TV-521 sadzarka do ziemniaków

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

TV-521 sadzarka do ziemniaków

Post autor: lis »

Zbliża się sezon więc myślę o kupnie sadzarki jednorzędowej firmy Bomet, cena 1200zł.Nie wiem czy TV sobie poradzi ale zapotrzebowanie mocy na sadzarkę to 20KM więc powinien. Będę musiał dospawać ceownik do sadzarki aby pasowało do standardowego mocowania TV, co o tym sadzicie?
Tak ona wygląda http://www.bomet.pl/oferta_tekst-133.html
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: TV-521 sadzarka do ziemniaków

Post autor: Wicher »

Sądze że zda to egzamin, alee...
Oglądałem na jakimś Agro Parku bardzo podobną sadzarkę jednorzędową (producent Henryk Batyra) i sama maszyna jest dość lekka, pytanie tylko o to ile będziesz sypać ziemniaczków do kosza :)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: TV-521 sadzarka do ziemniaków

Post autor: lis »

Piszą, że waga samej sadzarki to 130kg, pojemność zbiornika 90kg. Najgorzej z tym rozstawem kół w TV, standardowo jest 84cm, można zmniejszyć na 60cm ale wtedy jazda jest bardzo niebezpieczna, próbowałem, można stracić nogi.Można sadzarkę ustawić aby prawe koło pokrywało się z prawym kołem sadzarki ale wtedy sadzenie właściwie tylko w jednym kierunku, trzeba by było cofać się itd. Nie widzę innego rozwiązanie ale może mi coś podpowie ktoś?
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: TV-521 sadzarka do ziemniaków

Post autor: Traktorek98 »

Jak ustawisz prawe koło, z prawym sadzarki to byś musiał jeździć w zagon *clap* jak pługiem.
Jak masz miejsce na zawracanie to czemu nie, tylko kwestia wymierzenia żeby Ci się środek ładnie ułożył.
ODPOWIEDZ