Mycie silnika + kabina

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Artur.jimi
Posty: 51
Rejestracja: 26 maja 2022, 11:54

Mycie silnika + kabina

Post autor: Artur.jimi »

Witam,
Nie znalazłem na forum podobnego tematu, więc zakładam nowy. Mam do was forumowicze kilka pytań:

1. Czy mogę umyć silnik w Ivanie myjka? Czy nie uszkodze alternatora, rozrusznika i innych elektrycznych gadżetów?

2. Czy mogę umyć myjką kabinę w środku? Nie wpłynie to na przełączniki, zegary, kontrolki?

3. Jakiego środka używacie do mycia silnika i skrzyni?

Z góry dziękuję za odpowiedź, nigdy nie byłem silnika w traktorze stąd moje pytania.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Mycie silnika + kabina

Post autor: kumarzysta »

Myć możesz cały silnik, tylko nie lej bezpośrednio wody na altek. Używałem i dimera, k2, ogólnie do najgorszego brudu to chyba najlepszy był tece czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Mycie silnika + kabina

Post autor: Majo »

Ja używam Dimera z pianownicą. Tylko na lakierach i częściavh wizualnych trzeba go rozrabiać w mniejsze stężenie i w miarę szybko spłukiwać, bo farby matowieją.
Po elementach elektrycznych lepiej nie lac o ile to możliwe. Rozrusznik np w C330 jest w miarę szczelny, ale alternator już łapie wszystko co do niego wleci. Przełączniki, stacyjki itp też nie lubią wody...
Artur.jimi
Posty: 51
Rejestracja: 26 maja 2022, 11:54

Re: Mycie silnika + kabina

Post autor: Artur.jimi »

Dzięki za odpowiedzi, jadę kupić oianownice pod myjke i działam. Mam pewien pomysł, gdy bym owinął streczem deskę rozdzielcza i stacyjkę z przelacznikami to może by jakoś w środku umył bo syf straszny.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Mycie silnika + kabina

Post autor: Grigs »

Jeśli masz myjke 200bar z podgrzewaniem wody to nie trzeba chemii ani drapać wszystko idzie nawet lakier
Jeśli nie:
1. Zależy jak uwalony jeśli jest na nim mix kurzu, ziemi z olejami o grubości 1cm to szpachelką wydrap z grubsza
2. Przed myciem najlepiej by silnik był zimny
3. Wyjmij akumulator/akumulatory by uniknąć zwarcia w instalacji
4. Spryskaj chemią może być dimmer ale to jest kompleksowy środek są lepsze np:
https://www.google.com/search?q=engine+ ... Xe2SePspNM
5. Spłukuj myjką tylko nie lej wody w filtr powietrza jak w tłumiku będzie to po odpaleniu wypluje
Artur.jimi
Posty: 51
Rejestracja: 26 maja 2022, 11:54

Re: Mycie silnika + kabina

Post autor: Artur.jimi »

Dzięki Grigs, błota nie ma nic chodzi mi o zmycie tego co się udało jak Ivan był nieszczelny. W polu nie chodził, więc ziemi nie ma tylko kurz i resztki oliwy z nieszczelności.
ODPOWIEDZ