Władek bierze olej

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

Władek bierze olej

Post autor: lucja »

Witam, dawno się nie odzywałem bo było niby ok.
Władek spala olej po wlaniu na miarce mam stan do polowy, a po 5 godz pracy już pokazuje minimum. Zauważyłem, że na pompie gdzie się wkręca przewody wysokiego ciśnienia na nakrętce zbiera się olej.
Oznacza to, że muszę się szykować do wymiany tłoków pierścieni.

mam 1979r. jaki towar polecacie czy z allegro będzie ok czy lepiej nie.
pawel1976
Posty: 63
Rejestracja: 02 sty 2013, 22:56

RE: Władek bierze olej

Post autor: pawel1976 »

lucja napisał/a:
jaki towar polecacie czy z allegro będzie ok czy lepiej nie.
Witam.
Najlepiej kup zestaw w sklepie i to dobrze znanym , przy jakości dzisiejszych części może się okazać że czeka cię wymiana paru "bubli". Najlepiej jak od razu zastrzeżesz sobie wymianę w przypadku wady produktu. (Przypadek z zeszłego tygodnia - nowy wał do t25 oryginał wyjęty z drewnianej skrzyneczki po umyciu i wydmuchaniu powietrzem pokazało się pęknięcie na gładzi - po wejściu do sklepu pytanie sprzedawcy "co niedobry - damy drugi" ręce opadły. Wiedzą że sprzedają szajs , ale może się uda to coś wcisnąć.) Powodzonka.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Władek bierze olej

Post autor: lucja »

A co to za przyczyna jak na kolektorze wydechowym znajduje się olej. Może same pierścienie wystarczy wymienić.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Władek bierze olej

Post autor: Bolszewik »

Zawory, prowadniki zaworów.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Władek bierze olej

Post autor: lucja »

Witam, a możliwe że przez to bierze olej. W sobotę zrobiłem 25 kilometrów i na podziałce było mnie o 1 cm. Może same zawory wystarczy wymienić i uszczelniacze.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: Władek bierze olej

Post autor: pop »

Jeśli pierścienie są mocno zużyte lub zapieczone,to silnik "pluje"olejem do wydechu.Z reguły w czasie całej eksploatacji silnika można kilka razy wymienic pierścienie bez konieczności remontu silnika,ale musisz ocenić w jakim stanie jest tuleja cylindra.Ruskie pierścienie wytrzymują ok.2000 mth.,tuleja normalnie eksploatowanego silnika ok. trzy razy tyle.Rozbieriosz-posmotrisz.Prowadnice zaworów nie mają uszczelniaczy i jeśli sa mocno zużyte,to poprostu trzeba je wymienić,a to wiąże się z kompletną naprawą głowicy.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Władek bierze olej

Post autor: Bolszewik »

Kompletna naprawa głowicy jest nieopłacalna - nowa 150 zł.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: Władek bierze olej

Post autor: Painkiller »

Głowic nie opłaca się regenerować,bo nie ma 100% gwarancji, iż zostaną solidnie zregenerowane.:) Ja wymieniałem 3 lata temu zero awarii. Mogą być do wymiany,ale i też garki, warto o tym pomyśleć,wszystko zależy od funduszy jakie posiadasz.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Władek bierze olej

Post autor: KECZO »

lucja napisał/a:
Witam, a możliwe że przez to bierze olej. W sobotę zrobiłem 25 kilometrów i na podziałce było mnie o 1 cm. Może same zawory wystarczy wymienić i uszczelniacze.
Zrób próbę olejową i będziesz wiedział czy pierścienie czy zawory puszczają.
Painkiller
Posty: 257
Rejestracja: 27 lis 2011, 16:33

RE: Władek bierze olej

Post autor: Painkiller »

A odpalił by silnik jak pierścienie były by zapieczone.Wątpie!!
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: Władek bierze olej

Post autor: peter779 »

witam mam taki problem w moim wladku miedzy głowicom a kolektorem ssącym pojawia sie olej jaka może być tego przyczyna???
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Władek bierze olej

Post autor: grzegorz 1969 »

Najczęściej uszczelki rurek popychaczy, ja podczas remontu 6 lat temu wkleiłem usczelki na silikon i mam spokój, miałem uszczelki ze starych zapasów, bo obecnie sprzedawane puchną w oleju i puszczają.
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: Władek bierze olej

Post autor: rycho711 »

Może też być inna przyczyna - zużyte prowadnice zaworów , olej wpada do cylindra. Potem wydmuchiwany jest do kolektora.
Następną przyczyną wycieku w tym miejscu - to pęknięta uszczelka pod pokrywą zaworów.
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: Władek bierze olej

Post autor: peter779 »

no tak tylko nowe głowice założyłem miesiąc temu wiec powinno być ok.
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: Władek bierze olej

Post autor: rycho711 »

Nie pisałeś czy sprawdziłeś uszczelki gumowe rurek popychaczy.
U mnie po wymianie głowic ciekło z gumowych uszczelek popychaczy ,olej pokazywał się przy kolektorze, oraz ciekło pod pokrywą zaworów mimo nowych uszczelek. I olej też pokazywał się przy kolektorze. Zdejmij blachę wiatraka umyj "podejrzane" miejsca i obserwuj. Zdejmij też gumowy łącznik kolektora i filtra i sprawdź czy w kolektorze nie ma oleju.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Władek bierze olej

Post autor: Bolszewik »

Z tymi gumkami i rurkami od popychaczy przeżyłem "piekło".

Wymieniałem X razy, gumki są do dupy nie trzymają żadnych wymiarów i są podłej jakości (nierówno odlane). Rurki to też porażka postaw na ladzie kilka, a zobaczysz że nie są równej długości. Nie kupujcie tych kadmowanych, ładnie wyglądają, ale wydaje mi się że uszczelka się na nich zaślizguje. Ostatecznie założyłem "czarne" rurki i jest OK.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
peter779
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:39

RE: Władek bierze olej

Post autor: peter779 »

sprawdzałem te gumki ani kropli oleju na nich
ODPOWIEDZ