MF70 z przyczepką

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: SEBRIGHT »

Tak z ciekawości - jaka jest grubość gąbki? Czuć jakąś różnicę podczas jazdy czy efekt raczej estetyczny? :p

A polski masz b.dobry moim zdaniem :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Adasiek123 »

Nie no różnica jest,bez porównania,a estetyka swoją drogą.Ja mam u siebie pokrowiec,ale lekko sfatygowany,więc nie mam pojęcia jaką grubość ma gąbka w nowym,myślę że ok. 5 cm.Druzicka-spoko z Twoim polskim,zresztą zawsze się dogadamy z Czechami.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: drandrzej »

koledzy , moj MF - jexdzi jak nalezy ale na krotkich dystansach

na dłuższych dystansach psuje swiecę - jest czarna i nie ma iskry

jakies sugestie ? - zmarnowalem kilka nowych świec ,zawsze tak samo , po wygrzaniu swiecy palnikiem wypala się nagar i wszystko OK , na wolnych i średnich ok , okazjonalne przegazowki OK , jak stanąłem do wyscigu - połowa dystansu i iskra zginęła .
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Mariuszczs »

Za bogato na ciepłym silniku .
Awatar użytkownika
druzicka
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2015, 10:23

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: druzicka »

Grubość gąbky jest 4 cm. I różnica jest, moje córky powiedziały mi, że to jest jak krzesło, brakuje tylko telewizor i piwo. :D

drandrzej:
Wypróbuj BRISK N19C. Praca silnika sie znacznej poprawie.
No i nie tylko dlatego zmieniłem silnik. Chińska kopia Hondy GX200 i jestem zadowolony. Cicha praca, niskie zużycie benzyny, ale nie jest to oryginalny MF70.

Chcę zapytać, czy przeszkadza, że gdybym napisał po czesku :)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: drandrzej »

pisz po jakiemu chcesz , jest googletrans , moze sensownie przetłumaczy .
swiecę sprawdzę , mam jakąs NGK podobno pasujacą - ale te właśnie niszczy , podobnie jak i inne typy które mialem wczesniej .

ma ktoś z Was opis regulacji zapłonu/gaźnika do MF-70 ?
Awatar użytkownika
druzicka
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2015, 10:23

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: druzicka »

drandrzej:
Ile masz oleju w filtrze powietrza? Powinno być max. 5 mm. Olej następnie wchodzi do silnika z powietrzem.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: SEBRIGHT »

Jak zarzuca świecę na czarno to obstawiam że albo za bogata mieszanka jak któryś kolega wcześniej napisał albo... Nie wiem jak jest zbudowany gaźnik w MFce, ale sprawdź czy pomimo prawidłowego poziomu w filtrze nie dostał Ci się olej do gaźnika, wiesz - jakiś nadmierny przechył przy załadunku, transporcie itp. Raz załatwiłem sobie podobnie Dezametkę, z tym że u mnie w ogóle nie chciała odpalić, uszarpałem się konkretnie, a wystarczyło wyczyścić gaźnik... :p



************************************************************************************
Poszukuję instrukcji obsługi w wersji elektronicznej do ciągniczka i przyczepki.

Gdyby ktoś miał i podesłał był bym bardzo wdzięczny :)
Mój mail: sebright@retrotraktor.pl
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Piotr »

Jakiś czas temu zabrałem się z Maciejem i Stasiem po kolejnego "ślimaka C308".
W stodole stał opuszczony Gutbrod (taki protoplasta MFki)
Przygarnąłem maleństwo, potrzeba mu trochę makijażu ale......
jestem już za stary by za nim ganiać i potrzebuje jakiejś przyczepki.
Jak ma ktoś na zbyciu od np MFki proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Jacek ze Skansena »

Gratulację. Jesteś Piotrek jeden z pierwszych z takim traktorkiem w Klubie. Fajny traktorek.
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Piotr »

Ej Tam Jacek nie przesadzaj. Następców Gutbroda trochę mamy: MF, Robi.
Przypomniałeś czasy, kiedy 308mek mieliśmy w Klubie chyba dwie lub trzy (moja chyba była ta druga a Henia pierwsza). Dziś to już całe stada "ślimaków" łącznie z Dzikami i Holderami.*clap*
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: SEBRIGHT »

Tydzień temu nareszcie przywiozłem do domu MFa :) W tym miejscu chciał bym podziękować Jackowi Grzywaczowi za umożliwienie zakupu, przezimowanie go i transport do Starych Bud oraz Markowi Staniaszkowi za przechowanie go kolejny tydzień :) W najbliższym czasie postaram się wrzucić kilka zdjęć.

A teraz kilka pytań na początek: Przy próbie odpalenia zauważyłem że paliwo cały czas przelewa się przez gaźnik, tak jakby pływak nie domykał zaworu iglicowego. Po rozebraniu komory pływakowej i wykręcić zaworu okazało się że zawór niby zamyka, ale ciężko chodzi i trzeba go mocno docisnąć. Macie jakieś sprawdzone patenty na rozruszanie tego:?

Drugi problem to brak iskry, nawet słabej :( Na razie tylko wymieniłem fajkę na nową, bo w starej kabel WN siedział dość luźno, ale iskry dalej brak. Trzeba się dogrzebać do zapłonu i tam szukać przyczyny:?

Bardzo proszę o pomoc, gdyż w dwusówach jestem zupełnie zielony.
Przy okazji jakby ktoś miał instrukcję obsługi do MFa w PDFie i mi podesłał był bym wdzięczny *tup*

Razem z MF EM przytargałem do domu niekompletną przyczepkę. Wg danych z tabliczki jest ona produkcji węgierskiej, producent Mezögėp Bėkėcsaba . Rok produkcji 1984, model P-400, tyle udało mi się odczytać. Niestety mam tylko skrzynię z dyszlem, piastami i tylną burtę. Brak kółek, siedzenia, zaczepu, oświetlenia i ew hamulców, jeśli występowały. Poszukuję info z jakim sprzętem ten model był łączony oraz zdjęć jak powinna wyglądać kompletna przyczepka. Fotki przyczepki i MFA zapodam niebawem :)



***************************************************************************
Obiecane zdjęcia :)

Tak się złożyło że gdy w mojej Renówce wybiło równe 200tys. km...
Obrazek

...ujrzeliśmy znak kierujący nas do Skansenu w Starych Budach...
Obrazek

...po krótkiej rozmowie z Markiem i naradzie od czego zacząć...
Obrazek

...na pierwszy ogień poszła przyczepka...
Obrazek

...na nią wjechaliśmy MFem, póżniej dorzuciliśmy jeszcze kosiarkę listwową...
Obrazek

...przy okazji zgarnąłem też dwa obciążniki dla Przemka. Później przyszedł czas na zwiedzanie Skansenu. Wszystkim przejeżdżającym w pobliżu szczerze polecam - Marek ma naprawdę pokaźną kolekcję maszyn i ciągników rolniczych :) Stokrotka zrobiła na początku tylko zdjęcie maszyn konnych, a później zapomniała o aparacie, pewnie z wrażenia :p
Obrazek

Niestety czas nas trochę gonił, gdyż do domu mieliśmy ponad 300km, więc niestety trzeba było się pożegnać i tak załadowanym zestawem ruszyliśmy do domu...
Obrazek

...w nocy po północy szczęśliwy i zadowolony targałem MFa do domu :)
Obrazek

**********************************************************************
Teraz przyczepka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj razem z przyczepką do MFa, dla porównania wielkości.
Obrazek
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: SEBRIGHT »

Dzięki :) Będę miał co czytać wieczorem, ale może coś wyczytam ;)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Adasiek123 »

W końcu masz go w domu...Ta przyczepka jest oryginalna od Robi 151,węgierska,piasty jak dobrze widzę na trzy otwory,oryginalnie byly tam oponki jodełki-takie same jak i w traktorku(4.00-8).Co do braku iskry-musisz dobrać się do iskrownika(stawiam na zaśniedziałe platynki,zawilgocenie całego aparatu).Oby nie była padnięta cewka zapłonowa,bo nie jest tania.Zaworek "psiknij" WD40-musi swobodnie chodzić.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: chrapek3011 »

Bez czyszczenia gaźnika udało mi się uruchomić MF-70 Jarka...tylko iskra...cały zapłon wytargałem,wszystko wyczyściłem i przerwę ustawiłem na 0,3...0,35...świeca Brisk nie wiem jaka...wywiozłem nim ziemi ze dwie tony pali na zawołanie...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ten sprzęt palił na dotyk przy mnie jak go odbierałem a potem schowałem to pod wiatą. Jest tam wilgoć jak to na dworze ale na niego nie padało to może jest do przeczyszczenia. Jednak wydaje mi się , że da się uruchomić. Ja na tym sprzęcie się nie bardzo ale to chyba jak wsk.
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: marek_79 »

Mam taką rakietę na podwórku, ma zawsze focha . MF'ka zapala wtedy kiedy chce, a nie kiedy Ja chce. Plan wymiana świecy jaka? Ewentualnie gaźnik na jaki?
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2568
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: SEBRIGHT »

Też podejrzewam że zapłon mu zawilgnął przez zimę i długi postój. Świecę na początek kupiłem Iskrę F75, gaźnika poza doprowadzeniem zaworu iglicowego do sprawności póki co nie ruszam, zanim nie zobaczę jak na nim chodzi. Jak sprzęt był sprawny nie ma co za bardzo kombinować ;)

Sławek - jak zdejmowane koło dmuchawy zeszło Ci bez zdejmowania obudowy:?

Dzięki za identyfikację przyczepki, teraz przynajmniej wiem do czego części mam szukać :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: MF70 z przyczepką

Post autor: chrapek3011 »

Wentylator z kołem magnesowym wyjąłem na zewnątrz przez dziurę w obudowie...bez problemowo.


Na początku też używałem starych świec F75,pracował również poprawnie.
ODPOWIEDZ