regeneracja głowic t25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

regeneracja głowic t25

Post autor: Esiok »

zabrałem się za regeneracje starych głowic i jak wiadomo głowice mają takie jakby pierścienie osadzcze nie wiem jak to fachowo nazwać zobaczcie na zdjęciu:https://zapodaj.net/f428df9e7b43d.jpg.html
no i u mnie na jednej głowicy praktycznie tego już nie ma jest na zero czy tak będzie to działać czy dać sobie spokój :?:
PS.zakładam zawsze podkładki miedziane pod głowice
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: regeneracja głowic t25

Post autor: Bolszewik »

Po to właśnie planuje się głowice żeby były równe, a co za tym idzie taka sama była komora spalania.

Widziałem T-25 gdzie jeden tłok i głowica był nowego typu, a drugi starego. Ktoś tak zrobił na sprzedaż. O dziwo traktor chodził dość dobrze, ale że nowym właścielem był mechanik (zresztą mój wujek). Postanowił ujednolicić tym bardziej że traktor trudno palił szczególnie w porównaniu z moim.
Głowicę i tłok wymienił na nowy typ podłączył świecę, zrobił pompę wtryskową, ale mój i tak ładniej palił ....
Czemu nikt nie wiedział, a traktor został sprzedany.

Wracając do tematu myślę że o ile dotrzeć zawory można samemu to głowie trzeba by dać do planowania żeby były takie same. Potem wyreguluje się podkładkami.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: regeneracja głowic t25

Post autor: Esiok »

panowie widziałem że u ruskich stosują uszczelniacze zaworowe ponoć z moskwicza,z jakiego auta jeszcze by podeszły :?:
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: regeneracja głowic t25

Post autor: Esiok »

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
ODPOWIEDZ