »

powiem tak,reakcja na wcisniecie odpreznika jest taka sama jak wczesniej tyle ze silnik nie chce zapalic,wiec nie mam powodow twierdzic ze odpreznik nie dziala . Dodam tylko ze wladek byl caly czas uzywany i bylo ok,
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Odkręć pokrywy zaworów i sprawdź je.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: rycho711 »

Zdarzyło mi się kilka razy zapalić Władka na "lewe" obroty i było to właśnie przy słabym akumulatorze i za wczesnym zamknięciu odprężnika. Wtedy spaliny lecą przez filtr powietrza. U mnie nic nie uległo uszkodzeniu. Napisz jaka jest reakcja w Twoim ciągniku jak "wyciągniesz" dźwignię odprężnika , przy włączonym rozruszniku.Wał korbowy powinien kręcić się "lekko" . W momencie jak wciśniesz dźwignię odprężnika powinno następować sprężanie powietrza wtrysk i zapłon. Może zawiesił Ci się któryś z zaworów wydechowych. Sprawdź zawory, zdejmij też blachę od wentylatora będziesz tam widział dźwigienki odprężnika sprawdzisz czy się ruszają i jednocześnie czy się uchylają zawory. Przyczyn braku zapłonu może być wiele. Takich prozaicznych jak brak paliwa w zbiorniku ( co nie chwaląc się mi się zdarzyło - a chciałem rozbierać traktor bo nie palił) Sprawdź czy silnik dostaje powietrze ściąg gumowy łącznik kolektor - filtr powietrza. Możesz też mieć zapowietrzony układ. U mnie skutecznym sposobem na to było - kręcenie rozrusznikiem i jednoczesne pompowanie paliwa pompką ręczną. Dobrze naładuj akumulator. Bo niedawno Kolega z forum pisał że coś blokuje mu silnik - jak się później okazało miał słaby akumulator który nie mógł "przełamać" kompresji. Powodzenia
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawelslupca »

ok sprawdze zawory tylko nie wiem za bardzo jak (jakas podpowiedz)nie znam sie na tych rzeczach a nie chce zaraz wolac mechasa,a co do odpreznika to po wyciagnieciu wal chodzi lekko a po wcisnieciu normalnie spreza jak wcesniej tyle ze nie pali.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Odkręć pokrywy zaworów, obejrzyj klawiaturę, sprawdź luz, obróć silnikiem żeby sprawdzić czy wszystko pracuje prawidłowo.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: rycho711 »

Poszukaj na nacie instrukcję obsługi T25 będzie tam opisane jak regulować zawory. Spróbuj zapalić tak jak pisałem wcześniej kręć rozrusznikiem i jednocześnie energicznie pompuj paliwo ręczną pompką. Jak masz opalarkę to ściąg gumowy łącznik i włóż ją włączoną do kolektora dolotowego tak żeby gorące powietrze wlatywało do cylindrów.
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawelslupca »

ok zrobie tak jak piszecie tylko jakos go wciagne do garazu bo u mnie dzisiaj wieje ze glowy urywa.A jeszcze jedno pytanko czy moglo sie cos stac w silniku (wal,tłoki,itp)czy gdyby tak bylo to by chyba nie krecil co???



ok zrobie tak jak piszecie tylko jakos go wciagne do garazu bo u mnie dzisiaj wieje ze glowy urywa.A jeszcze jedno pytanko czy moglo sie cos stac w silniku (wal,tłoki,itp)czy gdyby tak bylo to by chyba nie krecil co???
RobertK
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:59

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: RobertK »

Witam. Moje pytanie dotyczy ustawienia kąta wtrysku. Ustawiam znak T1 i kręcę wałkiem pompy wtryskowej i teraz czy pojawienie się paliwa obserwuję zaraz na wyjściu wysokiego ciśnienia z pompy czy lepiej przykręcić przewód wysokiego ciśnienia razem z wtryskiem i wtedy obserwować kiedy paliwo pójdzie z wtrysku???
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: rycho711 »

Obserwujesz na pompie , jest taki "patent" wkłada się rurkę od wkładu od długopisu i w niej się obserwuje jak podnosi się paliwo przy kręceniu pompą.
Do działu "filmy z internetu" dodałem link do filmu z YT o ustawianiu kąta wtrysku co prawda po rosyjsku ale dość jasno wszystko pokazane.
Kolega forumowy MrPapishon nagrał i zamieścił na YT cykl filmów o budowie regulacji i montażu pomp wtryskowych do T25. Powodzenia



Witam , mam pytanie czy ktoś z Was ma założone tkz. " krótkie ramię" które łączy przekładnię kierowniczą z drążkiem kierowniczym. Czy faktycznie pomaga to w kręceniu kierownicą. Drugie pytanie czy warto założyć wzmocnioną pompę hydrauliczną , czy efekty są widoczne np w szybkości podnoszenia sprzętów . Np taka pompa:
https://www.olx.pl/oferta/pompa-hydraul ... 3372779256
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Mam założone krótkie,opisywałem to gdzieś jako "najtańsze wspomaganie".
Działą super, kupuj bez zastanowienia.

W zeszłym roku wymieniałem oryginalną pompę NZS 10 (padła). Niestety w sklepie nie było żadnej innej i kupiłem taką samą. Żałuję że nie zaryzykowałem większej.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
basior-78
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2017, 20:03

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: basior-78 »

Witam

Też mam krótsze te ramię,sam skracałem (6 cm.) różnica spora,nawet z pełnym bakiem nie ma tragedii.Polecam te rozwiązanie *rolleyes*
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: peter779 »

witam mam taki problem dzisiaj wymieniałem filtry paliwa i pod odpaleniu traktora pracował elegancko gdy chciałem wyjechać z palcu i dodałem mu gazu naraz cos chu klo zaczęło szczyrkac czarny dym z komina i z gasł. proszę o poradę co się mogło stać
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Zapowietrzony ....

Odpowietrzyć ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: peter779 »

nie urwało laskę popychacza
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

No to dupa, ale pocieszę że wymiana jest prosta.

Nie demontuj czasem głowicy. Wystarczy zsunąć na bok młoteczek.
Oczywiście musisz potem ustawić luz.
Obejrzyj czy nie pękła rurka. Mnie kiedyś też pękł, wymieniłem, a potem zaczynałem od nowa bo smarkało z pękniętej rurki.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: peter779 »

laska już wymieniona ale oczywiście brakło uszczelek pod klawiaturę w sklepie i muszę czekać na dostawę.Zastanawia mnie tylko czemu pękła
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Jeśli wymieniałeś filtry i był zapowietrzony mógł najpierw pracować normalnie, a potem powietrze z ropą spowodowało jakąś niekontrolowaną pracę....

Taka teoria ....

U mnie złamały się chyba ze trzy w krótkim odstępie czasu. Zawsze wymieniałem ustawiałem jak w książkach piszą. Teraz od kilku lat spokój. Nie wiem czy to wada materiału czy inny powód. Stawiam na pierwsze bo skoro obecnie chodzi dobrze ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: grzegorz 1969 »

Robione coś było przy silniku, bo przy tłokach starego typu i głowicach nowego, tłok będzie stukał w zawory.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

U mnie silnik przeszedł generalny remont z wymianą większości części (rozrząd, pompa oleju, wał, tłoki, cylindry, głowice ....).

Wszystko działało poprawnie ze 3-4 lata, aż tu nagle pękł popychacz.
W ciągu około roku trzy razy ta sama bajka. od tego czasu minęło już z 5 lat i nic się nie dzieje.

Od tego czasu wożę ze sobą w nażędziówce zapasową laskę odpowiednio zabezpieczoną przed uszkodzeniem.
Może to jakiś talizman / fetysz, traktor wie że nie ma opcji musi dojechać to nie kombinuje *flower*

Tak poważnie to ja myślę że u mnie była to wada materiału.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: peter779 »

jaki ustawiasz luz na zaworach 0,3 na wydech i ssący???
ODPOWIEDZ