Laćki do władka

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Laćki do władka

Post autor: Deleted_User »

Ma przy Władku opony tył 28x11,2 chciał bym zamontować większe np 28x12,4 one są szersze i wyższe od o poprzednich czy by to nie skutkowało zmniejszeniem mocy a za razem szybszy by był.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

Szybszy będzie na pewno tylko po co ?

Słabszy również więc też nie ma sensu.

Znajomy twierdzi powodem zdewastania skrzynie biegów było u niego to że założył duże i szersze opony. Dodam że pracował dużo do tego doszła zrywka w lesie.

Z kolei znam przypadek kiedy założenie nieco większych opon (bodaj od Fregusona) miało sens. Facet jeździł na wynajmie wożąc piach, ziemię itp. głównie po asfalcie i utwardzonych drogach.

Zależy do czego ci potrzeba

PS.
Rafal0806 popracuj nad budową poprawnych gramatycznie zdań.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Laćki do władka

Post autor: Deleted_User »

Do wszystkiego. Mój sąsiad ma też Władka na gumach 28x12,4 i nic mu się nie dzieje ze skrzynią wiadomo coś tam chrupnie coś puknie, ale nie rozleciała mu się jeszcze a ma ok 15 ha i jet to jedyny jego traktor i nie na rzeka troszeczkę szybszy jest to fakt bo nim kiedyś jechałem ale z mocą nie czułem różnicy
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

Jeśli do normalnej pracy to odradzam, ale twoja wola. Przemyśl czy zyski są warte ewentualnych strat.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
73michal
Posty: 157
Rejestracja: 08 lip 2008, 23:10

RE: Laćki do władka

Post autor: 73michal »

Ja mam przy Władku opony od Ursusa c330
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

edeks napisał/a:
Witam! Mam takie pytanko, jaki rozmiar opon będzie najlepszy do T-25.Bo podobno można włożyć od 30-tki Pomóżcie.Z góry dziękuję!!!

Osobiście uważam że te fabryczne (11,2 x 28) są dobre.

Poza tymi od C-330 (12,4 x 28) zakładają też od fergusona nie wiem jaki rozmiar, ale chyba są troszkę mniejsze niż C-330 a większe niż oryginały od T-25.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Laćki do władka

Post autor: Witek2010 »

Ja mam w swoich władkach też opony 12,4x28 i do tego poszerzone są co daje lepszą stabilność. Opona jest szersza lepiej się sprawdza w ciężkich warunkach a do tego ciągnik ładniej wygląda :D skrzynia nie robiona od nowości (28 lat) czyli nie ma to wpływu na niszczenie się skrzyni.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

Muszę kupić dwie nowe opony 11,2 x 28. Niestety próby zakupu sensownej używki czyli ok. 50% nie powiodły się. Chyba że ktoś ma na zbyciu ? Dlatego kupie chyba dwie nowe, chyba że coś się jeszcze trafi.

Teraz pytanie prośba o pomoc w wyborze marki:

Leśne:
http://allegro.pl/11-2-28-12pr-opony-do ... 40023.html

Petlas:
http://allegro.pl/opona-rolnicza-11-2-2 ... 32977.html

Mitas:
http://allegro.pl/mitas-11-2-28-opony-r ... 68928.html - 6 płócien

http://allegro.pl/mitas-11-2-28-opony-r ... 68930.html - 8 płócien

Cultor:
http://allegro.pl/cultor-11-2-28-opony- ... 7055.html

Bieżnikowana:
http://allegro.pl/opony-opona-do-lasu- ... 84848.html

Tyle allegro, może ktoś zna jakąś inną firmę czy sklep zwykły lub internetowy. Spotkałem się na giełdzie z jakimiś indyjskimi za 530 zł szt.

Ktoś ma jakieś doświadczenie z w/w oponami lub coś polecić to proszę o pomoc.

Dodam że ciągnik jest i będzie mało eksploatowany więc kluczową sprawą jest tu długowieczność opon. Gdyż na pewno ich nie zedrę, a rozlecą się ze starości. Żeby tak z 10 lat wytrzymały ....

PS. Proszę nie pisać jakie to kiedyś były opony że dziadek szwagra jeździł 30 lat na jednym komplecie bo guzik to ma do tematu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Laćki do władka

Post autor: krzmaz7 »

Dobre i wytrzymałe opony to po mojemu Mitas, chyba czołówka obecnie na rynku (zresztą widać po cenie). Między 8 a 6 płócien niewielka różnica cenowa, więc brałbym 8 płócien. Jak masz gdzieś blisko sprzedawcę (jakiś serwis) to przy dobrych negocjacjach może wyrwiesz wymianę gratis. Wymień przy okazji dętki na nowe i te 10 lat spokoju zapewnione.
Osobiście jednak wziąłbym nalewki. Cena najlepsza, a i wykonanie nie gorsze od nówek. Nie wiem jak długo wytrzymają, ale chrzestny chyba od dwóch lat ma w Zetorze 6211 z tyłu opony bieżnikowane i jak na razie nawet nie widać większych śladów zużycia, a bądź co bądź obrabia tym ciągnikiem blisko 15ha. Pamiętam, że jak woziłem go z tymi kołami na wymianę opon to za te stare, zużyte opony jeszcze coś zapłacili, no i wymiana była gratis.
Chińskie, Japońskie czy Indyjskie zdecydowanie odradzam. Jakaś taka śliska ta ich guma.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Laćki do władka

Post autor: damber »

Dołączam się do pytania Bolszewika :)
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi na temat opon wymienionych firm przez Bolszewika to niech pisze.

PS. Szczególnie chciał bym się dowiedzieć coś na temat tureckich PETLAS-ów. Z góry dzięki.
Facebook. old URSUS tractor
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Laćki do władka

Post autor: darius »

Ja bym ci polecil tylko Mitasy,żadnych daleko wschodnich ani bieżnikowanych
Awatar użytkownika
konrad43
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53

RE: Laćki do władka

Post autor: konrad43 »

Petlas od trzech lat ciężkiej pracy w mtz-cie normalnie funkcjonują.
Tylko nie barum, w fergusonie jedna wytrzymała dwa a druga trzy lata. Przy lekkich pracach, boki tak pekały że nie było na nie ratunku mimo idealnego bieżnika.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Laćki do władka

Post autor: papiszon »

Odradzam kupno opon bieżnikowanych. Mam takie na Suprze 3 lata i już popękały boki, chociaż ciśnienie utrzymywałem według zalecenia wyższe niż przy oryginałach. Ale to tylko sugestia, każdy kieruje się swoim rozumem.*pissed*
Awatar użytkownika
Witek2010
Posty: 152
Rejestracja: 07 cze 2010, 21:14

RE: Laćki do władka

Post autor: Witek2010 »

Nie wiem czy jeszcze są w sprzedaży i czy wogóle są robione ale chodzi mi o opony "olsztyn". U mnie są już min 8 lat i około 50-60 zużycia bierznika i lekko popękane boki ale używany intensywnie w największe upały i mrozy. Jeszcze dużo decyduje to czy ciągnik stoi w garażu czy pod chmurką. Polecam olsztyny ale nie wiem czy można je jeszcze kupić?
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Laćki do władka

Post autor: KECZO »

Olsztyny chyba jeszcze produkują bo rok temu wymieniałem z przodu jedną a chyba by tyle na magazynie nie leżały. O co do tylnich to mam jedną z tyłu jakąś indyjską(8 płócien) już coś koło 2 lat o o dziwo daje radę jeszcze nie sparciała i nie ściera się szybciej od innych mimo parkingu na wpół pod chmurką.

P.S Też mam opony 12,4x28
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

Dodam że traktor zawsze stoi i będzie stał w garażu. Nie będzie wykorzystywany zbyt intensywnie. Nie będzie jeździł dużo po asfalcie (nie więcej niż kilkadziesiąt km na rok). Chodzi więc głównie o trwałość żeby nie popękały boki. Z pewnością za to dużo, zresztą zależy to od zimy będzie pracował przy śniegu.

Nadlewki są atrakcyjne cenowo, ale u mnie opony zużyją się za 10 lat. Mam wątpliwości czy tyle są w stanie wytrzymać.

Nikt nie wypowiada się o tych z pierwszego linka co mają 12 płócien. Wydaje mi się że mogą być bardzo trwałe ?



Dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi *tup*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Laćki do władka

Post autor: wujekcinek »

Napewno nie brał bym opon bieżnikowanych. Sprawdzają się gdy ktoś dużo jeździ i zdąży je zedrzeć póki guma nie poparcieje. w Twoim przypadku wymieniasz nie ze względuna zdarcie, ale na to że guma poparciała z biegiem lat. Nie kupuj więc opon, które kilka (nie wiadomo ile) lat juz u kogoś się utleniały i parciały.
Zdecydowanie bał bym się opon, które w nazwie mają speedway, tiger, challenger, albo inne podobne słowo ujawniające ich dalekowschodnie pochodzenie. Co drugi który kupił chińską opone wracał i sie skarżył na wykonanie, poza tym nieraz na dwuletnich traktorach widziałem spękania.
Cultory kupiłem nedawno na przód, tylko dlatego, że strzeliła mi opona a te miałem na sklepie od ręki, niestety mam za krótko, żeby cos poradzić.
Na petlasie TA60 w C330 zaczynam trzeci sezon i złego słowa na nie nie moge powiedzieć. Sprawdza się.
dynia
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2010, 10:49

RE: Laćki do władka

Post autor: dynia »

Pozdrawiam wszystkich a co do opon to instrukcja dopuszcza rozmiar 12.4 polecam radialne,diagonalne do ciężkich warunków leśnych kamieniste drogi a co do marki to zależy od portfela i intensywności użytkowania jak dużo pracuje to kupować droższe a jak mniej to tańsze
dynia
Posty: 20
Rejestracja: 19 gru 2010, 10:49

RE: Laćki do władka

Post autor: dynia »

Czyli wychodzi na to,że można kupić dwie za 1200 i po 5-6ciu latach kolejne dwie i zawsze istnieje ryzyko,że wytrzymają dłużej lub z górnej pułki po 1100-1200 za sztukę która po czterech latach okaże się wadliwa lub rozetnie się ją gdzieś w lesie czy innym nieciekawym miejscu.W ten sposób najczęściej są niszczone opony w ciągnikach które niewiele pracują a wiąże si to z tym,że takie ciągniki wykonują bardzo różnorodne prace w różnych warunkach w polu w lesie transporcie odśnieżanie i inne natomiast ciągniki które pracują dużo są bardziej "wyspecjalizowane" tylko prace polowe lub tylko w lesie a zatem inne opony inny osprzęt itp.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Laćki do władka

Post autor: Bolszewik »

I dalej nie wiem co kupić ....

Nie stać mnie chwilowo na eksperymenty za przeszło 1000 zł.

*no*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ