Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: Mariuszczs »

Najprawdopodobniej oryginalny jako pierwszy a potem ten drugi dołożyć i wtedy będzie najmniejszy spadek mocy
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: matti1989a »

Zdobyłem jeszcze 1 tłumik także mam 3 pasujące do Dzika każdy inny i będę kombinować



To teraz mam oryginalny tłumik i do niego chcę przyspawac kolanko i drugi tłumik od jakiegoś tam samochodu. Moc pewnie spadnie ale mi jej nie brakuje. A czasem ten podwójny wydech nie wpłynie na zużycie paliwa ?



Zdlawiony pewnie mniej spali ?
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: snakeman1 »

wpłynie na cala prace silnika wiec na zużycie paliwa do pewnego stopnia tez.
zależy jak bardzo będziesz kombinował, poczytaj trochę o tłumikach do dwusuwów, zamiast dawać coś przypadkowego.l
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: matti1989a »

Coś tam szukałem ale tu więcej mowa jak o 2t to skutery, dyfuzory i wypełnienie, które się wypala i trzeba wymienić wate. Mam 3 najdłużej jeździłem od c-330, oryginał za głośny i jakiś tam od samochodu podajrze polonez ale to chyba nie ten końcowy.z tego zrezygnowalem bo mi zawadzal jak przejezdzalem przez uliczkę. Bynajmniej oprócz dźwięku żadnych zmian nie widziałem. Od 30 i ten od samochodu połączyłam na sztukę i cichutko było wyraźnie. Znowu od 30 z oryginałem jako drugi już głośniej. Jutro założę oryginał i dołoże od samochodu. Taka kombinacja najepsza bo oba są małe. Pytanie czy tłumienie silnika wpływa negatywnie na jego żywotność czy aby na moc?



Zespawałem dwa tłumiki nieoryginalne bo szkoda mi ruszać oryginału.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/90a10065e09e5440

Ciszej pracuje znacznie ale zauważyłem, że coś się wszystko trzęsie ;/ Chyba za bardzo stłumiony chcę nawiercić dziury w tym tłumiku żeby miał dwa ujścia spalin.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: krypton »

Mati pamiętaj że w Polsce pojazdy o wysokości powyżej 4 m nie mogą się poruszać po drogach publicznych. Pamiętam Cię pod innymi nickami, ale czas biegnie i widzę rozwinąłeś się od pisania do działania. Za to szacun. Poszukaj jakiejś literatury o dwusuwach i tam z pewnością przeczytasz , jak ważne w takim silniku jest zestrojenie wydechu. Tłumacząc " na chłopski rozum " za bardzo przytłumisz będzie słabszy, za bardzo odetkasz wydech też będzie słabszy. Chodzi o wypracowanie tego środka. Poszukaj takiego tematu p.t. "Garnek frankfurcki" to może być złotym środkiem który niestety trzeba wykonać samemu.Życzę owocnej pracy przy tłumieniu Dzika , ale na litość Boską nie idź już w górę z tymi tłumikami. Pozdrawiam!!
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: matti1989a »

Nie ja tu nie miałem nigdy innego konta. Źle to nie wygląda, a dobrze wcale. Ładniej by było połączyć oryginał z tym od samochodu ale nie chciałem niszczyć. Dziś nawierce dziury żeby zrobić mu dwa ujścia spalin jak to nie pomoże to zamowie od malucha bo wyżej pisali, że się nadaje . To też tak nie jest, że nie iść w górę to potem maska, koła jak się zwęży to też będą wadzić.
Awatar użytkownika
lxxx20
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:31

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: lxxx20 »

Ja przyznam się że nie rozumiem po co to wszystko, wiadomo że dzik nie należy do cichych maszyn ale nawet kosiarka czy robot kuchenny głośno pracują i każdy o tym wie a jak by chciał ciszy i spokoju to bym nie kupił dzika tylko konia i nie kosił kosiarką tylko kosą. To jest każdego prywatna sprawa ale ja myślę że tu nie ma co kombinować z takimi ulepami dzik nie tylko traci moc ale i urodę
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: matti1989a »

Żeby nie denerwować innych w koło bo krzywo patrzą. Dzika już trochę mam a odkąd jest sprawny używam częściej i niektórych niekoniecznie się to podoba. Kosiarka ani pół hałasu nie robi co on przynajmniej moja też spalinowa
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: Mariuszczs »

Patrzę na to zdjęcie i widzę że i na filtrze powietrza ci musi nieźle hałasować.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: Jaki tłumik do dzika 21 - zamiennik

Post autor: matti1989a »

Z wydechem sobie poradziłem tak wywierciłem na wylocie dziurkę włożyłem śrubkę z blaszką, która robi za przepustnice i włożyłem mu w ,,pysk,, 1/3 zmywaka do naczyń. Efekt taki, że jest ciszej znacznie, nie telepie się, a moc jest (sprawdzana podczas sadzenia ziemniaków) w razie czego zawsze mogę tą przepustnicę bardziej otworzyć. Tamte dwa tłumiki zespawałem aby na próbę jak już pisałem. jakbym miał dwa oryginały to bym połączył ze sobą ten mały i oryginał, a że mi szkoda niszczyć to wymyśliłem teraz coś takiego i jestem zadowolony

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed65a7f5d64fa372

http://www.fotosik.pl/zdjecie/30fbb07587ef32e4

A co do hałasu z filtra to owszem coś tam zaczęło gwizdać ale dopiero po tym jak dołożyłem to gumowe kolano z rurką PP zdaje mi się, że przez to gdyż ta rurka ma bardzo wąski przepływ ze względu na jej grube ściany. Nie miałem nic innego pod ręką i zrobiłem jak zrobiłem. Jak był filtr bezpośrednio do gaźnika nie było słychać powietrza. Przeniosłem do góry filtr gdyż mi koło sypało piach na niego. Mam jeszcze filtr ten plastikowy (oryginał Dzik 21) może jego nałożyć albo tą grubą rurkę zastąpić inną....

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3aebba7b66c4b78f
ODPOWIEDZ