wymiana cylindrow tlokow t25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Wutam, zabralem sie za wymiane cylindrow i tlokow. Nie mam ksiazki napraw i zapomnialem jak ma byc ustwiony tlok. Komora spalania nie jest w srodkowej czesci. Ale uwazam ze przesuniecie ma byc w strone do wtrysku. I co zauwazylem na panewce jest rysa. Jakie moze stwarzac zagrozenie. Moge popierkiem wygladzic i skrecac. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: Bolszewik »

Tak do wtrysku.
Uszkodzone panewki się wymienia, a w zasadzie to najlepiej komplet.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Witam, komplet czyli na dwa tloki. A jak to sprawdzic czy wal juz nie jest po szlifie. Chodzi mi o panewki jakie kupic. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: drandrzej »

myślę że najprościej odczytać ze starej panewki lub porządną suwmiarką zmierzyć wał . to dośc uniwersalne sposoby .
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: Bolszewik »

Wałów w T-25 się nie szlifuje tylko wymienia.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Witam, powodem wymiany cylindrów było uszkodzenie głowicy. Zawór pękł i uszkodził tłok - postanowiłem wymienić. Teraz jak mam wymienione walczę z ustawieniem zaworów. I co zauwazyłem. Jak kręcę rozrusznikiem to maszyna zrobi jeden obrót i na drugim się zatrzymuje. Tak jakby coś blokowało. Może to być od złego ustawienia zaworów.
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: rycho711 »

Jak napisałeś wcześniej powodem wymiany cylindrów był pęknięty zawór , a teraz coś Ci blokuje. Przyczyną może być przestawiony rozrząd albo źle wyregulowane zawory ( za ciasno bez luzu ) nie domykają się i tłok w nie uderza. Nie kręć rozrusznikiem bo uszkodzisz głowice. Ja do kręcenia wałem i regulacji zaworów dorobiłem korbę z grubego drutu.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: grzegorz 1969 »

Nowy typ głowic i stary typ tłoków powoduje kolizję z zaworem.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Witam, kupowalem do ST. Pokrece recznie przez korbe bo inaczej sie nie da tylko rozrusznik. Co do rozrzadu to co moglo sie kolo rozsypac. Pozdr.



A jest mozliwe to ze jak urwalo zawor to doprowadzilo do uderzenia w gore tloka widac efekt uderzenia.
i to uderzenue skrzywilo wal i dlatego tak dziwnie kreci.
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: wojtek12321 »

lucja napisał/a:i to uderzenue skrzywilo wal i dlatego tak dziwnie kreci.
Raczej podczas takiego uderzenia to może właśnie złamać zawór, pogiąć popychacze, uszkodzić klawiaturę, uszkodzić rozrząd, ostatecznie skrzywić korbowód, ale wału to raczej nie "wygnie"...
Może właśnie rozrząd się "przestawił", uległ uszkodzeniu i silnik stał się "kolizyjny" i dlatego złamało zawór...
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: grzegorz 1969 »

Sam się nie przestawił na trybach tak jak może się zdażyć przy pasku, lub łańcuchu, a panewki zmieniałeś.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Tak panewki zmienione. Dokrecone ksiazkowo. Jutro sobota bede walczyl.



Ok chodzi super. Powod to slaby aku. A jak czesto blokuje skrzynie to brak oleju czy cos z wodzikami.
pawel1976
Posty: 63
Rejestracja: 02 sty 2013, 22:56

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: pawel1976 »

lucja napisał/a:
Ok chodzi super. Powod to slaby aku. A jak czesto blokuje skrzynie to brak oleju czy cos z wodzikami.
Rozwaliłeś mnie tym akumulatorem *sarcasm*
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

😆😆😆 nie wolno mi bylo krecic aku. A recznie tez ciezko. I jak rozwaliem reke bo sie klucz ze sliznal mowie w dupie krece aku. 😉 i piszlo.



Witam, pojawial sie problem. Po wymianie cylindrow, pierscieni, tlokow i panewek pojawil sie problem. Jezdzilem z 3 motogodziny. I co zauwazylem jak krece rozrusznikiem to tak jakby cos blokowalo i silnik slabo sie obraca. Rozkrecilem panewki bo myslalem ze zapieklo ale tez po odkreceniu ciezko kreci. Jak przyczyna moze byc.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: svecla »

Rozrusznik sprawdzony?...
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: lucja »

Tak sprawny sciagnalem glowice bo myslalem ze zlapalo na cylindrze ale sa ok. Jak krece bez glowic to ladnie pracuje.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: wymiana cylindrow tlokow t25

Post autor: marek »

Czy jak ustawisz gaz na ,,silnik stop" to też ciężko kręci?Jeżeli wtedy jest dobrze to znaczy że masz za wczesny wtrysk paliwa i rozrusznik ma ciężko ,,przepchnąć" tlok przez GZP , gdyż zaplon następuje za wcześnie.Objawem jest jak by coś skokowo blokowalo. Gdy pomimo wszystko silnik jednak odpali to wtedy slychać że ,,ciężko " pracuje.Przegrzewa się i traci moc.
ODPOWIEDZ