jaki kupić sprzęt

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

Witam wszystkich ponownie. zamierzam kupić traktor na działkę, która ma 7 arów. Traktor ma służyć do orania, bronowania, redlenia, odśnieżania. Z czasem może powstanie pług śnieżny z wirnikiem, rębak oraz inne narzędzia, które muszą mieć napęd zewnętrzny. Na sam traktor może być do remontu byle stan początkowy był "na chodzie" mam 1500zł. Myślałem o dziku, ale już teraz sam nie wiem co lepsze. Największy problem w tym żeby był krótki tzn. żebym podczas orania mógł dojechać jak najbliżej ogrodzenia. Czasami traktor posłuży do przywiezienia węgla czy paszy dla kur no takie normalne prace koło domu. Ważne, aby jeśli będzie to dzik miał wom, a jeśli traktor 4 kołowy to tylny wałek napędowy i podnośnik hydrauliczny. Tak jak wspomniałem może być do drobnych poprawek typu czyszczenie malowanie jakieś spawanie czy z drobnymi brakami... mam nadzieje, że zrozumiecie mnie i doradzicie najlepiej jak możecie. Co do działu długo się zastanawiałem, ale w końcu to ma być mój dzik czy traktor więc stwierdziłem, że to będzie najlepsze miejsce. Zainteresowało mnie też to:
http://www.youtube.com/watch?v=eVaKju8cSTU
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: baro »

Za 1500 cieżko ci będzie kupic małego sama 4 kołowego dzika prędzej. A nie myślaleś o budowie sama na własną rękę?
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

myślałem i wiem, że z Waszymi poradami mimo niewielkiej wiedzy mechanicznej dałbym sobie radę, ale to chyba znacznie drożej wyniesie? Jeśli miałbym zrobić sama na 4 kołach to na pewno głównym kryterium będą gabaryty tak jak powiedziałem żeby nie był zbyt długi ale przy tym zgrabny, miał tylny a może w przyszłości przedni podnośnik hydrauliczny oraz wom. Od czego zacząć? Silnik czytałem że od Citroena jest dobry 1,5D o ile dobrze pamiętam, ale jak gabarytowo wtedy jaki długi miałby być? Traktor oczywiście
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: oman7 »

Za 1500zł masz takie coś albo zapytam tak:
Czy takie coś cię urządza?
http://allegro.pl/traktorek-sam-i3669523987.html
Dałem to tylko dla przykładu.
Chcąc zbudować ciągniczek własnoręcznie wiesz jakie podzespoły wkładasz i budujesz go do własnych potrzeb,czyli zbudujesz sobie krótki ciągniczek aby dojechać blisko płotu podczas orki itd.itp..
Na pewno będzie to kosztowało więcej niż 1500zł ale zabudujesz części które sam zdobyłeś i przeglądnąłeś.A tak kupisz kota w worku do którego dołożysz jeszcze parę złotych.
Przemyślał bym to.
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

ten co pokazałeś oman7 właśnie dzisiaj przeglądałem wygląda na rupieć i faktycznie chyba więcej problemów z przerobieniem i dostosowaniem do siebie niż budowa nowego
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: RobFra »

Ja mam Robi 151. Z kwotę trochę większą od Twojej mam ciągniczek + przyczepka + kosiarka + pompa do wody + glebogryzarka + kultywator + brona.
Sprzęt w miarę lekki i krótki czyli poręczny.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: oman7 »

Przeczytałem opis i jest tam skrzynia z dzika na 100% będzie już wyrobiona bo współpracowała ze silnikiem z malucha.Skrzynia dzikowska strasznie nie lubi dużej mocy a tym bardziej dużego momentu obrotowego.
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

co do Robi wolałbym jednak aby wyprowadzenie mocy było z przodu np do pługu śnieżnego z wirnikiem. A jeśli robić coś od podstaw od czego zacząć? Kryteria podałem orientacyjne
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: damber »

Ja bym proponował zacząć od "serca" czyli silnika. Ja też chciałem kiedyś budować małego sama. Silnik miał być z merca 190D + dodatkowa skrzynia jako reduktor. Zwężony tylny most i koła tylne takie jak przednie w C-385, czyli 7.50x20 - oczywiście z jodełką. Jak masz dostęp do podstawowych narzędzi typu - spawarka, wiertarka, tokarka, to działaj, bo zrobisz sobie ciągnik taki jaki potrzebujesz.
Facebook. old URSUS tractor
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

to jest np coś takiego? http://allegro.pl/silnik-mercedes-190-s ... 69934.html jeśli to ten to trochę drogi:( a co z pozostałymi częściami? Jaki most skrzynie dokładnie? Musze mieć też pompę hydrauliczną do podnośnika jak zorganizować sprawę womu najlepiej przedniego i tylnego? Do spawarki wiertarki i tokarki amm dostęp więc powoli chyba zacznę gromadzić części a i do skupów złomu wielu także będę próbowął wyrwać jak najtaniej. Te koła na tył to tylko od c385 są takie? To jest 20" i takich szukać tak?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: Wicher »

Sam na tym silniczku będzie wieczny ;)
Najlepiej byłoby dorwać i skrzynię biegów od tego samochodu, odpada wtedy problem sprzęgła. Założyć drugą skrzynię za pierwszą, podłączyć most i gra ;)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: damber »

Dokładnie tak miał ten "SAM" wyglądać jak kolega ~Wicher napisał, że skrzynia też od 190D miała być. Ten silnik, to tylko taka moja sugestia. Może być inny silnik, ale do starych silników z "mietków" mam przekonanie. Nie są wyżyłowane i nie jeden z nich przekracza 1 mln km - to jednak o czymś świadczy. WOM, to nie problem, bo montujesz między pierwszą skrzynią, a drugą (reduktorem) przekładnię walcową ze sprzęgłem kłowym i możesz sobie wyprowadzić WOM na tył i przód. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że na postoju możesz także używać WOM'u jak w fabrycznym ciągniku, a mało tego zmieniać jego prędkość, a także kierunek obrotów jak będzie taka potrzeba. Zmianę obrotów i kierunku umożliwia pierwsza skrzynia w takiej konstrukcji. Most najlepiej z terenowego dobrać, bo masz oryginalną blokadę.
Facebook. old URSUS tractor
bazej
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2013, 9:02

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: bazej »

a ta przekładnia walcowa to np od czego mogła by być?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: Wicher »

A nawet i na paskach klinowych może być, na połączeniu pierwszej i drugiej skrzyni montujesz dodatkowe koło pasowe.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
rolnikos12
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2012, 10:36

RE: jaki kupić sprzęt

Post autor: rolnikos12 »

Kup sobie terra vari trochę droższy, ale kupe różnorakiego osprzętu.Polecam te maszyny mogę dac namiar na dobre sprzęty tego typu. Wesołych Świąt!
ODPOWIEDZ