YANMAR YM 2610

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

YANMAR YM 2610

Post autor: Pentax »

Witam. Właśnie nabyłem taki ciągniczek :)ale nie mam do niego żadnej instrukcji :( . W necie znalazłem tylko ogólne dane techniczne ( moc silnika ,pojemność, obroty wymiary zewnętrzne ).Interesują mnie wszystkie dokładne dane, z wartościami przełożen na poszczególnych biegach , pojemności ukł. smarowania i skrzyni , siła uciągu itp. Gdyby ktoś z kolegów posiadał coś takiego to prosze o pomoc . Co ile motogodzin należy zmieniać olej w silniku ? Jest to mój pierwszy traktorek więc jestem "zielony" .
POzdrawiam



I mam jeszcze jeden problem. W traktorku jest wspólny układ oleju w skrzyni biegów i podnośniku hydraulicznym. Poprzedni właściciel mówił mi ,że wlany jest olej hydrauliczny , ale to chyba nie jest dobre , bo może być słabe smarowanie . Wlać zwykły olej przekładniowy to może będzie za gęsty . Więc jaki ten olej powinien być ?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: olowaty »

http://www.ytmag.com/cgi-bin/store/comp ... r&&md=2610
Tu masz serwisówkę w kawałkach, po angielsku.
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Pentax »

Tak to cudo wygląda
Obrazek



Serdeczne dzięki . Ale po wejścu w ten link to ja mogę kupić poszczególne częsci za cenę w USD podaną z prawej strony ( czy tak ?), Ja niestety nie znam angielskiego . Chyba ,że jest tam gdzieś instrukcja , tylko nie moge jej wyczaić :(
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: olowaty »

Można kopić (cena po prawej). Zdjęcia bądź rysunki montażowe są po lewej stronie. Patrz show picture.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Deleted_User »

Witam
Ja mam Yanmara 1820D z oryginalnym turem. Fajna sprawa. Co do oleju w skrzyni wlałem Boxol. zastaawiam się nad ATF220 gdyż w oryginale był czerwony, ale mailowałem do HoyeTractor USA i poradzili mi zwykły hydrauliczno-przekładniowy SAE 90wt ,myślę że i Hipol 6 byłby dobry.
Tu jest link do strony http://www.hoyetractor.com/
dużo ciekawych porad tylko trzeba popracować nad angielskim. Dzwoniłem nawet do nich gdyż kupiłem instrukcje serwisową ale to texańczycy i dość trudno mi się rozmawiało, poza tym Polska to dla nich jakiś dziwny kraj.:)
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Pentax »

Witam.
Podaję więcej informacji o Yanmar YM 2610.
Silnik 3 cylindrowy o pojemności 1281 ccm , moc 26 KM przy 2600 obr/min. Ciężar 1230 kg , długość 299 cm , rozstaw osi 167 cm , rozstaw tylnych kół ( od środka opony do środka opony) 107 cm. Przednie opony 15 " , tylne 24" . WOM 4 prędkości obrotowe - wałek jak w C-330 ( niestety nie znam wartości , wszystkie opisy na tabliczkach są pisane "drutem kolczastym" . Przełożenia 4 x 3 do przodu oraz 4 x 1 do tyłu . W załączeniu fotka na lewarki zmiany biegów .
Obrazek.
Najpierw wybiera się długą dźwignią 1,2,3 lub 4 wciska sprzęgło , małą przesuwa na 1 i rusza , a potem można już bez sprzęgła wrzycić 2 lub 3 , a potem w dół . Wsteczny ze sprzęgłem .
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Deleted_User »

Witajcie . Mam pytanie czy używacie do tych ciągniczków kosiarek rotacyjnych. Czy występują jakieś oryginalne nieduże kosiarki do 120 cm.
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Mentos22 »

Te ciągniczki współpracują najczęściej z kosiarko-rozdrabniaczami. A co do kosiarek rotacyjnych do 120cm to są oryginalne. Kosiarka dwubębnowa SB-1200 tylko cena 7150.00 PLN coś nie pasuje.Tu masz link http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=9 ... 406ac52ff1
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: olowaty »

Niestety cena pasuje. Im mniejsza maszyna, tym droższy osprzęt. Taka polityka.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: YANMAR YM 2610

Post autor: Deleted_User »

Ja mam Yanmara 255GS i kiedyś pożyczyłem od kumpla kosiarke ; ma taką niedużą czterodyskową waży podobno 180 kg świetnie dawał sobie z nią rade ale nie mogę takiej znależć. Na tabliczce odczytałem że wyprodukowano ją w Nisku, ale w internecie nie ma śladu, tę 1200SB widziałem ale cena rzeczywiście zabójcza. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ