c-308 lub Dzik-2

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: dzik96 »

Dziś rozebrałem 1 silnik z dzika w celu generalnego remontu i jedna rzecz szczególnie mnie zaciekawiła. Otóż zwróciłem uwagę na zamki na tłoku i są one w dwóch moich tłokach różne. Ze strony http://muerte28.republika.pl/ wyczytałem, że takowy tłok pochodzi ze Syreny i że należało go przed założeniem odpowiednio przerobić (mam na myśli zamki od pierścieni). Moje podejrzenie padło na to, że to właśnie z tego powodu występował brak średnich obrotów na jikovie, gdyż zamki są w miejscu kanału w cylindrze. Co o tym sądzicie:?
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: MARIO83 »

Brak średnich obrotów w tym gaźniku jikov to normalne i nic z tym nie zrobisz jedynie zmiana gaźnika.
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Santi2006 »

Technicznie jest to nie możliwe żeby zamki wypadały na kanale, ponieważ wyłamało by pierścienie. Specjalnie daje się zamki w takim miejscu żeby ominąć kanał. Na stronie muerte pokazane jest właśnie że zamki tłoka syreny wypadają w cylindrze dzika na kanałach, dlatego trzeba je przerobić.
roofmaniak
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: roofmaniak »

Witam. Czy po kapitalnym remoncie silnika możliwe jest zalewanie świecy i należy ustawić odpowiednio gaźnik? Czy po wymianie cylindra, pierścieni, tłoka... itp przez to, że w cylindrze jest lepsza kompresja, tłok podczas rozruchu będzie pobierał więcej paliwa i zalewał świece?
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Santi2006 »

Cos nie tak, masz wogóle iskrę. Powinien zagadać z płynnością pracy może być róznie ale odpalić powinien. Spróbuj otworzyć do połowy dolny odpowietrznik i wtedy go zapal (Kiedyś miałem podobnie i odpalił z otwarym odpowietrznikiem)

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... wstart=720


Tu masz ustawienie zapłonu oraz coś na temat gaźnika
Jak będziesz miał czas przejrzyj formum od pierwszej strony. Dowiesz się wszystkiego na temat dzika
roofmaniak
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: roofmaniak »

Znaczy się nie zrozumieliśmy się: dzik mi zapala, tylko po chwili gaśnie bo zalewa świecę. Czasami jak go na większych obrotach przytrzymam to chodzi i lekko w gaźnik strzela, a zawsze po tym jak gaśnie, to świeca jest zalana. Zapłon sprawdzałem i mam ustawiony dobrze (przynajmniej tak jak jest to w instrukcji do silnika 160), czyli pozostaje regulacja gaźnika :) Takie moje wnioski.
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: lonus »

A może ci kolego kondensator padł sprawdź jakiego koloru jest iskra.
roofmaniak
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: roofmaniak »

lonus - kondensator mi nie padł, bo go nie ma w układzie zapłonowym. Przerobiłem zapłon na bateryjny z układem zapłonowym z poloneza - śmiga ja ta lala, a iskra jest taka, że można kiełbaskę smażyć.

W sumie już doszedłem co było nie tak: gdzieś jakiś mały paproch zatkał dyszę w gaźniku i powodowało to, że zalewało świecę i strzelało w gaźnik. Gruntownie wyczyściłem gaźnik i przedmuchałem go i teraz silnik ładnie zapala :) Dodam, też że mam nieoryginalny gaźnik (z jawy 350). Tak więc pozostało mi jeszcze dokładne wyregulowanie gaźnika, zrobienie zapalania na rozrusznik i mocowanie do narzędzi.

Pochwalę się postępami i podzielę zdjęciami.

P.S. czy ktoś z was stosował jakiś inny tłumik do dzika tak aby on zbyt głośno nie chodził???
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: wiechuch »

Przepraszam, że się wcinam pomiędzy dyskusję o zapłonie ale mam pytanie odnośnie wózka- liska. Od czego ( jakiego pojazdu ) były zastosowane piasty do oryginalnych kół w tym wózku. Mam wózek bez osi, kupiłem teraz oryginalne całe koła i chce skompletować to wszystko w całość. Dzięki za opowiedź:)
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: dzik96 »

Mam takie same pytanie co kolega ~roofmaniak. Mój sąsiad w swoim dziku ma tłumik z maluszka eleganta i silnik pracuje cichutko, ale czy to nie zmieni jego mocy bo oryginalny, choć głośny, jest przystosowany do tego silnika i jakiekolwiek zmiany mogą mu nie pasować. Co o tym tłumiku sądzicie?
Awatar użytkownika
parys74
Posty: 75
Rejestracja: 21 paź 2011, 21:38

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: parys74 »

Mam do sprzedania ośki trzeba tylko założyć łożyska i koła cena 35 zł za dwie plus wysyłka, 10zł
roofmaniak
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: roofmaniak »

Kolego dzik96 - sam zastanawiam się nad zastosowaniem tłumika z maluszka (tani i łatwo dostępny) i myślę, że moc dzika nieznacznie by spadła, ale jak ktoś ma dobry silnik to raczej nie powinno być problemu.

ale to tylko moje domysły, ciekawe co myślą inni użytkownicy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Santi2006 »

Mój nowy nabytek szukam do niego pługa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
roofmaniak
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2012, 22:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: roofmaniak »

Witam.

Przeprowadziłem ostatnio mały test z tłumikiem z motocykla. Nawierciłem w tłumiku motocyklowym (wewnątrz) kilka dodatkowych dziur i przyłożyłem go do oryginalnego tłumika z dzika, efekt był taki, że dzik zwolnił nieco obroty i lekko zaczął kichać w gaźnik ale chodził o niebo ciszej. Teraz tak sobie myślę, że jakby dobrać odpowiednią średnicę tłumika do dzika to nie powinno być problemu z dławieniem się silnika i kichaniem w gaźnik. (muszę to jeszcze przetestować na tłumiku samochodowym i wtedy podzielę się doświadczeniami).

Pozdrawiam.
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: robson372 »

Santi2006- Piękny Holder i praktyczny na obecne czasy, bo ekonomiczny diesel. Widzę że stan też ładny. Piękna maszyna.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: jarekstryszawa »

Lakier w oryginale? Ładna sztuka.
Paulo
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:44

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Paulo »

Witam ponownie. Mam pytanie : jak wyregulować gaźnik BVF NS-261? Do czego służy boczna śruba i pod spodem gaźnika śrubka? ile należy wykręcić aby było prawidłowo wyregulowane? Bo one są u mnie wkręcone na maxa. Liczę na pomoc.
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: hazi »

Polecam zajrzenie na stronę


http://muerte28.republika.pl/


znajduję się tam wiele przydatnych informacji i instrukcji odnośnie Dzika. Na pewno będzie coś o tym gaźniku.<br><br><br><br>Witam,
Mam pytanie do Was koledzy na jakich kołach wychodził Dzik oryginalniej z fabryki. Wiem że na 16" i że można było też zamówić koła metalowe tak kiedyś słyszałem ale czy wychodził Dzik z fabryki na kołach 13" 7.50 Stomil; ponieważ na takich kołach znajduję się mój Dzik. Kiedyś szukałem je w internecie i muszę przyznać że jest z tymi oponami ciężko. Od znajomego wiem że pochodzą one z kosiarki konnej która była użytkowana na łąki ale czy to na pewno to tego nie wiem. Może mi się poszczęściło i mam niezłe opony założone ponieważ na tych kołach Dzik tak łatwo się nie zatapia na łąkach.
Proszę o odpowiedź gdzie jeszcze można jeszcze spotkać ten rozmiar opon i czy gdzieś może któryś z Was koledzy widział ten rozmiar w jakieś Agromie?
Pozdrawiam,
Hazi!
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Santi2006 »

Poszło darmo. Ktoś dobrze trafił

http://allegro.pl/brona-kosiarka-do-dzi ... tabsAnchor
czarny ciagnik
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:16

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: czarny ciagnik »

dołączam się do pytania kolegi haziego, też kupiłem dzika na 13tkach i zastanawiam się czy to oryginał czy ktoś to przerobił.
ODPOWIEDZ