Mikrociągnik RJS-1

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
werty
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2010, 9:26

Mikrociągnik RJS-1

Post autor: werty »

Witam mam na oku taki ciągniczek Mikrociągnik RJS-1, chcę nim pracować na działce 7arów, orka i tym podobne rzeczy, do tej pory musiałem prosić ludzi ze wsi ale ma taki areał to był kłopot dla mnie i dla tych co robili np: orkę, czy tym sprzętem dałoby rade zrobić wszystkie prace na działce? proszę o rady, a oto link do podobnego sprzętu http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... ad_id=1776
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: whar »

Ja dla odmiany mam nienajlepsze doświadczenia z tym sprzętem. Szerzej opisałem je w temacie jak w linku powyżej. Generalnie psuły sie moduy zapłonowe, stosowane również w motorowerach Chart i kosiarkach ZM Dęba. Wtedy moduły te były dostepne w sklepach Agromy. Nie wiem jak jest dzisiaj.
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: whar »

Rzeczywiście. Zalewanie się gażnika bardzo utrudniało rozruch. Podobno jest jakas wersja z silnikiem czterosuwowum Briggsa.
Awatar użytkownika
werty
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2010, 9:26

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: werty »

Właśnie wczoraj kupiłem sobie taki sprzęt, w wersji glebogryzarki i teraz myślę jaki pług dorobić myślę o pługu dwuskibowym konnym.
Tylko w mocowaniu może być problem, bo gniazdo do przyczepki jest ruchome?
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: MARIO83 »

Kolego staraj się poszukać orginalnego pługa do RJS-a. Bo dorabiane to nie jest to.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: olowaty »

Chodzi ci o sprężynę zwijającą sznurek? Jeżeli tak, to wsadzisz od byle jakiej kosiarki lub od piły Dolpima.
Kubacki500
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, 23:29

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: Kubacki500 »

Jestem posiadaczem takiego mikrociagnika z całą gama dostepnego sprzętu. Mialem troche szczęścia poniewaz pług i kultywator przecierałem jako peirwszy. jeszcze orginalna farba była. Na działkę 7 arów nadaje się idealnie. Ja własnie swój ogród powiekszyłem w tym roku dwa razy. Ta maszyna to kapitalne rozwiązanie.



mam prosbę. Ma może ktos z was zdjęcia przyczepki orginalnej (chodzi o burty) do RJs-a. Moja została przerobiona przez poprzednika na mniejsza a teraz ja chciałbym ja do orginału przywrócić. Zastanawiam sie także nad dokupieniem do mikrociągnika kół blixniaków.
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: whar »

Zdarzyło mi się byc zrzuconym z siodełka przez kierownicę, gdy koło wpadło w dołek podczas szybszej jazdy. Myślę ,że założenie bliźniaków jeszcze bardziej utrudni i tak już dość ciężkie kierowanie tym ciągnikiem, szczególnie na zakręcie.
Kubacki500
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, 23:29

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: Kubacki500 »

Bliźniaki sa mi potrzebne do wolnej jazdy po górzystym i podmokłym terenie. Nie zmienia to faktu, że mnie również nie raz kierownica sciągnęła z siedzenie ale przy małej prędkości i duzych nierównościach terenu.



Może ktoś z was drodzy użytkownicy posiadający Rjsa zrobić kilka zdjęć przyczepki(chodzi o oryginalną skrzynie)?? Z góry dzieki
widelec
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2012, 13:53

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: widelec »

Witam,
Poszukuję części do RJS-1 zwłaszcza elementów układu jezdnego, skrzyni biegów itp. Proszę o kontakt: jwidelec@o2.pl
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
werty
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2010, 9:26

RE: Mikrociągnik RJS-1

Post autor: werty »

Napisz pod ten adres "ZNSP Nieborów" <wyszogrodzki@wyszogrodzki.com.pl> ponoć mają trochę części.
ODPOWIEDZ