Jaki mały ciągniczek

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Toma
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:38

Jaki mały ciągniczek

Post autor: Toma »

Witajcie
Jestem na "Retrotraktorze" nowy, ale już przeczytałem wiele postów z forum, trochę czasu mi to zajęło.
No cóż, nie mieszkam na wsi choć posiadam ( spadek ) gospodarstwo - ok 6.5 ha, które postanowiłem przywrócić do życia ( 25 lat prawie nie używane )

Otóż potrzebuję mały ciągniczek, bo owszem mieszkańcy pomagają, to jednak co się ma swojego to swojego.

Ponieważ na razie działam na terenie ok 1 ha ( sad, truskawki ) to ptrzebny mi jest coś małego. Na początku myślałem o C330, potem dorwałem się do tej strony i cóż, stare maszyny mnie przyciągnęły :))))
Pomyślałem o Zetorku, bo i tańszy od 330 i mozna pokazać się na zlocie ;) Znowu czy nie będzie go szkoda do prac ?
Jednak oba w/w to już mozna powiedzieć większe ciągniki.

No więc myślałem o Kubocie lub TZ-4K-14.

Podpowiedzcie mi, co na początek małego bedzie ok ? Zetorek będzie, ale w przyszłości, bo wydatki na nowe budynki, dom są spore, a poza tym gdzies trzeba trzymać maszynki.

Wiem,że się rozpisałem, ale cóż... kiedys trzeba się przedstawić.
Z opustoszałego gospodarstwa uratowałem...

1. hmm, jak to się nazywa... taka roztrząsarska do siana w ilości szt.2 , do konia.
2. pług - też do konia
3. sieczkarnia - sprawna kompletna
4. wóz konny , ale juz na gumowych kołach - ciągle z powietrzem i wóż przetaczany, aby się nie zastał, hehe.
5. brony.

Złomiasz jak zobaczył,że robimy porządki to chciał zabrać, ale nie pozwoliłem i sobie ładnie czekają ,a wszystko sprawne :)


Ale wracając do tematu - jaki ciągniczek do lekkich prac ogroniczo-rolniczych polecacie ?

Pozrawiam
Toma
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: agrotechnik »

Ja wiem... Zetor 25 to nie jest zły pomysł. TZ-14 nie jest zły, Kubota raczej tania nie będzie, ale na to to ja bym brał jak już Zetora 25. Ewentualnie warto się zastanowić nad popularnym Władymircem T-25.
przemek125
Posty: 230
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:56

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: przemek125 »

Ja proponuje Zetora 25 T-25 i C-328 tańszy niż C-330.
Toma
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:38

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Toma »

przemek125 napisał/a:
Ja proponuje Zetora 25 T-25 i C-328 tańszy niż C-330.
No tak, ale mi się bardziej podoba K25 w sumie to chyba za bardzo bym chciał złapać dwie sroki ... odrestaurować zetorka oraz pracować na czymś.
Szkoda by mi było Zetorka, ale może za bardzo do tego tak podchodze, wiedząc,że nawet przy mojej pracy nie będzie on tak wysilany.

Ale dzięki. Narazie patrzę w okolicach i już wypatrzyłem Zetorka, widać,że nie używany, choć pod zadaszeniem stoi. Właściciel ma nowe ciągniki - kilka szt.i je używa. Więc... może podjadę. Zresztą muszę zobaczyć czy to K czy T

Pozdr
Toma
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: adam12 »

zetor 3011 albo 3511 nie bardzo wiem czym one się różnią ale fajne traktorki
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: przemekprzemek2 »

T - 25 to dobry i mocny traktor na taki areał a do tego nie jest zbyt drogi.
Toma
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:38

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Toma »

cadyx napisał/a:
[ciach]... więc skończyło się na adaptacji silnika od C328. A wtedy sprzęt już był nie do zajechania.
To może C328 ? Są tańsze od 330 , a jednocześnie części do nich dostępne ?
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Pentax »

Wladimirec ma silnik chłodzony powietrzem. Uważam to za zaletę. Jest mniejszy od Ursusa . mozna upolować w niezłym stanie za rozsądne pieniądze.
Co do maszyn to musisz je przystosowac do cignika. I przydalby sie pielnik do truskawek
Toma
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:38

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Toma »

Pentax napisał/a:
Wladimirec ma silnik chłodzony powietrzem. Uważam to za zaletę. Jest mniejszy od Ursusa . mozna upolować w niezłym stanie za rozsądne pieniądze.
Co do maszyn to musisz je przystosowac do cignika. I przydalby sie pielnik do truskawek
Nie, nie chcę je przystosowywać, niech sobie pozostaną jako ozdoba. Także wszystko raczej kupię.
Jeżeli chodzi o Władka, to nie wiem czemu, ale jakoś mam "ruskowstręt" . Poprostu miałem nie raz z urządzeniami Zdjełano w CCCP doczynienie i nigdy nie byłem zadowolony.

Z innej strony taki C328 to już nadaje się na temat tej strony jak i do Wilkowic ;)

Ale może i poczytam na temat Wladimirca, może się przekonam...
( ekspoloatacja, ewentualne części, itd. )
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: damber »

TEA20 może i dobry, ale jak się nie myle to benzyniak! Jak już kolega Toma pisał wcześniej, że ma sporo wydatków to pewnie każdy grosz się liczy, a wszyscy wiemy jak jest z bęzyną--jest coraz droższa.

Ja bym też proponował coś z: ZETOR-a 25(A lub K), WŁADYMIRCA T-25 lub URSUS C-328(C-330 jest moim zdaniem za drogi)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
S 60 bombaj
Posty: 91
Rejestracja: 21 lis 2009, 20:48

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: S 60 bombaj »

Ja tak samo polecam Zetora 25:yes:
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: drax »

U mnie Zetorek K25 robi na 1.5 h, jutro zabieram się prawdopodobnie za orkę, z tego zimą ośnieżałem plac i ostatnio wyrywałem drzewa. Dla mnie był to idealny zakup, więc śmiało go polecić mogę do prac.

Też nie zwróciłem uwagi na datę. :/
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: damber »

Jeszcze bym zaproponował URSUS-a C-4011, nie za drogi a jest ich coraz mniej(poprostu ludzie przerabiają je na C-360 czego nie jestem zwolennikiem, bo ciągnik traci swój urok, a swoje latka już ma ;) )
Dziś C-4011 w stanie orginalnym jest już mało spotykany :(
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: krypton »

Ja bym polecił z małych traktorków Fortschritt ZT 303. Jest stosunkowo tani i ma przedni napęd. Oprócz tego mogę polecić Kirowca też dobry mały traktor. Oj, koledzy kolega Toma zaczął od TZ4 K14 a wam na forum ten mały traktorek rośnie i rośnie i rośnie. Oprócz tego nie sądzę by od lipca zeszłego roku czekał na poradę co kupić zostawiając swoje hektary odłogiem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: damber »

Ciągnik do 50KM nie jest znowu taki wielki, a 6,5ha to znowu nie taki mały kawałek ziemi. Znam takich co mają 5ha ziemi a używają ciągnika U-1614 albo FENDT 614LSA.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Bolszewik »

No raczej, odgrzany temat bez sensu.
Autor nie był na forum od miesięcy.
Co innego się podłączyć z własnym pytaniem.

W tej chwili to czcza debata.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: damber »

Nawet nie zwróciłem uwagi na datę! Jeden z użytkowników(chyba wszyscy wiedzą o kogo chodzi) już po raz kolejny wygrzebuje jakiś stary temat i wprowadza zamieszanie na forum :upset:
Facebook. old URSUS tractor
Toma
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009, 10:38

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Toma »

damber napisał/a:
Nawet nie zwróciłem uwagi na datę! Jeden z użytkowników(chyba wszyscy wiedzą o kogo chodzi) już po raz kolejny wygrzebuje jakiś stary temat i wprowadza zamieszanie na forum :upset:
Witajcie, fakt nie byłem aktywnym uczestnikiem forum, ale czytam go regularnie ;)

Temat może dla mnie zamknięty, niemniej jednak komuś może się przydać.

Mówię może, bo jestem posiadaczem C-328, ale chcę jednak go doporowadzić do użytku .... "Wilkowicowego" :) A znowu takim będzie mi szkoda jeździć po polu.

Więc pewnie za pewien czas, znowu temat powróci, co tu kupić
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Jaki mały ciągniczek

Post autor: Jacek ze Skansena »

Toma czy możesz napisać o co ci chodzi?
ODPOWIEDZ