Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
nowy998
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:26

Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: nowy998 »

Witam wszystkich forumowiczów, dla niektórych może banalna sprawa ale ja robię to pierwszy i proszę was o pomoc. Albo podeślijcie jakąś instrukcję lub wytłumaczcie łopatologicznie będę bardzo wdzięczny. Oczywiście rurki wiem jak poodkręcać

Dzięki
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: Witek2010 »

Aby wyjąć wtryskiwacze musisz tak jak piszesz najpierw odkręcić rurki wszystkie. Potem zdjąć pokrywy klawiatury (te dekle na cylindrach na klucz 22 ) Potem już normalnie odręcasz wtryskiwacze w swojej podstawie tak jakby mają gwint odkręcasz na koniec mocniej szarpniesz i wtryskiwacz wyciągnięty. Pod nim ma być podkładka miedziana. Tylko takie zdjęcie znalazłem https://picasaweb.google.com/1142425093 ... 0106565842

Podobno był też specjalny klucz do wtryskiwaczów możliwe, że wtedy nie trzeba zdejmować pokryw tych...
nowy998
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:26

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: nowy998 »

ok tylko właśnie chodzi o to jakim kluczem to odkręcić bo tam jest klucz 30 ale ni pierona nie można nim obrócić bo trzyma klawiatura (a jej chyba nie trzeba rozbierać)
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: darius »

Da się zwykłym 30 odkręcic,tylko klucz po ukosie.
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: pawel807 »

Ja ostatnio robiłem wtryskiwacze. Odkręcasz dekle klawiatury, zdejmujesz blachę od wentylatora, odkręcasz tą blaszkę co jest przykręcona do głowicy i masz wspaniały dostęp do wtryskiwacza. Odkręcasz jakim tylko chcesz kluczem. Oczywiście płaskim ;)

Tak Witku jest specjalny klucz do wtrysków, wiem bo kiedyś używałem takiego ;)
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: Witek2010 »

A ja do wtrysków mam jeszcze zwykły klucz 30 tylko spiłowane kanty. Zapomniałem napisać jeszcze o tych blaszkach bo rzeczywiście trzeba je odkręcić.
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: MaciekXxX »

A ja ostatnio wymieniałem głowicę i końcówki wtrysku na nowe i jak wkręcałem wtryskiwacze to nie dawałem żadnej podkładki, bo wcześniej też nie było. Być może poprzedni właściciel jak coś robił to nie założył. Chyba nic się nie stanie jak tam ich nie ma? Jeździ się już jakiś czas i nic...
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: baro »

Najwyżej będziesz miał przedmuchy i prędzej czy później ich brak usłyszysz
nowy998
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:26

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: nowy998 »

ok dzięki będę próbował i mam jeszcze jedno pytanie. Wtryskiwacze muszę wyjąć bo strasznie z nich cieknie ropa aż dmuchawa wyrzuca ją z drugiej strony cylindrów, może wiecie gdzie takie nieszczelności najczęściej się pojawiają na wtrysku (oczywiście i tak zawiozę je do speca ale lepiej wiedzieć)
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: pawel807 »

MaciekXxX napisał/a:
A ja ostatnio wymieniałem głowicę i końcówki wtrysku na nowe i jak wkręcałem wtryskiwacze to nie dawałem żadnej podkładki, bo wcześniej też nie było. Być może poprzedni właściciel jak coś robił to nie założył. Chyba nic się nie stanie jak tam ich nie ma? Jeździ się już jakiś czas i nic...
Podkładki napewno są. Jak nie wyszły razem z wtryskiwaczem to zostały na głowicy. Bez podkładek napewno by Ci nie odpalił. Też kiedyś nie założyłem podkładek, to przy kreceniu silnikiem było słychać przedmuchy. Byłem młody nie wiedziałem o co chodzi. Ciągnik był zapalany na zaciąg, odpalił, ale chodził jak czołg, siły nie miał i było widać ogień z pod głowicy. Założenie podkładek pomogło jak ręką odjął.
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Jak wymontować wtryskiwacze z T25 A

Post autor: Witek2010 »

nowy998 napisał/a:
ok dzięki będę próbował i mam jeszcze jedno pytanie. Wtryskiwacze muszę wyjąć bo strasznie z nich cieknie ropa aż dmuchawa wyrzuca ją z drugiej strony cylindrów, może wiecie gdzie takie nieszczelności najczęściej się pojawiają na wtrysku (oczywiście i tak zawiozę je do speca ale lepiej wiedzieć)
Może tylko cieknie z rurek co się do góry przy rozdzielaczu wymienia lub ze śruby co się dokręca do wtryskiwacza. Wymień tam podkładki miedziane i powinno pomóc, bo ścieka po wtryskiwaczu a potem powietrze wydmuchuje na drugą stronę.
ODPOWIEDZ