wyskakujacy wsteczny

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

wyskakujacy wsteczny

Post autor: pawelslupca »

Witam mam taki problem ze wstecznym ze poprostu wyskakuje a przy probie wbicia go ponownie delikatnie zazgrzyta i znowu wyskoczy . Zauwazylem rowniez ze gdy uda sie wbic i nie slychac tego delikatnego zgrzytu to bieg trzyma.Aha sytuacja ma miejsce przewaznie pod obciazeniem ale gdy traktor ma lekko czy tez cofam po twardym gruncie to rowniez zdarzy sie ze wyskoczy ale rzadziej.
pawel1976
Posty: 63
Rejestracja: 02 sty 2013, 22:56

RE: wyskakujacy wsteczny

Post autor: pawel1976 »

Na początek sprawdź czy dobrze blokuje się listwa ta z prawej strony siedzenia pod podłogą sprzężona ze sprzęgłem. Poprawna regulacja dużo daję przynajmniej u mnie pomogło. Jeśli to nie pomoże to zaglądał bym do skrzyni może wodzik , zębatki lub coś co ma związek z wstecznym.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: wyskakujacy wsteczny

Post autor: KECZO »

W skrajnym przypadku może to być też albo rozjeżdżający się rewers albo wytarte widełki, tudzież wytarty zestaw sprzęgło kłowe - koła rewersu. Na początek sprawdź tak jak kolega wyżej pisał urządzenie blokujące wodziki.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: wyskakujacy wsteczny

Post autor: grzegorz 1969 »

Raczej problem z rewersem wyrobiony, lub podkładki, blokadę też sprawdz, ja miałem problem z wyskakiwaniem do przodu wymieniłem rewers, przesówkę, widełki i suwak blokady.
pawelslupca
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2015, 14:21

RE: wyskakujacy wsteczny

Post autor: pawelslupca »

dzieki za reakcje, wiec od rana biore sie za sprawdzanie
Tak czy tak to podloge raczej trzeba zdjac,prawda?
ODPOWIEDZ