remont hamulców t25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

remont hamulców t25

Post autor: Esiok »

zakończyłem prace polowe i przyszedł czas aby w tym roku zrobić te hamulce,pytanie takie tasmy hamulcowe te w sklepach są ponoć bubel i nie jeden to potwierdzi, mam zamiar sobie nanitować oryginalne okładziny ,chyba że macie jakieś namiary na gotowe oryginalne taśmy całe :?: :?:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: remont hamulców t25

Post autor: Ursus »

My szczęki, taśmy czy tarcze sprzęgła odsyłamy do firmy Komfort do regeneracji.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: remont hamulców t25

Post autor: Esiok »

mam problem bo muszę wymienić 2 łożyska w jednej zwolnicy które są osadzone na półosi, i jak to zrobić :?: czy mogę śmiało wybić półoś z łożysk czy muszę coś jeszcze zrobić :?:
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: remont hamulców t25

Post autor: Bolszewik »

Spuścić olej, odkręcić miskę olejową zwolnicy, odkręcić zaślepkę naprzeciw półosi, wyjąć zawleczkę, odkręcić śrubę ....
powinno wyjść ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

Re: remont hamulców t25

Post autor: AndrzejD21 »

Do wyjęcia półosi zgodnie ze sztuką należy rozebrać całą zwolnicę, w przeciwnym wypadku łożysko półosi zaczepia o duże koło zwolnicy.
Jak padły łożyska polecam sprawdzić bicie półosi, spotkałem się z kilkoma krzywymi po poluzowaniu śrub trzymających pochwy do mostu.
Co do taśm hamulcowych to są te tańsze za ok.25zł i tego lepiej nie zakładać bo nie hamuje, i są te droższe za ok. 50zł z materiałem ciernym takim jak na szczękach w c330 i one hamują jak należy. Oczywiście po złożeniu trzeba dobrze wyregulować tak żeby taśmy nie ocierały o bęben i dobrze hamowały.
ODPOWIEDZ