Orka dzikiem

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
Maciej_76
Posty: 158
Rejestracja: 29 lip 2013, 21:23

RE: Orka dzikiem

Post autor: Maciej_76 »

Sam lemiesz u mnie około 60 PLN
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Orka dzikiem

Post autor: matti1989a »

Mam możliwość kupienia takich lemieszy do dzika rzekomo oryginalne ale coś dziwne mi się wydają mają jakieś wyżłobienia. Wstawiam fotki, które otrzymałem.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/a8789140500cc451


http://www.fotosik.pl/zdjecie/778b6b62c41a1ec3
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Orka dzikiem

Post autor: Adasiek123 »

Czy sprzedający podał Ci wymiary? Jeśli pasują,to bierz,te wyżłobienia w niczym nie przeszkadzają.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Orka dzikiem

Post autor: matti1989a »

Nie mam wymiarów ale mówił mi ze od dzika i na takowe wyglądają mam jeszcze jedno dokładniejsze zdjęcie. Tylko wszytko tak samo wyprofilowane czyli na jedną stronę. Także nie biorę jutro jadę z moimi do kowala i mam nadzieję, że da radę naklepac.



Już odebrałem lemiesze od kowala koszt 15 zł za naklepanie dwóch pasuje :)
fredek
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2021, 19:23

Re: Orka dzikiem

Post autor: fredek »

Witam.Problemy z orką wynikają z niewłaściwego ustawienia lemiesza pługa.Przed pracą należy Dzika postawić na równej powierzchni , pod koło które będzie jechało po niezaoranej ziemi podstawić wysoką na około 20 cm podkładkę.Odkręcając śruby mocujące odkładnicę , należy obrócić ją tak aby dolna krawędż lemiesza leżała równo na podłożu .Odkładnica musi być pionowo ustawiona uchwytami przesuwanymi na zaczepie. Drugą odkładnicę ustawiamy po zmianie podniesionego kola tak samo.Tak ustawiony pług prowadzi się bez wysiłku,na początku skiby trzeba go przycisnąć nogą ,gdy wyłazi to również .Takie męki jak autor tematu przeżyłem osobiście ,musiałem sam to wypracować bo żaden ze znajomych PRAWDZIWYCH rolników nie wiedział jak to ogarnąć.Normalny traktor walczy nawet ze żle ustawionym pługiem i nie muszą tego wiedzieć.Większość zaczepów pługa ma luzy , dlatego trzeba podnieść nosek lemiesza gdyby "nurkował" a opuścić niżej gdyby ciągle "wyskakiwał",oczywiście po poluzowaniu śrub lemiesza odpowiednio go obracając.
ODPOWIEDZ