c-308 lub Dzik-2

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
denver
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2014, 17:45

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: denver »

Witajcie, mam pytanie. Czy cewki w dziku są przytwierdzone do kopuły na stałe? Widzę, że są tam śruby, ale czy one nie trzymają tylko przewodów? Mam problem, chciałem zobaczyć w jakim stanie są cewki i po ponownym montażu nie mogę obracać wałem, ponieważ słychać, że blokuje się któraś cewka. Najlepsze jest to, że w momencie, kiedy kopuła nie jest dokręcona (ok 5mm prześwitu od obudowy) to wał mogę bez problemu ręką obracać. Po dokręceniu wszystko się blokuje.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: marek »

Obejrzyj dokladnie czy do cewki lub magnesów nie naczepialo Ci się jakiś metalowych kawalków .
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: matti1989a »

W moim dziku nie działa zmiana rozstawu kół. Jak tak patrze po zdjęciach przeważnie dziki mają to uszkodzone. Dzik akurat jest u wujka który go tam remontuje. A właśnie znalazłem zdjęcia skrzyni mojego dzika jak było wymieniane koło talerzowe wraz z wałkiem atakującym może tam będzie coś widać co uległo uszkodzeniu. Wiem, że z jednej strony jest wstawiona tulejka żeby koło było na stałe, a z drugiej strony jest przyspawany ogranicznik. Żeby to naprawić trzeba całe piasty kupić nowe ? Czy po prostu czegoś tam brakuje mam nadzieje, że z tych zdjęć coś da rade odczytać.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/4cba94fe62f0d4f4


http://www.fotosik.pl/zdjecie/0b22e59fd9dfe9e4
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Dziwna metoda naprawy z przykręconym silnikiem....jeśli masz coś pospawane to nie będzie działać na 100%( bo jak inaczej) tam są tylko 2 kliny na półosi i śruba dzięki której regulujesz ten rozstaw.
Generalnie ta regulacja to: albo jest zaspawana jak u Ciebie bo komuś to samo się rozsuwało, albo jest zatarta -bez młota nie podejdziesz, albo zdekompletowana....
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: matti1989a »

Wiem, że wystarczy aby odkręcić 4 śruby i silnik schodzi wraz ze sprzęgłem ale było nas paru i daliśmy radę dzika przewrócić. Silnikowi nic nie było bo to jest 2T i olej z niego nie wyleci po prostu wisiał sobie w powietrzu. To u mnie nie ma tych śrub. A jeszcze taka sprawa jak był ściągnięty zaczep z tyłu to wyciekł olej. Tam w koło zaczepu było zrobione silikonem nie powinien tam być jakiś simering ? Z przodu dzika też tam gdzieś olej cieknie i to dość mocno miska była uszczelniana, tam w kołach tez simeringi były założone.
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

w katalogu sprawdzę jakie było uszczelnienie. Z dzika to kapie z każdej możliwej dziury ... normalne jak reanimujesz złomka.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: matti1989a »

Mi się zdaje, że z przodu mi cieknie tam gdzie jest niby to wejście na wałek tam chyba tez powinno być jakieś uszczelnienie albo z tych ,,kłów,, z przodu czy jak tam to nazwaćTo co tam za uszczelniacz pod zaczepem się znajduje?
avinx
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2012, 17:48

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: avinx »

Mam problem z gaźnikiem PEGAZ. Wyregulowałem wolne obroty, ładnie zapala, ale po dodaniu gazu zaczyna "pyrczeć", "tyrkotać", nie wiem jak to nazwać. Problem rozwiązuje się sam po ściągnięciu filtru, wtedy po dodaniu gazu wchodzi czysto na obroty jak jakaś radziecka rakieta hehe. Wnioskuję, że przez filtr dostaje za mało powietrza.
Wiecie jak wyregulować, żeby fajnie chodziło z założonym filtrem? Próbowałem regulować iglicę, bez rezultatu. Filtr czyściłem, poniżej wrzucam jego poglądową fotkę z wujka google.

Obrazek
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Porównaj powierzchnie filtra który pokazałeś ( z motopompy), z filtrem który jest w oryginale w dziku.
daj tam coś sensowniejszego szkoda tylko silnika...
avinx
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2012, 17:48

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: avinx »

Innego filtra nie posiadam. Mógłbyś podrzucić link do jakiegoś odpowiedniego ?
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Jak kupujecie półosie do dzika zwracajcie uwagę na rodzaj i wymiary,
Nie są takie same w dziku 2 i 21, a sam dzik 21 ma przynajmniej 2 długości..Na pierwszy rzut oka są takie same ale już na drugi nie....
victorry
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2016, 21:39

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: victorry »

Cześć Wszystkim!

Na początku chciałem się przywitać jako "świeżak" na forum.

Właśnie stałem się posiadaczem Dzika-2 *hilarious*
Pomału zabieram się do roboty, tylko doświadczenie niewielkie.
Możecie życzyć mi powodzenia. ;-)
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Skomplikowany nie jest więc powinieneś dać radę, w takim razie powodzenia. :p
victorry
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2016, 21:39

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: victorry »

Czytam teraz różne materiały na Dzika temat i czym więcej wiem tym mniej wiem. Wychodzą pewne braki w wyposażeniu, okazuje się, że będę musiał trochę poszukać. 21 wybieram się do Wilkowic, to jak pozwolicie, to podpatrzę sobie jak u Was porobione.



Witajcie!

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie, jaką macie skrzynkę narzędziową na swoich Dzikach? Mogę kupić, bo mi brakuje, ale nie wiem czy to co do sprzedania, jest na pewno z Dzika.

Z góry dzięki.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: matti1989a »

Witam potrzebuje kupić taką podkładkę do Dzika


http://www.fotosik.pl/zdjecie/6348dbc51f2fb103


http://www.fotosik.pl/zdjecie/b58cbbe89f5adfad

Idzie coś takiego w sklepie kupić bo narazie gdzie pytałem to nie posiadają. Ta podkładka przychodzi tam gdzie jest sprzęgło. Jest już zniszczona więc wole wymienić jak mam rozebrane
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: wojtek12321 »

matti1989a napisał/a:Ta podkładka przychodzi tam gdzie jest sprzęgło. Jest już zniszczona więc wole wymienić jak mam rozebrane
Zależy jaki jest rozmiar tej podkładki.
Może takie "coś" by podpasowało.

http://sklep.hand.pl/podkladka-zabezpie ... inana.html

Szukaj odpowiedniego rozmiaru pod nazwą: "Podkładka zabezpieczająca zaginana", ostatecznie można zrobić z odpowiedniej blachy...
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Daj do wycięcia na laser zaplacisz z 10zl
Awatar użytkownika
Maciej_76
Posty: 158
Rejestracja: 29 lip 2013, 21:23

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Maciej_76 »

Zapraszam do wycinania laserowego i nie tylko.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: matti1989a »

ok dziękuje za informacje



Witam wiecie może od czego można dopasować uszczelkę pod wydech do Dzika w sklepie rolniczym kupiłem prawdopodobnie od c330 i trochę rozstaw śrub był inny ale aby trochę otwory na śruby rozwiercilem. Bynajmniej była bardzo chuda i mi ja szybko wydmuchalo. Te oryginalne były do Dzika z takim pierścieniem w sklepie mi powiedzileli że tych lepszych właśnie z pierscieniami nie robią.



A jeszcze mam drugie pytanie słyszałem od kogoś że np mamy cylinder z tlokiem na pierwszy szlif, a pierścienie na 2-szlif to istnieje możliwość żeby je podpilowac i dopasować. Nie jest to zgodne ze sztuką ale jest taka opcja.... ponoć
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

Uszczelka stale dostepna:syrena.motopompy ....10-15zl teraz jest 5 ofert allegro od 8zł.....
Po co kombinujesz pierścienie tez sa stale dostępne ....8-15 zl za 1szt w zależności od sklepu.
allegro i sklepy internetowe z częściami do motopomp pożarniczych, "polmozbyt bielsko"-internetowy sklep...
ODPOWIEDZ