Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: Mariuszczs »

W jakim sensie przepaleniu ? Że stoi sobie i chodzi ? W takim wypadku zawsze ci okopci. Mieszankę sprawdzisz po kolorze świecy ale jak dzik będzie pracował i wtedy dobierzesz także ciepłotę świecy. W kwestii ciepłoty jaka powinna być nie pomogę .
Specjalnie napisałeś na oko żeby podkreślić że nie przyłożyłeś się ? Ustaw to po prostu jak ma być.

Dziś jeszcze z ciekawości co się dzieje jak się zmienia dyszę powietrza wolnych obrotów nic innego nie ruszając odkryłem że zwiększenie jej powoduje że silnik także traci wolne obroty, ale ma na wolnych lepsze dopalanie mieszanki .
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: AndrzejD21 »

Nie że sobie chodził, tylko jeździłem po lesie.
Spróbuję założyć świecę od poloneza, mam tego sporo.

Wcześniej na innej świecy jakiejś ruskiej, ładnie pracował całą piątkę mieszanki spaliłem i było dobrze, palił od szarpnięcia, teraz po ustawieniu gaźnika i wymianie świecy, która po prostu się wykończyła i nie dawała iskry tak się stało.

Leję olej 2t semisyntetic orlen 200ml/5l, dzik ładnie kopci po odpaleniu, ale po zagrzaniu trochę mniej, chyba to normalne.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: Mariuszczs »

Napisałem mieszankę i tego określenia się używa do proporcji stosowania oleju a myślałem o mieszance paliwo powietrze. Za dużo paliwa w stosunku do powietrza też jest powodem czarnej świecy . Za dużo oleju w paliwie oczywiście też może być powodem. Tak samo ciepłota świecy i kiepski olej.
Nie ma lekko - ja teraz też borykam się z czarną świecą, ale nie czyszczę jej już długo i dzik dobrze jeździ .
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: AndrzejD21 »

Czyli jak wszystko działa, i wszystko jest ok. to czasem świece mogę wyczyścić, to tak może jeździć, i nic mu się nie będzie działo.
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: dzik96 »

Ja w moim dziku świecę odkręcam raz w sezonie, po to, by ją wymienić. Świeca zawsze była czarna, lecz nie powodowało to złej pracy lub problemów z odpalaniem. Ważne by elektroda była sucha i miała kolor brunatny/ cappuccino. Wtedy z pewnością wszystko jest ok. A świece stosuję NGK ab-6, moim zdaniem najlepsze świece do dzika. Nigdy nie ma problemu z odpaleniem, czy to mróz czy też upał. A olej stosuję półsyntetyk Makita.
Także myślę, że nie ma się czym przejmować, tym bardziej, jeśli Wasze dziki pracują poprawnie.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: AndrzejD21 »

Mój dzik znów się na mnie obraził, a mianowicie:

Zupełnie bez powodu zalewa go na wolnych obrotach, nic nie grzebałem.
Podczas jazdy po prostu zaczęło go przerywać, i zgasł.
Myślałem że to problem ze świecą, ale po otwarciu odprężnika od komory korbowej ładnie równo pracuje.

Wydaje mi się że problem załatwi opuszczenie poziomu paliwa w gaźniku.
Co o tym myślicie?

Iskra po wykręceniu świecy jest niebieska i silna.
Dzik z resztą też jest mocny.



No dzik już pracuje ładnie, nie mam z nim żadnych problemów.

Film z odpalania: <https://www.youtube.com/watch?v=iOos0GFlb7s>
fredek
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2021, 19:23

Re: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: fredek »

Pod cylinder należą się papierowe uszczelki/0,3 mm/,a przegroda otworu sworznia ma być bo jeśli jej nie ma to sworzeń jest od silnika samochodu fso syrena.Przegroda nie pozwala połączyć kanałów ssania i wydechu które w silniku dzika są naprzeciw siebie.W silniku syrenki sworzeń nie może ich połączyć bo kanały ssący i wydechowy są w innym miejscu.
cinek28
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2021, 13:09

Re: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: cinek28 »

fredek pisze: 21 sty 2022, 19:18 Pod cylinder należą się papierowe uszczelki/0,3 mm/,a przegroda otworu sworznia ma być bo jeśli jej nie ma to sworzeń jest od silnika samochodu fso syrena.Przegroda nie pozwala połączyć kanałów ssania i wydechu które w silniku dzika są naprzeciw siebie.W silniku syrenki sworzeń nie może ich połączyć bo kanały ssący i wydechowy są w innym miejscu.
Bardzo cenna informacja dla mnie. Sworznia os Syrenki nie mogę zastosować w silniku Dzika ? Dobrze to zrozumiałem ?
fredek
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2021, 19:23

Re: Składanie silnika dzik 2, 21 (S160)

Post autor: fredek »

Trochę nakłamałem.Otwór w sworzniu łączy oba kanały tłoczenia mieszanki z karteru nad tłok.Tragedii chyba nie będzie , są tacy co zakładali i mówią że nic złego się nie dzieje .Będzie bałagan w przepływie ale nie grozi to uszkodzeniem silnika.
ODPOWIEDZ