Miska olejowa i uszczelki do niej T25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
art11
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2018, 14:16

Miska olejowa i uszczelki do niej T25

Post autor: art11 »

Uszkodziłem sobie miskę olejową o pinki młodych brzóz ukrytych w wysokiej trawie, zrobiła się harmonijka z przodu miski, po wyklepaniu blachy miska na rantach była bardzo nierówna więc postanowiłem kupić nową ale nigdzie nie mogłem znaleźć blaszanej tylko były żeliwne. Czy te blaszane już nie są dostępne? Również uszczelki teraz produkują jakieś cieniutkie i kruche do tych misek w porównaniu z tymi oryginalnymi, po założeniu nowej miski żeliwnej i nowej uszczelki widzę że uszczelka jest wilgotna od oleju i tam gdzie dokręcony jest filtr pompy smoka również. Czy dać podwójne uszczelki albo inaczej podejść do tematu może ktoś to już przerabiał?
dodek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2020, 21:32

Re: Miska olejowa i uszczelki do niej T25

Post autor: dodek »

Co do uszczelek dzis produkują bardzo słabej jakości - ale polecam zamiast silikonu kupić sobie pastę uszczeniającą Victor Reinz - koszt ok 20zł - niejest to silikon ale pasta i robi robotę tak że można tym skrecać auta klasy premium i nic nie cieknie https://www.google.com/search?q=victor+ ... 80&bih=657
art11
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2018, 14:16

Re: Miska olejowa i uszczelki do niej T25

Post autor: art11 »

Uszczelka przy misce po sezonie prac w polu choć wilgotna od oleju nie przecieka ani nie kapie w żadnym miejscu, gorzej było z uszczelką filtra pompy smoka (musiałem kupić nowy filtr bo stary miał uszkodzona siatkę filtrującą, wisiała na dwóch drutach). Po zamontowaniu nowego filtra i uszczelki do niego olej kapał strasznie z miski, powodem takiego stanu był nowy filtr, który miał zbyt cienką blachę(2mm) i po jego dokręceniu dwoma śrubami blacha się wybrzuszała na środku nie trzymając uszczelki w tym miejscu. Rozwiązaniem problemu było przełożenie sitka nowego filtra i przyspawanie go do starej blachy(4mm). Stara blacha się nie odkształca i trzyma uszczelkę.
ODPOWIEDZ