blokada kół

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
zloty
Posty: 48
Rejestracja: 25 kwie 2015, 22:59

blokada kół

Post autor: zloty »

witam, mam problem z załączaniem blokady kół. Jak powinno prawidłowo przebiegać załączanie i wyłączanie. Ja na wciśniętym sprzęgle próbuje wcisnąć ( wdeptać tą dzwignię ale wchodzi tylko z 2 cm i jest opór. Czy trzeba zdejmować blachy podłogi żeby tam do tego się dobrać, np nasmarować?
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: blokada kół

Post autor: AndrzejD21 »

Jaki ciągnik?
Blokady są przy mechaniźmie różnicowym, trzeba rozbierać tylny most.
Blokadę włącza się podczas jazdy, bo kliny siedzą na sobie i nie wskoczą, musi się ruszać ciągnik.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: blokada kół

Post autor: KECZO »

Czyżby chodziło o T25?
Smarować nie ma potrzeby, wszystko jest w jednaj obudowie ze skrzynią biegów - chyba że w skrzyni masz sucho *flower*
Ja włączam to zazwyczaj w czasie jazdy, chociaż instrukcja nie zaleca takiego sposobu.
Za każdym razem się tak blokuje? Może spróbuj lekko ruszyć ciągnikiem - tam jest sprzęgło zębate i jeśli czoła zębów trafią na siebie to nie załączysz blokady.
zloty
Posty: 48
Rejestracja: 25 kwie 2015, 22:59

RE: blokada kół

Post autor: zloty »

tak chodzi o t25, olej w skrzyni jest bo wymieniałem a próbowałem włączać na postoju, to może rzeczywiście spróbować najpierw delikatnie ruszyć
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: blokada kół

Post autor: Majo »

Dokładnie mówiąc: prędkości obrotowe kół muszą się różnić choćby nieznacznie. Jeśli udałoby Ci się jechać idealnie po prostej i trafiłbyś, że zęby blokatora byłyby ze sobą równo to tak samo nie włączysz blokady :)
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: blokada kół

Post autor: KECZO »

Majo dobrze pisze :) Jednak że samo nierównomierne zużycie opon lub nierówności drogi spowodują zadziałanie mechanizmu różnicowego (co prawda minimalne, ale jednak)*annoy*
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: blokada kół

Post autor: Majo »

Oczywiście. Ja mówiłem o sytuacji czysto teoretycznej i idealnej. :)
zloty
Posty: 48
Rejestracja: 25 kwie 2015, 22:59

RE: blokada kół

Post autor: zloty »

udało mi się wcisnąć ten grzybek od blokady ( w czasie jazdy ), ale blokada nie działa- normalnie skręcam, co teraz panowie ?tylko nie każcie mi się do mostu dobierać*no*
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: blokada kół

Post autor: svecla »

Nikt nie każe, można jeździć bez blokady:)
Ale jeśli chcesz zrobić blokadę to i do mostu, a dokładniej do mechanizmu różnicowego trzeba się będzie dobrać.
ODPOWIEDZ