c-308 lub Dzik-2

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Brak uszczelki jest prawie zawsze przyczyną wchodzenia na obroty - kwestia ile puszcza powietrza takie obroty .

Co do pierwszego przypadku nie dużo roboty ale króciec w baku, kranik wężyk przeczyścić ( nawet króciec w gaźniku ) - nie zajmuje dużo czasu przy okazji grzebania. Wiele osób się na tym przejechało - niby paliwo leci ale nie widać ile w gaźnik w czasie pracy. Potem są przeróbki typu nawiercony korek itd.
aiwwa
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2014, 21:39

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: aiwwa »

Planuje zrobić w skrzyni w dziku uszczelnienie i wymiana łożysk- wspomożecię jakie tp są łożyska od pół osi i Wom-u? Czy uszczelki na pół osiach mogę zastąpić silikonem lub podobnym?
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Panowie robił ktoś z was zapłon elektroniczny do dzika - zapłon cdi . (jak skutery np)?
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Ja rozważałem. Nie jest duży koszt na chińskim zestawie. Jednak okazało się ze zapłon dzik ma bdb jak tylko wymieniłem na porządny gaźnik. Pali zawsze , świecy nie syfi, kopa ma. Nie da się zalać nawet .
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

No ja nie wiem jak wcześniej te silniki pracowały, jak tak często coś im nie pasowało i się psuły...
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

wcześniej to każdy mechanik je naprawił bo to był chleb powszedni -bez łaski , części tez były.... zużyta patynka?- kupił i było ok.
Teraz kup cokolwiek -(jeśli nie masz magazynu części w spadku)

zapłon elektroniczny sam w sobie prosty, cena przystępna, generuje ok 80W mocy, 12V( w dziku pewnie mniej) ładowanie akumulatora, pewność skuteczności...będę nad tym myślał, jednak najpierw czeka remont generalny całego dzika.
to czego jeszcze nie wiem w tym zapłonie to jak spasować magneto, będzie musiało być nowe, a to nie posiada wiatraka - wiec albo trzeba przeboleć jago brak albo przetoczyć/dopasować tak zeby nowe magneto weszło w stary wiatrak- tyle teorii praktyki jeszcze nie sprawdziłem.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Tylko jeszcze kwestia niskich obrotów czy się zaindukuje napięcie do zapłonu ?

Platynki są dostępne cały czas .
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Powinno zaindukować - będę wiedział dziś .na pewno będzie mniejsza moc ładowania

Platynki to tylko przykład - nie czepiać się szczegółów!!
( ale czy tak cały czas- bo poza netem to za bardzo ich nie widziałem nigdzie....)
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Myślę że jak komuś iskra za słaba to zamiana magnesów na neodymowe będzie najpewniejszą opcją. Sprawdzałem to te co są oryginalne to słabizna jak nie wiem. Pewnie wiek zrobił swoje. Jednak zapłon jest super. Oczywiście przerywacz wymaga okresowego doregulowania bo zużywa się ta cześć co chodzi po krzywce i spada szczelina na stykach.
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Panowie potrzebuje skan katalog części zamienne dzik oraz instrukcje do liska.
Za fatygę zapłacę=> priv.
Proszę tylko nie pisać, że są tu na forum bo wiem- bo jakość fotek jest daremna i generalnie nie kompletna po latach.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

http://chomikuj.pl/Mariuszczs/Dokumenty ... bci+dzik+2

Tutaj jakiś czas temu wrzuciłem katalog= chyba z forum jest. Jak dla mnie to wszystko widać
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

dzięki za chomika.

wymiana magnesów - tylko jak to zrobić w praktyce ? Na kleju to usadzić? (zalać epoxy?)
i koniecznie do wyważenia....
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Jacek ze Skansena »

Szukam kierownicy do "DZIKA 1"
Szymek
Posty: 35
Rejestracja: 08 paź 2014, 18:20

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymek »

Małe pytanko, w czym tkwi problem że musze mieć filtr powietrza przystawiony więcej niż połowa?
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Czy kosiarka od ursusa c 308 podejdzie do dzika 21?
Inne jest tylko sprzęgło kłowe, ale to idzie dorobić i wymienić.
Czy dało by się ją zapiąć pod kły?

Pytam z ciekawości. *yes*
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: MARIO83 »

Kosiarka od ursusa ma inny zaczep, ponieważ ursus ma wyłączany napęd na wom przy przekładni biegów natomiast dzik takiego wyłącznika nie posiada dlatego napęd był rozlączany wajchą przy zaczepie. Ursus ma również większe obroty na wałku dlatego kosiarka do dzika miała większe koło pasowe aby wyrównać obroty. Wałki również kręcą siż w innych kierunkach, ale przy kosiarce nie ma to większego znaczenia. Zaczep na kły ma inny rozstaw.

Pozdrawiam
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Andrzej jak nie kupisz to daj namiar na tą kosiarkę .

Szymex - ale w jakim sensie - jak ci po prostu zasysa gaźnik za mało paliwa to musisz poczyścić wsio zaczynając od rurki w baku, kraniku, wężyku, i kompletnie w gaźniku .
Szymek
Posty: 35
Rejestracja: 08 paź 2014, 18:20

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymek »

Paliwo do gaźnika dochodzi, czyli zostaje gaźnik. Jak wyczyściść kanały w gaźniku jikov?
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Mariuszczs »

Rozkręcić i wyczyścić. Dysze najlepiej przetyczkami zgodnymi z rozmiarem dyszy . Kanały w gaźniku przejrzeć i wszystko przedmuchać powietrzem sprężonym.
Szymek
Posty: 35
Rejestracja: 08 paź 2014, 18:20

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymek »

Dzięki
ODPOWIEDZ