glebogryzarka grudziądz

Wszystko co dotyczy różnych starych pługów, kultywatorów, bron, głęboszy itd.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

witam zastanawiam się nad kupnem glebogryzarki unia lub japońskiej yanmar która waszym zdanoem lepiej sobie radzi,lepiej kroi i sprawia mniejsze obciążenia dla traktora.

PS:miała by pracować z c-4011
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: SzymonS »

ja osobiście posiadam 2 glebogryzarki unii grudziądz i jestem zadowolony, jedynym minusem może być przekładnia na środku, przez co jest nóż pod przekładnią, lub się go przekłada do góry, a tak po zatem to jest zajebisty sprzęt, części są: do starego typu przekładni części znajdziesz w każdym sklepie rolniczym, a do nowego typu przekładni musisz kupować części z sklepu wysyłkowego Unii, (nowy typ przekładni jest również w teraźniejszych glebogryzarkach KRUK, dlatego w Unii mają części do starych maszyn), ale co jak co, ja polecam
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

ceny są dość wysokie nawet 5tys.zastanawiam się nad zrobieniem własnej na ten przykład coś takiego:https://www.youtube.com/watch?v=daV2EpWYpKg&t=285s tylko nie rozumiem po rusku z czego tam może być most.Oczywiście ja robiłbym trochę mniejszą i nie wiem czy most z żuka wytrzyma :?:
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Grigs »

Obawiam sie że koszt zrobienia nowej przewyższy kupno dobrej używanej, można jeszcze wychaczyć w dobrych pieniądzach dobry sprzęt nie wykałatany z dobrych materiałów a nie ciastolitu.
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: SzymonS »

mi się wydaje, że lepiej kupić starą dobrą grudziądzką glebogryzarkę, niż robić z mostów od żuków, a jak już robić, to kupić przekładnie z glebogryzarki grudziądzkiej, a ramę dorobić, przynajmniej nie będzie problemu z częściami eksplatacyjnymi
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

niestety u nas w okolicy nie ma starej grudziądzkiej w okazyjnej cenie a nie chce wydawać dużo hajsu bo taki sprzęt używa się tylko czasami szczególnie do ugorów.A znalazłem ostatnio most z lublina jest on raczej mocniejszy niż żukowski,jeszcze kwestia jakie noże założyć bo jak widać na filmie są dość długie,może by tak ze zwykłego płaskownika zaostrzyć i powinno ciąć :)
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Martek »

Esiok pisze: 07 lut 2023, 18:41 ceny są dość wysokie nawet 5tys.zastanawiam się nad zrobieniem własnej na ten przykład coś takiego:https://www.youtube.com/watch?v=daV2EpWYpKg&t=285s tylko nie rozumiem po rusku z czego tam może być most.Oczywiście ja robiłbym trochę mniejszą i nie wiem czy most z żuka wytrzyma :?:

Podoba mi sie Twoja wiara w siebie, ale czytajac Twoje posty jestem pewien ze nie potrafisz zbudowac glebogryzarki zeby dobrze dzialala w polowie jak grudziadzka i kogos nie zabila.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

Martek pisze: 08 lut 2023, 19:24
Esiok pisze: 07 lut 2023, 18:41 ceny są dość wysokie nawet 5tys.zastanawiam się nad zrobieniem własnej na ten przykład coś takiego:https://www.youtube.com/watch?v=daV2EpWYpKg&t=285s tylko nie rozumiem po rusku z czego tam może być most.Oczywiście ja robiłbym trochę mniejszą i nie wiem czy most z żuka wytrzyma :?:

Podoba mi sie Twoja wiara w siebie, ale czytajac Twoje posty jestem pewien ze nie potrafisz zbudowac glebogryzarki zeby dobrze dzialala w polowie jak grudziadzka i kogos nie zabila.
Sugerujesz że nie dam rady :?: :lol: Jakoś kosiarkę zrobiłem mulczer i kosi i wiele innych rzeczy,także ja tylko potrzebuje różnych zdań z waszej strony np.czy taki owaki most wytrzyma itd.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: bergman31 »

Możesz zrobić glebogryzarkę z bocznym napędem, tak jak jest to zrobione w nowych. Most od Żuka powinien wytrzymać.

Coś takiego:
https://youtu.be/MSsZZ7U-fto
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

a więc dla tych co mnie hejtowali że nie zrobię proszę:https://www.youtube.com/watch?v=HlpLRy6 ... e=youtu.be

tylko znowu nie komentujcie że coś tam tak czy owak zrobiłem ,zrobiłem jak najlepiej potrafiłem 4 tyg.cięzkiej roboty
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: zdziaszek »

Esiok pisze: 27 sty 2024, 17:09 a więc dla tych co mnie hejtowali że nie zrobię proszę:https://www.youtube.com/watch?v=HlpLRy6 ... e=youtu.be

tylko znowu nie komentujcie że coś tam tak czy owak zrobiłem ,zrobiłem jak najlepiej potrafiłem 4 tyg.cięzkiej roboty
Z całym szacunkiem, po to jest forum dyskusyjne żeby dyskutować ;) wg mnie dobra krytyka nie jest zła bo czasem można naprawdę dużo dobrego wykombinować :)

Jakie masz założone noże w swoim urządzeniu?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Bolszewik »

Jak nadejdzie czas to zrób filmik jak pracuje.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

noże to robiłem nie wiem czy dobrze bo nie wymienne ale spawałem z resora bo szybko się nie zetrą,a filmik oczywiście postaram się na wiosnę zrobić i wam pokazać :) martwi mnie jednak łańcuch bo założyłem 12B i nie wiem czy wytrzyma,może wiecie czy calowy na te zębatki podejdzie,zębatki są z rozrzutnika
piorun1234
Posty: 215
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: piorun1234 »

Fajnie by było jakieś fotki byś zapodał.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: glebogryzarka grudziądz

Post autor: Esiok »

Witam wszystkich a więc próba agregatu przeszła pomyślnie aczkolwiek robi on duże obciążenie i c360 ma co robić jak bym bardziej zagłębił to nawet potrafiłoby zadusić silnik.Dorobiłem nawet dodatkowe płozy aby się mniej zagłębiało ale i tak ma co robić jeździłem 3 biegiem na wolnych, 4 to może na miękkiej ziemi.Ogólnie robi robotę ale miałem nadzieję że chociaż pojedzie to 1 biegiem zwykłym,co by tu waszym zdaniem zmienić aby mu zelżyć że tak powiem :lol: zmniejszyć ilość ostrzy :?: dorobić koła kopiujące :?:
P.S film oczywiście wrzucę z uprawy pod ziemniaki
ODPOWIEDZ