Opony serbskie firmy tigar

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
sq8jqd
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014, 19:37

Opony serbskie firmy tigar

Post autor: sq8jqd »

Witam wszystkich,chcialem zasiegnac opini o oponach serbskiej firmy tigar,a konkretnie 6.00-16 do przodu wladimirca.Bylem w sklepie i sprzedawca mi polecal te opony w cenie 175zl za sztuke,nie znam tej firmy i nie wiem jaka jest jej jakosc,mysle ze sa lepsze od chinskich,moze ktos uzywa takie i moglby sie podzielic opinia czy warto je kupic.Pozdrawiam.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: jacek0106 »

Serbskie Mitasy są bardzo dobre. 3 lata użytkuję.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: Ursus »

To Mitas jest serbski?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: jacek0106 »

Mitas ma nowoczesną fabrykę w Serbi na europę, a w Ameryce potężne zakłady oponiarskie. Nawet na pierwszy montaż idą do sprzętów. Jak byśmy wzorem Czech do końca komunę zakończyli to nasze kultowe krajowe fabryki też mogły tak wyglądać. A jak jest z tematowym Tigarem to sam jestem ciekaw co to za gumy.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: Ursus »

Ale Mitas wywodzi się z Czech, prawda?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: pop »

Tigar kiedyś był produkowany na węgrzech i miały jakość taką, jak inne z tej półki cenowej,czyli niezłą.Większość tych nowych marek należy do wielkich i uznanych koncernów,które produkują wyroby tańsze i starszej generacji na osprzęcie,który dawno się spłacił i dlatego są przyjazne dla naszych kieszeni.
Awatar użytkownika
arjanprojekt
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:59

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: arjanprojekt »

Tak Mitasy są produkowane w Czechach (w zakładach Barum). Z własnego doświadczenia wiem że opony 28cali budowlane mają poważną wadę. Pękają przy stopce, nawet gdy zostaje jeszcze ze 3cm protektora. I nie jest to przypadek odosobniony

Obrazek

Rolniczych nie próbowałem zakładać
sq8jqd
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2014, 19:37

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: sq8jqd »

Dzieki koledzy za podniesienie tematu,zapraszam do dalszej dyskusji i opini w tym temacie.Pozdrawiam.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: Mariuszczs »

Ja podejrzewam ze to chiny tylko się wciska pochodzenie europejskie .
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: wujekcinek »

1. W dobie dzisiejszej globalizacji kiedy wszyscy produkują dla siebie nawzajem można kupić dębicę made in turkey, albo sawę made in poland. Nie wiem czy mitas ma fabrykę w Serbii, czy odwrotnie serbowie mają mitasa, prawdopodobnie i jedni i drudzy należą do tego samego koncernu i starsze formy opon mitasa produkują pod serbską nazwą cultor, tak jak stare pirelki jako daytony.
2. W 2006 roku kupiłem do żuka nowe opony Tigar TG725 6.50-16C 10PR. Data produkcji któryś tam z pierwszych tygodni 2006, napis na oponie made in yugoslavia (mimo iż od początku roku nazywała się już Serbia i Czarnogóra). Jako opona z indeksem prędkości L, bieżnikiem kształtu kartoflaka, na samochodzie z prędkością podróżną 75 zachowywały się bardzo dobrze, na prowadzenie nie narzekałem.
Dziś po zezłomowaniu żuka służą na przyczepce, śladów parcenia nie posiadają, guma jak nowa, a ciężar przyczepka plus 25 metrów zboża nie stanowią dla nich problemu.
pawel1976
Posty: 63
Rejestracja: 02 sty 2013, 22:56

RE: Opony serbskie firmy tigar

Post autor: pawel1976 »

W internecie można znaleźć wiele informacji o firmie Tigar. Jednak o oponach mało mówią jesli już to o osobowych. Sama historia firmy jak najbardziej przemawia za nią. http://www.hurtopony.pl/opony-tigar.html
ODPOWIEDZ