Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bajda »

Witam

Mój problem wygląda następująco:

Kupiłem nową pompę hydrauliczną do "Władzia", ból w tym taki że nie chce podnosić nawet grubera, bez obciążenia podnoszą się listwy ale jak już ma opór to w napędzie pompy słychać brzęczenie, dodam że napęd pompy też rozbierałem, wymieniłem dwa łożyska bo można powiedzieć że ich nie było -,- , złożyłem tak jak ma być złożone i brzęczy.
Dodam że przy składaniu zauważyłem że na pierścieniu załączającym pompę jest wyrobiony rowek po kulkach, czy to może być przyczyna tego problemu?



Przeczytałem wszystkie posty w tym dziale i takiego tematu nie ma ani nawet wzmianki o takim problemie ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bolszewik »

Może tak być i kulki przeskakują.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Witek2010 »

A może wyleciały Ci kulki i nawet tego nie zauważyłeś? I teraz jest problem w zazębieniu. Tylko dziwne wtedy by chyba na pusto tez nie chodziło
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bajda »

Kulki mi wcześniej wyleciały to się nie dało załączyć bo frez poszedł za blisko pompy ale wstawiłem je na smar i sprawdzałem kilka razy przed włożeniem czy nadal tam są ;) więc obecność kulek na miejscu jest :P



tzn pierścień już zamówiony w sklepie na jutro będzie a kulki ojciec kupił wczoraj albo przedwczoraj, patrzyłem na allegro to pierścień ma być bez tego wyżłobienia, ewidentnie ten pierścień się zużył.

Jeszcze jeden problem:

Kupiłem linkę do motogodzin, nasmarowana ładnie była bo przez noc wisiała i olej pociekł z drugiego końca osłonki.
I uwaga!!!

SZAŁ!!! linka wytrzymała aż 3 sekundy -,- a licznik motogodzin obkręcił się o około 360 stopni, ktoś mi mówił że problem leży w liczniku, czy to może być prawda?
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: MaciekXxX »

No jak linka w pancerzu się kręci a po włożeniu do licznika nie to raczej musiał się gdzieś licznik motogodzin przyblokować.
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bajda »

Dzięki za odpowiedzi ;)



Problem znów z podnośnikiem

Pompa na 100% sprawna bo nowa, wymieniona tulejka załączająca oraz tulejka załączana(ta frezowana), kulki nowe i dalej bzyczy i nie podnosi tak jak ma podnosić, tulejkę założyłem tak że jak wajcha jest bliżej ciągnika to jest załączona pompa.

Czy tak ma być złożone? czy może to też ma na to wpływ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bolszewik »

Bliżej ciągnika - załączona.

Może problem w trybach napędzających.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Bajda
Posty: 112
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:41

RE: Nowa pompa, podnośnik nie podnosi

Post autor: Bajda »

no luz na kole napędzającym napę pompy(wiem że brzmi dziwnie xd) ma spory luz, ale zęby całe :P



Wg schematu to napęd pompy dobrze złożyłem, ta tulejkę też dobrze.

A może być tak że rozdzielacz jest tak wyrąbany że przepuszcza między sekcjami?
ODPOWIEDZ